NA VAŠE ČINY NEZAPOMENEME

Milí spoluobčané, je třeba uchovat v paměti nezapomenutelné skutky, postoje a aféry našich předních politiků. Bez rozdílu barvy a politické příslušnosti. Najděte si proto každý svého šmejda a něco si o něm přečtěte.

RATH KOMPLET

Nový příspěvek

Rath neuspěl s převodem nemocnic na neziskové. Pokus č.2

Předchozí návrh na zápis do rejstříku veřejných neziskových zdravotnických zařízení ministerstvo zamítlo kvůli procesním a právním chybám. Středočeský hejtman David Rath (ČSSD) se proti tomuto rozhodnutí odvolal a zároveň podal novou žádost, což ale podle ministerstva nelze."To je z právního hlediska zásadní překážka, která ministerstvu brání v zahájení a vedení řízení v téže věci," ČTK. Ministerstvu tak nezbývalo než zastavit řízení. Právní řád podle něj jinou možnost nepřipouští."Tak triviální formální nedostatky v případě obou žádostí svědčí buď o naprosté neznalosti platné legislativy a neprofesionalitě, nebo o promyšleném záměru neziskové zdravotnické zařízení nezřídit a pouze se tak tváří," uvedl první náměstek ministryně zdravotnictví Marek Šnajdr..

Výhodou sdružení nemocnic do jednoho neziskového holdingu má být mimo jiné to, že nemocnice ušetří díky centrálním nákupům zásob a služeb. Zaměstnancům prý podle hejtmana také stoupnou platy v průměru o deset procent. Opoziční ODS s tímto krokem nesouhlasí. Každá nemocnice má mít podle občanských demokratů svůj management a být řízena z místa, a ne z Prahy. ( vime jak podobné slučování dopadlo v Karlových Varech)

Středočeské zastupitelstvo se v pondělí usneslo na "nouzové variantě" - nemocnice nejdříve převedlo do jedné příspěvkové organizace.

Poslední komentáře
26.07.2012 15:54:27: I delight in the data on your web sites. Thank you! Look into my web site ... seo package pricing
26.07.2012 08:32:58: Basically had to say I am glad that i stumbled in your webpage! My website ... seo google places
23.07.2012 22:49:41: Thanks! This a great web page! Check out my web blog ... search engine top rankings
20.07.2012 15:14:44: Good day, nice internet site you have in here. Look at my weblog google seo expert
 
Politikmann nás spasí!!! Najdi si svýho šmejda !!!