NA VAŠE ČINY NEZAPOMENEME

Milí spoluobčané, je třeba uchovat v paměti nezapomenutelné skutky, postoje a aféry našich předních politiků. Bez rozdílu barvy a politické příslušnosti. Najděte si proto každý svého šmejda a něco si o něm přečtěte.

KSČM (komunisté)

Nový příspěvek

PŘÍPAD BABICE

K případu Babice 

Dá se předpokládat, že skoro každý dospělý obyvatel Česka byl aspoň jednou v životě nucen shlédnout část seriálu Třicet případů majora Zemana, která se týká tragédie v Babicích.

V estébácké obludnosti, se jen obec jmenuje "Plánice" - a v díle se pak předvádí plná propagandistická verze událostí, tudíž seriál se de facto stal součástí komunistického "babického" zločinu.

Připomeňme ve velké zkratce, co se v Babicích stalo. 2. července 1951 tam byli zavražděni tři funkcionáři MNV, jeden komunista útok přežil.

Během 24 hodin byli dopadeni údajní vrahové a už deset dní (!) po události začal v Jihlavě proces se 14. obžalovanými.

Scénář procesu schvalovalo stranické vedení. Obžalovaní byli antikomunisté, sedláci, odpůrci nacismu, katolíci, duchovní...

Během dalších dvou let se konalo ještě několik procesů. Celkem v nich padlo 11 rozsudků smrti a desítkám dalších odsouzených vyměřily soudy celkem asi tisíc čtyři sta let vězení.

Dosud není zcela jasné, jak k vraždám došlo: podle režimní verze ji spáchala teroristická skupina, složená z "vesnických boháčů" a vedená západním agentem Ladislavem Malým.

Historici se ale dodnes přou, zda zabíjení Státní bezpečnost dopředu naplánovala nebo je jen poté obratně využila.

Malý, který zřejmě v Babicích vraždil, je pro poznání této věci klíčová figura: zatím se totiž nepodařilo doložit, zda byl "jenom" psychopat nebo pracoval pro StB. Spíš to vypadá na to druhé, oba názory se zdají legitimní.

Naopak je zcela jisté, že vyšetřování bylo zmanipulováno stejně jako procesy a že oběťmi tajné policie a soudů se stali zcela nevinní lidé.

Režim použil Babice ke dvěma účelům: za prvé k zastrašení sedláků, kteří odmítali vstoupit do JZD, za druhé k poškození, oslabení a diskreditaci katolické církve v regionu, kde měla velmi silnou pozici.

V obou případech usiloval také o odstranění těch, kdo měli u lidí velkou autoritu.

Evangelický farář Michal Šimek podal před časem trestní oznámení na tehdejšího krajského tajemníka KSČ Miroslava Holzbauera.

Šimek má za to, že vraždění StB naplánovala a že Holzbauer se na přípravě akce i politických procesů podílel.

To první nemůže nezvratně dokázat, existuje jen jistota, že Holzbauer z titulu své funkce pracoval, společně s StB, přesně v intencích cílů, jichž se pak režim snažil v babickém procesu dosáhnout.

Tak například v dokumentu ze schůzky krajských představitelů KSČ, armády a policie ze dne 2. března 1951, které se Holzbauer zúčastnil, je zachyceno, jak budou sledováni "vesničtí boháči", jak budou trestáni střední zemědělci, tzv. kulaci.

V zápise se také píše o jakémsi nadcházejícím soudním řízení: "Na přelíčení bude organizována veřejnost. Proces bude v okrese Dačice, kde se vytěží politicky mnohem více /než/ v Mor. Budějovicích. Skupina po třídní stránce vypadá příznivě pro veřejný proces."

Krajský soud ve čtvrtek rozhodl, že Michal Šimek se má Miroslavu Holzbauerovi písemně omluvit. Je to velmi problematické rozhodnutí.

Není sice přímý důkaz, že by Holzbauer o vraždách v Babicích dopředu věděl, ale je tu jiná rovina: ten člověk byl vysoký funkcionář aparátu, který StB vytvořil a úkoloval.

Je spoluzodpovědný za zločiny KSČ včetně utrpení nevinných z babických procesů, protože aktivně prosazoval politiku třídní nenávisti.

Kdyby se vedla paralela s nacismem, je Holzbauer stejně vinen, jako funkcionář NSDAP, který osobně nikdy nikoho nemučil a nezabil, jen k tomu vyzýval a k praktickým úkonům používal gestapo.

V zákonu o protiprávnosti komunistického režimu doslova stojí: "za spáchané zločiny... jsou plně spoluzodpovědni ti, kteří komunistický režim prosazovali jako funkcionáři, organizátoři a podněcovatelé v politické i ideologické oblasti".

 

Žádné komentáře
 
Politikmann nás spasí!!! Najdi si svýho šmejda !!!