NA VAŠE ČINY NEZAPOMENEME

Milí spoluobčané, je třeba uchovat v paměti nezapomenutelné skutky, postoje a aféry našich předních politiků. Bez rozdílu barvy a politické příslušnosti. Najděte si proto každý svého šmejda a něco si o něm přečtěte.

Náhubkový zákon

Nový příspěvek

SVĚT ŽASNE NAD ČESKEM

Zahraniční média žasnou

Český zákon omezující odposlechy bude nejpřísnější v Evropské unii.

Žasnou nad ním i představitelé mezinárodní novinářské organizace Reportéři bez hranic a Evropské asociace vydavatelů novin.

"Při prosazování práv a svobod hrál ve vaší zemi po pádu komunismu velkou roli i tisk. Dodatek zákona nyní klade do cesty vážnou překážku médiím, která chtějí pokračovat v investigativní žurnalistice," reagoval včera prezident Evropské asociace vydavatelů novin Valdo Lehari.

Připomenul, že nejde o první pokus politiků zasáhnout ve střední Evropě proti tisku. Na Slovensku už schválili normu, která nutí vydavatele tisknout i odpovědi lidí, o kterých se psalo pravdivě.

"Český návrh týkající se odposlechů považujeme za výjimečně tvrdý a sepsaný dost narychlo, bez jakékoli diskuze s novináři," míní i Olivier Basille z organizace Reportéři bez hranic.

České žurnalisty tento týden podpořil i jeden z nejznámějších novinářů světa specializujících se na bezpečnost – Bill Gertz, autor knihy "Zrada" o Billu Clintonovi. "Podporuji vaše úsilí v boji proti příliš tvrdému právu," napsal MF DNES Gertz. Připomenul, že ví, o čem je řeč.

"I tady v USA se potýkám s problémy s úřady, které útočí na svobodu slova, i když se o tom třeba tolik neví," dodal Gertz, který pracuje
v listu Washington Times.

Žádné komentáře
 
Politikmann nás spasí!!! Najdi si svýho šmejda !!!