NA VAŠE ČINY NEZAPOMENEME

Milí spoluobčané, je třeba uchovat v paměti nezapomenutelné skutky, postoje a aféry našich předních politiků. Bez rozdílu barvy a politické příslušnosti. Najděte si proto každý svého šmejda a něco si o něm přečtěte.

RATH KOMPLET

Nový příspěvek

RATHOVY PAMÁTNÉ VÝROKY

Rathovy výroky

 • Jestliže dnes je spoluúčast zhruba devět procent, což ročně dělá asi 14 miliard korun, které pacienti většinou připlatí na léky, pak tato spoluúčast měla stoupnout na 18 až 20 procent a měla by být zavedena nejen na léky, ale na veškerou péči, která není přímo spojena s ohrožením života.
  v rozhovoru pro deník Právo, 9. června 2003  
 • Na takovou pozici (předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu) je potřeba člověka trošku jiného formátu než formátu drobného kleptomana ze samoobsluhy.
  Po neúspěšném zvolení poslankyně ODS Miroslavy Němcové na post předsedy Poslanecké sněmovny, 1. schůze Poslanecké sněmovny 29. 6. 2006, psp.cz
 • Pane předsedo, členové vlády, dámy a pánové, chtěl bych poprosit pana předsedu Sněmovny, zda by mohl nejspíš z bufetu odvolat pana předsedu vlády (myšleno Mirka Topolánka), který je nepřítomen, protože se jedná o jeho průšvih, takže by mohl přerušit konzumaci a jít poslouchat zdejší rozpravu, kterou konečně svým jednáním především on vyvolal.
  4. schůze Poslanecké sněmovny 29. 9. 2006, psp.cz
 • O vládě, které měla být udělena důvěra, prohlásil: „…vláda založená na zradě a politické korupci.“
  9. schůze Poslanecké sněmovny 19. 1. 2007, psp.cz
 • Nejsem proti cizincům ani přistěhovalcům. Každý, ať je žlutý, zelený nebo černý a chce tu pracovat, je vítán. Jsem jen proti těm, kteří chtějí zneužívat sociální systém.
  Reakce na výrok místopředsedy ČSSD Zdeňka Škromacha (viz níže), kterým přirovnal Davida Ratha k předsedovi rakouské krajně pravicové strany Svobodných Jörgu Haiderovi; Škromach přirovnal Ratha k Haiderovi, MF Dnes 11. 5. 2007, archiv Google
 • Co mi zbývá? Pohledem do těch vládních lavic mě napadá otázka, jestli nám vládu nevyhubila nějaká zákeřná infekce. Pana ministra Julínka nevídáme na zdravotním výboru prakticky vůbec, na interpelace taky moc nechodí, tak vůbec jestli pan ministr ještě existuje. Protože já myslím, že by za sebe mohl posílat svého výkonného ministra zdravotnictví. Možná že by to bylo i informačně řekněme výtěžnější, než kdyby přišel sám, ale to asi bohužel jednací řád neumožňuje a musíme se zeptat, jestli pan premiér uznává funkci formálního ministra nebo čestného ministra a pak výkonného ministra.
  Ústní interpelace na pana ministra Tomáše Julínka na 28. schůzi PSP ČR, 11. 3. 2008, psp.cz
 • Pane ministře, řekněte, kolik vám platí farmaceutické firmy. Kolik vám letos zaplatily? Řekněte, kolik milionů jste dostal a jak rozhodujete o jejich preparátech? To teď tady řekněte, jaké podle mne úplatky od nich dostáváte. Vy jste normální podle mého soudu korupčník. Dostáváte úplatky od farmaceutických firem!
  32. schůze PSP ČR, 4. 6. 2008, psp.cz
 • Říkal jste, že vaším cílem je vymést Augiášův chlév. Teď jste jen potvrdil to, co si veškerá veřejnost myslí. Vy byste musel vzít vidle, zapíchnout si je do vlastních zad a vyhodit se první z toho chléva, protože vy jste ten největší nepořádek, vy, pane premiére. Vy jste totiž ta hlava té mafie.
  38. schůze PSP ČR, 25. 9. 2008, psp.cz
 • [Regulační poplatky ve zdravotnictví]... postihly drtivou většinu lidí úplně neoprávněně; trestají lidi za to, že jsou nemocní. Dopadají - což je světový unikát - na .. jsou vybírány od lidí kteří žijí ze starobního důchodu, kteří žijí třeba na mateřské s několika dětmi nebo i za nízký plat. To jsou věci které ve světě nenajdete ani v těch nejtvrdších asociálních režimech.Tady se ODS vydala cestou jakési ultrapravice kdy zcela výjimečně a, jak říkám, naprosto mimořádně i ve světovém měřítku zasáhla statisíce lidí v ČR tím že jim zhoršila dostupnost k potřebné, podtrhuji potřebné zdravotní péči.
  Český rozhlas - Radiožurnál, Ozvěny dne, 26. září 2008 12:15
 • A mimochodem, pánové, vy jste byli poklepávat na základní kámen. To nemáte ani trochu slušnosti, abyste tam pozvali bývalého expremiéra Paroubka a jakéhosi Davida Ratha, kteří tento projekt protlačili a do vlády dali? Na nás jste se vykašlali! Vždyť vy jste byli proti tomu projektu. A když jste pochopili, že ten projekt je pro českou medicínu skutečně excelentním, tak jste tam šli se naparovat sami. Styďte se! Chlubili jste se jen a jen cizím peřím!
  41. schůze PSP ČR, 11. 11. 2008, psp.cz
 • Pane ministře (Miroslav Kalousek), nebylo to směřováno mně, ale vy jste živoucím důkazem, že tady chodíte, že naše zdravotnictví se o choromyslné stará nedostatečně.
  47. schůze PSP ČR, 17. 12. 2008, psp.cz
 • Hitler řešil krizi tak, že začal zbrojit, čímž dal lidem práci a nastartoval ekonomiku! On s tím vyhrál volby! Pak to tedy vyústilo ve válku... Liberální ekonomové na tohle zapomněli. A místo toho přicházejí se svými fantasmagoriemi.
  rozhovor pro Lidové noviny 23.1.2009
 • Víte, na mě to dělá dojem, když chcete privatizovat to letiště, tak spíš než privatizace - tedy to je dost eufemismus - na mě to dělá dojem, že je to taková vaše zase krádež. Vy jste podobně zprivatizovali, resp. po mém soudu ukradli, nemocnice ve středních Čechách a protože se to vašemu místopředsedovi Bendlovi dobře podařilo, tak teď jste ho dal na dopravu, aby možná totéž zkusil předvést s letištěm. Já bych vás chtěl velmi varovat.
  48. schůze PSP ČR, 5. 2. 2009, psp.cz
 • Mohl jste si odpustit ty invektivy, protože já jsem známý sprosťák, to dobře víte. A pokud mě omlouvá vrozená infantilita, pak vás omlouvá nejspíš vrozená či získaná debilita.
  Jednání zastupitelstva Středočeského kraje, 18.3.2009, ihned.cz
Žádné komentáře
 
Politikmann nás spasí!!! Najdi si svýho šmejda !!!