NA VAŠE ČINY NEZAPOMENEME

Milí spoluobčané, je třeba uchovat v paměti nezapomenutelné skutky, postoje a aféry našich předních politiků. Bez rozdílu barvy a politické příslušnosti. Najděte si proto každý svého šmejda a něco si o něm přečtěte.

HAŠEK

Nový příspěvek

Nový příspěvek

hašek.jpg

Mgr. Michal Hašek - hejtman Jihomoravského kraje

 Vzdělání

Michal Hašek se narodil v roce 1976. Vystudoval práva na Masarykově univerzitě v Brně. V roce 1998 byl ještě jako student zvolen místostarostou obce Drásov na Tišnovsku, odkud pochází. V té době také pracoval jako asistent poslance ČSSD Zdeňka Koudelky. V roce 2001 byl zvolen starostou Drásova, uspěl i v komunálních volbách o rok později a stal se místostarostou obce, v jejímž zastupitelstvu zasedá dodnes.

Ve volebním období 2000 – 2004 byl Michal Hašek zastupitelem Jihomoravského kraje. Od roku 2002 je poslancem Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a předsedou poslaneckého klubu ČSSD. Ve sněmovně je místopředsedou zemědělského výboru a mj. i místopředsedou stálé komise pro sdělovací prostředky.

Členem ČSSD je od roku 1998. V současné době je členem Politického grémia ČSSD a statutárním místopředsedou Krajského výkonného výboru ČSSD.

V roce 2005 byl Michal Hašek zvolen do správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny, nyní zde působí jako místopředseda. Michal Hašek je ženatý, má dceru. Ve volných chvílích rád čte, hraje squash a bowling. K jeho oblíbeným koníčkům patří i společenský tanec.

Od ledna 2007 je stínovým ministrem zemědělství ČSSD. Na podzim 2008 v krajských volbách kandidoval na hejtmana Jihomoravského kraje, jeho strana v kraji vyhrála a Michal Hašek se 21. listopadu 2008 stal hejtmanem Jihomoravského kraje. 4. prosinec 2008 byl zvolen předsedou Asociace krajů ČR

27. února 2009 se Michal Hašek vzdal poslaneckého mandátu[2].

 
Politikmann nás spasí!!! Najdi si svýho šmejda !!!