NA VAŠE ČINY NEZAPOMENEME

Milí spoluobčané, je třeba uchovat v paměti nezapomenutelné skutky, postoje a aféry našich předních politiků. Bez rozdílu barvy a politické příslušnosti. Najděte si proto každý svého šmejda a něco si o něm přečtěte.

Veřejné mínění

Nový příspěvek

NÁZOR POLITIKA -politik by se neměl řídit průzkumy veřejného mínění. Příkladem toho, jak by to být nemělo je Jiří Paroubek

Paroubek napadl agenturu, která zveřejnila klesající preference ČSSD

Předseda největší opoziční strany Jiří Paroubek se v reakci na nejnovější průzkum, který zjistil pokles preferencí ČSSD a vzestup ODS, pustil do agentury Median.

čtvrtek 5. února 2009, 18:50 - PRAHA

"Myslím, že výsledky průzkumu Medianu jsou v rozporu s tím, co zveřejnily renomovanější agentury pro výzkum veřejného mínění,“ řekl Právu.

Podle agentury Median si sociální demokteré v průzkumu v lednu pohoršili o pět procentních bodů. V prosinci by je volilo 40,5 lidí, v lednu 35,2 procenta. ODS posílila z 27,9 na 31,3 procenta.

Paroubek dokonce Median obvinil, že opakovaně před „zlomovými momenty“ vykazuje u ČSSD pokles preferencí. „Je zajímavé, že vždy před zlomovými momenty činnosti soc. dem, ať už je to sjezd, který bude za týden, nebo volby do krajských zastupitelstev nebo sjezd v březnu 2007, vždycky je takový zvláštní pokles volebních preferencí, tedy podle Medianu,“ sdělil. Median Paroubkova obvinění jednoznačně odmítl. „Jsme transparentní, objektivní a nezávislá agentura. Z naší strany jde o nezávislé sondy, které nejsou dělány na objednávku jakékoliv politické strany nebo sdružení,“ řekl Právu Arnošt Janeček z Medianu s tím, že Paroubek hodnotí agentury účelově. „Je to standardní reakce pana Paroubka,“ dodal.

V srpnu 2008 přitom Paroubek kritická slova na adresu Medianu nepronášel. „Ostatně poslední zatím zveřejněná prognóza agentury pro výzkum veřejného mínění Median, prokazující trvale mimořádně vysokou podporu soc. dem., svědčí o tom, že lidé nevěnují pozornost ani podrazům loutek pravice, ani lžím, ani demagogii,“ pochvaloval si tehdy.  

Žádné komentáře
 
Politikmann nás spasí!!! Najdi si svýho šmejda !!!