NA VAŠE ČINY NEZAPOMENEME

Milí spoluobčané, je třeba uchovat v paměti nezapomenutelné skutky, postoje a aféry našich předních politiků. Bez rozdílu barvy a politické příslušnosti. Najděte si proto každý svého šmejda a něco si o něm přečtěte.

HAMÁČEK

Jan Hamáček - skaut, vodák, rychlokvaška
skvěle papouškuje Paroubka

Nový příspěvek

hamáček.jpg

Jan Hamáček

(4. listopad 1978 v Mladé Boleslavi) je český politik a od roku 2006 poslanec. Se svojí manželkou Kamilou a synem Lukášem žije v Mladé Boleslavi.

Hamáček studoval v letech 19972001 na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze obor překladatelství/tlumočnictví. Od roku 2005 studuje Vysokou školu mezinárodních a veřejných vztahů v Praze. Od roku 2001 působil jako tajemník Klubu zastupitelů České strany sociálně demokratické v Zastupitelstvu Středočeského kraje, v letech 2004 - 2006 jako Vedoucí zahraničního oddělení ČSSD a 2005 - 2006 jako poradce předsedy vlády ČR, především pro zahraniční politiku. Jan Hamáček mluví anglicky (státní zkouška), španělsky, německy a domluví se francouzsky a rusky, čímž se řadí mezi jazykově nejlépe vybavené politiky.

Od roku 1989 je Jan Hamáček členem 8.oddílu vodních skautů v Mladé Boleslavi.  Toto je bohužel jeho jediná kvalifikace k otázce radaru v Brdech.

Politická aktivita

Svoji politickou kariéru začínal Hamáček jako člen Mladých sociálních demokratů a v letech 2002-2006 dokonce jako jejich předseda. Dnes Jan Hamáček patří mezi nejmladší předsedy parlamentních výborů. Od roku 2006 je předsedou Zahraničního výboru, členem Výboru pro Evropské záležitosti a člen Stálé komise Poslanecké sněmovny pro kontrolu BIS. Jedním z hlavních témat, kterým se Jan Hamáček aktivně věnuje je zahraničně politická otázka umístění radarové základny v Brdech.

Jan Hamáček během studia na střední škole absolvoval jednoroční stáž ve Velké Británii v Kentu na Sutton Valence School. Studoval překladatelství - tlumočnictví/ekonomii na Univerzitě Karlově, v současnosti studuje Vysokou školu mezinárodních a veřejných vztahů v Praze. Hovoří anglicky, španělsky, německy, ovládá základy ruštiny a francouzštiny. Členem České strany sociálně demokratické (ČSSD) je od roku 2001. V roce 2006 byl zvolen viceprezidentem a členem vedení Světové organizace sociálně demokratické mládeže (IUSY). Zkušenosti v regionální politice získal i jako tajemník Klubu zastupitelů ČSSD v Zastupitelstvu středočeského kraje v letech 2002-2004. Poté přešel do funkce vedoucího zahraničního oddělení ČSSD a poradce předsedy Vlády ČR.

 
Politikmann nás spasí!!! Najdi si svýho šmejda !!!