NA VAŠE ČINY NEZAPOMENEME

Milí spoluobčané, je třeba uchovat v paměti nezapomenutelné skutky, postoje a aféry našich předních politiků. Bez rozdílu barvy a politické příslušnosti. Najděte si proto každý svého šmejda a něco si o něm přečtěte.

Volby

Nový příspěvek

Volby do europarlamentu skončily, předvolební kampaň ne !!!

Skončilo sčítání hlasů, o výsledcích voleb do Evropského prlamentu v České republice  je rozhoduto. Ve všech regionech, kromě Olomouckého kraje, zvítězila ODS. Nejmarkantnější to bylo v Praze, kde získala přes 40 procent hlasů. V Olomouckém kraji získala své jediné krajské prvenství ČSSD. ODS výrazně zvítězila se ziskem 31,4% hlasů, ČSSD skončila druhá s 22,4% hlasů. Pětiprocentní hranici nutnou pro vstup do Evropského parlamentu překonala ještě KSČM s 14,2% a lidovcům s 7,6% hlasů. Občanští demokraté tak v europarlamentu získají devět mandátů, sociální demokraté sedm, komunisté čtyři a lidovci dva.

Strany hledají vysvětlení  výsledků a obě nejsilnější strany plynule přecházejí do předvolební kampaně podzimních parlamentních voleb.

Jiří Paroubek:"Pro naše voliče jsou eurovolby volbami třetího řádu. Proto naši voliči k volbám nepřišli." Zajímavý názor předsedy ČSSD. Proč potom investovali takové prostředky (asi 70 mil. Kč) a úsilí v předvolební kampani."Ta prohra dnes bude vítězstvím zítra." Pokračuje Paroubek. Následuje očekávaná argumentace úspěchu ČSSD, že eurovolby sice nevyhrála, ale v porovnání s rokem 2004 získala skoro čtyřnásobně více mandátů. Analytici tvrdí, že se ČSSD nepovedla volební kampaň, že svou roli sehrálo nezodpovědné březnové svržení Topolánkovy vlády uprostřed českého předsednictví EU, nebo že doplatila na "vajíčkovou válku", kterou rozpoutala část mladých kritiků sociální demokracie a Paroubka. Chybí zde sebereflexe. ČSSD by se měla zamyslet nad svým dalším fungováním s rétorikou Ratha a Paroubka. Osobně si myslím, že právě to bylo hlavním důvodem výhry ODS. Mirek Topolánek na tiskovce v 0,40 hod, tedy ještě před oficiálními výsledky voleb prohlásil: "Naše případná výhra v těchto volbách bude znamenat pouze to, že signál je: jsme zpátky, jsme rovnocenným soupeřem, hlas vhozený ODS v podzimních volbách nebude ztracený,"

Tady analytici konstatují, že ODS výrazně neoslabily vnitrostranické spory, které skončily odchodem Vlastimila Tlustého a dalších rebelů a že Topolánek navíc po loňském kongresu už podruhé vzal vítr z plachet vnitrostranické opozici, za kterou zřejmě stojí i zakladatel ODS Václav Klaus.

Dnes ráno v ČT Mirek Topolánek promluvil o výsledcích voleb velmi zadrženě a bez emocí. Označil jako jeden z důvodů výhry styl kampaně ČSSD a právníci ODS prý stále zvažují podání trestního oznámení na J.Paroubka za jeho oznámení o připravovaném útoku a údajném zranění. Po něm se objevil B.Sobotka a jeho slovník naznačil, že si ještě nevšiml proběhnuvších voleb a stále je v předvolební agitaci. Nebo už najel na novou kampaň k podzimní volbám, ale bohužel ve stejném stylu. Na otázku případné slušnější kampaně a upustění od negativního stylu nedokázal odpovědět. Zřejmě je třeba zadat průzkumy veřejného mínění a podle nich se zachovat. Ne vždy ale zkreslené a zaplacené průzkumy vedou ke kýženým cílům.

Volby podle mého vyhrál Jiří Paroubek, ale Topolánkovi a ODS.

8.6.2009 Radek Sedláček

 

Kolik strany dostanou

·         ODS odhad investic do předvolební kampaně je asi 40 mil.Kč a peníze za hlasy jsou 22 258 380 Kč Výsledkem je prodělek cca 18 mil.Kč. Jedno křeslo přijde ODS na 4,4 mil.Kč.

·         ČSSD investováno cca. 70 mil. Kč a návratnost 15 843 960 Kč. Celkově prodělek 54 mil.Kč. Jedno křeslo tak vyjde stranu na přibližně  mil. Kč.

·         KSČM  je na svých. Předpokládané výdaje 10 mil. Kč a příjmy 10 037 310 Kč
jsou přibližně shodné.  Jedno křeslo tak stojí 2,5 mil.Kč.

·         KDU-ČSL plánovala investovat do kampaně 5 mil.Kč a vrátí se jí o téměř 0,5 mil.více. tedy 5 413 530 Kč a tím se stává jedinou stranou, která na volbách neprodělala. Cena za jednoho europoslance vychází stejně jako u KSČM.

Další strany a politická seskupení, které obdrží peníze za překročení 1% voličů.

·         Suverenita - 3 015 420 Kč

·         EDS - 2 044 560 Kč

·         VV - 1 699 080 Kč

·         VAŠEALT. - 1 619 520 Kč

·         SZ - 1 458 630 Kč

·         SNK ED - 1 174 980 Kč

·         Svobodní - 895 380 Kč

·         DS - 761 040 Kč

·         PB - 708 360 Kč

 

Žádné komentáře
 
Politikmann nás spasí!!! Najdi si svýho šmejda !!!