NA VAŠE ČINY NEZAPOMENEME

Milí spoluobčané, je třeba uchovat v paměti nezapomenutelné skutky, postoje a aféry našich předních politiků. Bez rozdílu barvy a politické příslušnosti. Najděte si proto každý svého šmejda a něco si o něm přečtěte.

RATH KOMPLET

Nový příspěvek

Zavírejte vrata, máme tady Ratha !!

 Zavírejte vrata, máme tady Ratha

Před takovým hostem jako je středočeský hejtman David Rath ja třeba se mít na pozoru. Bohužel voliči mu v podzimních krajských volbách pootevřeli vrata ke svým domovům a on je teď bez hanby a studu vykrádá, aby z toho vytěžila jeho rodina.

Již jeho nástup do funkce byl razantní a napovídal mnoho o tom, co středočechy čeká. Chci se v tomto článku vyhnout tématu poplatků, ale to v případě fungování pana Ratha není dost dobře možné. Přesto budou zmíněny jen okrajově.

Jaké metody používá David Rath? V první řadě zastrašování, vyhrožování a k tomu disponuje naprostou absencí etiky. Již 8 hodin po převzetí hejtmanské funkce vyházel několik ředitelů nemocnic. V těsném zákrytu následovala výměna vyslance v EU. Pak přišli na řadu ředitelé škol a jeho snaha o založení nové, snad Rothovy univerzity. Pozice pro absolutistické tunelování kraje posílil povýšením svého bratra. Bratr středočeského hejtmana Davida Ratha Michal se stal vedoucím oddělení integrované prevence na krajském úřadu. Na odboru životního prostředí působil již za vedení Petra Bendla (ODS), nyní ale kariérně postoupil. Podle mluvčí Středočeského kraje Berill Maschekové obstál ve výběrovém řízení na uvolněnou pozici. K tomu ještě dodává, jak kraj obtížně hledá použitelné lidi, když na podobné místo krajský úřad vypíše výběrové řízení. Nu výběrové řízení nakonec vybíralo z masivního počtu jednoho jediného kandidáta, a to Rothova bratra. "Přihlásili se i další lidé a ukázalo se, že nemají zkušenosti. Zůstal jsem jen já, kolegové z krajského úřadu se nehlásili," říká Rath starší, který je zároveň místostarostou obce Zbuzany u Prahy. Aby se mohl Michal Rath do výběrového řízení na post šéfa oddělení integrované prevence přihlásit, bylo potřeba uskutečnit organizační změnu krajského úřadu. Bývalá vedoucí přešla do jiného oddělení. Jedno oddělení odboru životního prostředí bylo zrušeno, jiné rozděleno na dvě části s dvěma vedoucími. Právě jedno z těchto nově vzniklých oddělní teď vede bývalá vedoucí Michala Ratha, a pro něj se uvolnilo také jedno místečko.

RNDr.Michal Rath není členem ČSSD, ani žádné jiné politické strany, čistě z pragmatických důvodů. Nikdo totiž neví, jakou stranu bude David reprezentovat třeba za rok. ČSSD je již jeho třetí. Není proto v zájmu rodiny Rathů, aby se mezi ně stavěla v budoucnu jakákoliv stranická překážka.

Nyní je potřeba trochu zakalit vodu a odvést pozornost od bratříčkování jiným směrem. Nastolí se proto jiná témata na přetřes. Jako příklad nám postačí pár úryvků z tisku.

Rath chce pro svůj kraj získat třetinu akcií letiště a vyhrožuje, že pokud akcie nedostane a letiště bude přesto prodáno, bude nového vlastníka blokovat, kde to jen půjde.

 

Středočeský hejtman David Rath (ČSSD) pohrozil vedení Českých drah. Pokud si management nesníží statisícové platy, přestane kraj posílat drahám dotace na osobní železniční dopravu.

 

Středočeští starostové tvrdí, že kraj špatně rozděluje peníze EU

Řada středočeských starostů kritizuje vedení regionální rady za spůsob, jak chce rozdělovat peníze z Evropské unie. Do výzev například vůbec nezařadilo program týkající se rozvoje měst a obcí, naopak pro krajské zdravotnictví je tam počítáno s 660 miliony korun. Obce ale již do přípravy projektů investovaly miliony korun a nyní je nemohou v plánovaném čase uskutečnit. Hejtman David Rath  vše samozřejmě svaluje na předchozí vedení kraje a  tvrdí, že pouze dohání to, co předchozí vedení zanedbávalo. "V každé výzvě se nevypisují všechny programy. My jsme se teď soustředili na programy, které naši předchůdci prakticky nevypsali nebo z nich čerpali strašně málo," namítl hejtman. O peníze tak obce budou moci žádat nejspíš až na podzim. Starostům se také nelíbí, kolik peněz má jít do krajského zdravotnictví. Obávají se, že budou chybět jinde. Podle Ratha je ale čerpání peněz na tyto účely nevyhnutelné. "To se rozdělí především na stavební investice, protože ty nemocnice jsou v zoufalém stavu“. Obce ale podle Ratha nemají důvod k obavám. "O peníze nemohou přijít, mezi programy nelze převádět. Nelze bez souhlasu Bruselu převádět peníze například z měst do zdravotnictví a naopak."  Regionální rada podle něj nicméně sama rozhoduje, které výzvy si vypíše a kdy. "Kraj škrtá drobné projekty, které vznikly za minulého vedení. Mohou tak zrušit dlouhodobou práci obcí, protože nové vedení nemá kontinuitu, žádný vhled do problémů. Neměly by projekty rušit." míní starosta obce Sibřina Petr Vítek.

Nyní David Rath posílí preference strany pro volby do europarlamentu reklamou za krajské peníze. Například kuriózní zkušenost mají radní Zvole u Prahy.

„Chtěli jsme sto tisíc korun na červnové oslavy založení hasičského sboru, za dva dny volali z kraje, že nám dají deset tisíc, protože to je v takových případech úměrná částka. Co mě však zaskočilo, bylo, že za pár dnů přišel e-mail se všeobecnými podmínkami, kde se psalo mimo jiné i to, že za desetitisícovou dotaci máme na pódium pověsit velkou reklamní plachtu kraje a nápis: S přispěním hejtmana Středočeského kraje. A pozor, tento nápis by měli na uniformách nosit i hasiči,“ popsal Deníku starosta obce Marcel Pudich.

Podle některých starostů David Rath  přerozděluje dotace z Evropských peněz pouze starostům, kteří jsou jeho spolustraníky. Tvrdí, že obce, jež vede starosta jiné politické příslušnosti, tvrdě narazí. „Je to tak, ale nechci k tomu říkat víc, protože bych mohl obci jedině uškodit. Na dotaci stále čekáme, ale všechno nasvědčuje tomu, že odejdeme s prázdnou,“ řekl Deníku jeden ze starostů, který si přál zůstat v anonymitě.

V jedné malé vesničce ve Středočeském kraji na dotaz Obecního zastupitelstva, proč jedna ulice, jež měla být opravena, ještě opravena nebyla a druhá je byla tato odpověď: „Ulice, kterou měla opravit obec, obec opravila, ale ulice, kterou měl opravit kraj, kraj neopravil, neboť pan hejtman Rath z peněz kraje platí zdravotní poplatky a proto vydal generální stop-stav na všechny opravy ve Středočeském kraji, které byly plánovány a které se měly konat.“ 

Celkem 85 milionů korun přislíbil kraj na čtyři projekty už loni v říjnu, stvrzeny podpisem hejtmana měly být už v lednu. Hejtman ale odmítl podepsat tyto smlouvy, které přesně podle pravidel regionálního dotačního programu dostaly souhlas s přidělením dotace od EU i regionální rady, uvedla ČT. Na peníze tak stále marně čeká třeba Farní charita v Kralupech nad Vltavou a také Farní charita v Berouně.

Také hlavní silnice v obci Květnice nedaleko Prahy je v katastrofálním stavu. Proto se měla opravovat. Dva miliony na asfalt slíbil Středočeský kraj, ale když silničáři v okolí obce začali rozmisťovat značky kvůli objížďce, kraj projekt zastavil, protože nemá peníze.

Dětský domov v Pyšelích na Benešovsku je v havarijním stavu, kuchyni a jídelně hrozí zavření. Na opravu bývalého kláštera bylo už v zimě schváleno 56 milionů korun.

Nové vedení kraje v čele s Davidem Rathem ale dotaci zrušilo.

 Znovu malá domů. Na úkor výše jmenovaného dětského domova, podobnou částku, šedesát milionů korun, chtějí nově krajští radní poslat na výstavbu jídelny a kuchyně umělecké školy do Hostivice, bydliště hejtmana Davida Ratha. Fakt, že děti v „hudebce“ obvykle nejedí, na tom není nejpodivnější. Ještě bizarnější je, že Hostivice žádnou uměleckou školu nemá. Zato tu bydlí středočeský hejtman David Rath z ČSSD.

Šest let žádala středočeská obec Zbuzany o dotace od kraje. Neúspěšně. Dočkala se až nyní, kdy je hejtmanem kraje David Rath. A kdo je místostarostou Zbuzan? Hejtmanův starší bratr Michal Rath.

Radek Sedláček 16.6.2009

Poslední komentáře
16.06.2009 16:22:58: Podíl na jmenování bratra David odmítá a joho mluvčí dle nařízení také. Ovšem to jsou zřejmě jediné ...
16.06.2009 16:15:31: Manipulujete fakty moc účelově, až to bije do očí, nezlobte se na mě, ale takhle se stavíte na podob...
 
Politikmann nás spasí!!! Najdi si svýho šmejda !!!