NA VAŠE ČINY NEZAPOMENEME

Milí spoluobčané, je třeba uchovat v paměti nezapomenutelné skutky, postoje a aféry našich předních politiků. Bez rozdílu barvy a politické příslušnosti. Najděte si proto každý svého šmejda a něco si o něm přečtěte.

RATH KOMPLET

Nový příspěvek

DAVID RATH HEJTMANEM

Rath hejtmanem
Rath lanaří voliče: Odpustíme vám poplatky v krajských nemocnicích

18. května 2008  

Pokud ČSSD vyhraje krajské volby, odpustí regulační poplatky pacientům krajských nemocnic. V pořadu Otázky Václava Moravce to řekl sociálnědemokratický stínový ministr zdravotnictví David Rath. Podle jeho slov by poplatky za pacienty hradil kraj.

Rath pro LN: Jak řešil Hitler krizi? Začal zbrojit

Pokud Středočeský kraj získá zprivatizované nemocnice zpět, je možné, že některé z nich prodá znovu. Říká v rozhovoru pro LN poslanec ČSSD a středočeský hejtman David Rath.

 Rath má plán, chce rozdávat manažerské tituly na zámku

V zámku pro mentálně postižené chce Rath založit top institut pro manažery

Rath chce třetinu akcií letiště pro Středočeský kraj

Středočeský kraj podle hejtmana Davida Ratha (ČSSD) nesouhlasí s privatizací Letiště Praha. Rath chce pro svůj kraj získat třetinu akcií letiště a vyhrožuje, že pokud akcie nedostane a letiště bude přesto prodáno, bude nového vlastníka blokovat, kde to jen půjde.

Rath napíše Obamovi, ať postaví radar jinde

vloženo: 23. 3. 2009 16:03, autor: ČT24

Praha - Středočeský hejtman David Rath (ČSSD) se obrátí na amerického prezidenta Baracka Obamu s žádostí, aby Spojené státy přehodnotily svůj záměr postavit v Brdech radarovou základnu. Svůj požadavek hodlá zdůvodnit tím, že Brdy jsou cenným přírodním územím.

David Rath zneužívá veřejné prostředky

Uveřejněno: 14.04.2009| Autor: MUDr. Miroslav Ouzký

„Účelové dary jsou nezákonné“ - Radní si nemohou dělat, co chtějí s penězi daňových poplatníků svěřených kraji a znevýhodňovat ostatní nemocnice.

Soud ve čtvrtek Středočeskému kraji, v čele s jeho hejtmanem Davidem Rathem, uložil zákaz účelových darů na úhradu regulačních poplatků za léky na předpis v krajských nemocnicích. Městský soud v Praze tak konečně zastavil znevýhodňování ostatních nemocnic -  tedy zřejmé porušování zákona.

Prosadí David Rath svou univerzitu?

Na sklonku minulého roku se objevily v tisku zprávy o plánech hejtmana za ČSSD Davida Ratha na založení nové Královské univerzity ve Středočeském kraji. Mělo by se jednat o veřejnou vysokou školu univerzitního typu. Touto definicí se rozumí vysoká škola typu Univerzity Karlovy. Oproti vysoké škole neuniverzitního typu se liší mimo jiné rozdělením na fakulty a vědeckou činností. Hejtman vyhlásil anketu mezi studenty a veřejností. Poslal tuto žádost také ředitelům středních škol, kteří měli vypracovat podobné průzkumy. Touto cestou se veřejnost přiklonila k názvu Královská univerzita. Ze 107 škol však na hejtmanův pokyn odpovědělo pouze 44, což Ratha očividně rozlítilo. Ústy svého zástupce Milana Němce prohlásil, že sníží platy všem ředitelům, kteří na výzvu neodpověděli o 2 000 korun a tento obnos naopak přidá těm, kteří učinili opačně. Pravděpodobně pod tíhou negativní reakce veřejnosti pan hejtman posléze změnil své rozhodnutí a oznámil, že zůstane pouze u písemné důtky. Bonusy pro skupinu, která odpověděla, nicméně zůstanou.

Rozčilený Rath se úlev na poplatcích nechce vzdát

Hejtman David Rath bude navrhovat nalezení způsobu, aby pacienti krajských zdravotnických zařízení regulační poplatky fakticky nemuseli platit, samozřejmě za dodržení předběžného opatření soudu. Toto opatření se týká pouze poplatků za položku na receptu, nikoli za další zdravotnické poplatky."

Rath začne v březnu rozdávat svůj plat, slíbil to potřebným

Středočeši se mohou začít rozmýšlet, s čím by jim mohl finančně vypomoci jejich hejtman David Rath (ČSSD). Slíbil, že od března začne potřebným rozdělovat svůj hejtmanský plat a žít bude pouze z platu poslance. "Hejtman chystá pravidla a ta potom v březnu dá na své webové stránky," potvrdila mluvčí krajského úřadu Berill Mascheková. Poté už budou moci lidé posílat Rathovi své žádosti. Rozhodovat, komu peníze pošle, bude sám. "Jsou to jeho peníze," upozornila mluvčí.

Žádné komentáře
 
Politikmann nás spasí!!! Najdi si svýho šmejda !!!