NA VAŠE ČINY NEZAPOMENEME

Milí spoluobčané, je třeba uchovat v paměti nezapomenutelné skutky, postoje a aféry našich předních politiků. Bez rozdílu barvy a politické příslušnosti. Najděte si proto každý svého šmejda a něco si o něm přečtěte.

ČSSD (socialisté)

Nový příspěvek

Pohádka O Zlaté rybce

a neb: Když mne zvolíte, slíbím vám tři i více přání

Hned v úvodu tohoto článku musím podotknout, že nejsem ani ekonom, ani politolog a že tomu vlastně vůbec nerozumím. Tedy rozumím tomu tak, jako většina z vás a o tom to je.

Ale na rozdíl od většiny o tom i přemýšlím a nenechám se jen tak opít rohlíkem. Zaráží mne, kolik lidí se nechá oblbnout Paroubkovými sliby. Co nám Sexy mozek nabízí za zázraky, které postaví zemi na nohy ihned po vítězství ČSSD ve volbách? Nic nového. Vlastně návrat do komunistických dob. Jak známo, již bolševik usiloval o nový hospodářský systém tak usilovně, že jím vedené hospodářství přišlo "na buben". Jaký recept má tedy Paroubek na cestu z krize: Paroubek nechystá žádné úspory v povinných výdajích státu, které zemi do dluhů stahují. Nepočítá ani s reformou penzí a zdravotnictví, k niž vyzývají mezinárodní instituce. Lidem nad 100 tisíc měsíčně chce zvýšit daně ze současných 23 procent na 38 procent. Firmy by pak měly platit ze zisků 21 procent místo nynějších 19 procent. Kromě toho ČSSD počítá s růstem daně z převodu nemovitostí ze tří na pět procent a dědickou daní u majetku nad deset milionů korun. Znovu se zvažují majetková přiznání při nabytí rozsáhlejších nemovitostí.

1) Vyšší daně bohatým (co se hýbe, zdaň!). Podle některých médií je tento krok k ničemu, neboť postihne max.8% produktivní populace, Přínos do státního rozpočtu nepodstatný a velká pravděpodobnost přesunu podnikatelských aktivit z ČR do tzv. Daňových rájů. Vsaďte se o co chcete, že Paroubkem navržená hranice, od které je člověk bohatý, bude přesně taková, aby se netýkala poslanců a senátorů. To znamená, že pokud bude tato mez stanovena na 100 000,-Kč měsíčně, zákonodárci budou mít dál nezdanitelné náhrady. Méně pravděpodobná je situace, kdy by si poslanci náhrady přesunuly do zdanitelných příjmů. Pak by se zcela jistě zvedla i hranice bohatství. Současný stav je takový, že od ledna se poslancům, senátorům i členům vlády a prezidentovi dočasně, do konce letošního roku, snížily základní měsíční platy o čtyři procenta. Základní plat poslance či senátora tak od 1. ledna klesl z 61 400 korun na současných 59 tisíc korun. A například ministr nebere 117 200 korun měsíčně jako dosud, ale "jen" 112 600 korun.

Jenže součástí úsporného balíčku mělo být i zdanění náhrad, které politici k platu dostávají a u poslance nebo senátora se pohybují od 31 900 do 43 300 korun měsíčně.

Základní hrubý plat poslance a senátora činí letos po čtyřprocentním snížení 58 944 korun a k tomu pobírá až 43 300 korun čistého na dopravu, stravu a reprezentaci.
Vedle toho parlamentní komory platí za ubytování poslanců a senátorů, za jejich asistenty, expertízy, kanceláře ve volebních obvodech, za telefony a kancelářský materiál. Celkově tak plat a náhrady zákonodárců dosahují měsíčně zhruba 213 tisíc. Na ruku z toho dostanou politici méně než polovinu, zbytek proplácí parlament na základě smluv třetím osobám.

"Přílišná daňová liberalizace nevede k iniciaci ekonomického růstu," vysvětluje Paroubek. "To je skvělý scénář na přidušení ekonomiky a přímou cestu ke státnímu bankrotu. Firmy a bohatí lidé se snadno daním vyhnou a přesunou sídla jinam. A státu zbudou jen dluhy," komentuje tento plán šéf Svazu průmyslu Jaroslav Míl.

2) Vyšší sociální pojištění pro všechny – přitom již nyní je schodek na důchodech cca 30 miliard korun a důchodový systém tak může skončit bankrotem. Paroubek má řešení - zvýší pojistné (možná, že zvýší část odváděnou zaměstnavatelem, aby "pracující člověk" nic nepoznal). Že tím kromě zvýšení přímé daně z příjmu o 2% zvýší dále podnikům odvody, a tedy de facto daně, to bude zřejmě ten "nový hospodářský systém".

Co za tyto vyšší příjmy slibuje:

a) 13. důchod (Paroubek možná věří na šťastnou třináctku) – nejedná se o 13. důchod jako takový (moje představa v průměru 10 000,- Kč) ale pouze o 2 400 Kč, což znamená 200 korun na měsíc. Asi by se tato almužna měla pojmenovat pravým jménem, aby nedocházelo k matení zbytečně důvěřivých spoluobčanů vyššího věku.

b) Zvýšení mateřské

c) Zrušení poplatků ve zdravotnictví

Ptám se proto laicky: Z čeho to zaplatíte soudruhu Paroubku, Sobotko, Rathe a další. Tyto sliby vyjdou na 30 miliard korun a schodek důchodů již 30 miliard je. Jak z 8%  produktivních lidí (4-5% všech občanů ČR) dostanete  (pokud vám nezdrhnou jinam) 60 miliard? Milionářská daň by podle týdeníku „Ekonom“ přinesla do státního rozpočtu 5 až 6 miliard korun. Daň z převodu nemovitostí a dědická daň by podle místopředsedy ČSSD soudruha  (sociální demokraté se tak na mezinárodní úrovni stále titulují) Milana Urbana mohla přinést dalších 20 miliard (tomu snad nemůže věřit ani Urban). Ať počítám, jak počítám, i kdyby nakrásně všechno tohle byla pravda, pořád mi to dává jen max.26 miliard a tedy 34 miliard stále chybí. Vyplývá z toho, že tak nevydělá Paroubek ani na to, co už dnes schází, a o nějakém přidávání, důchodech a rušených poplatcích už vůbec nemluvím. Vlastně to nevydělá ani na polovinu úroků, které ročně hradíme za státní dluh a proto si budeme muset ještě pár desítek miliard půjčit.

Paroubkovo sdělení je tedy toto: Moc se nesnažte, když budete víc vydělávat, víc vás zdaníme. Když budete hodní a stanete se našimi voliči, postaráme se o vaši chudobu. Obereme ty "blbce", kteří vydělávají, a dáme vám každému pár stovek "příživnického". A kdyby náhodou ti boháči i po našem zásahu byli stále ještě zbytečně bohatí, dodaníme je a zlikvidujeme jako třídu. Naši spojenci z KSČM nám poradí, jak na ně.

Kmotr Drobek 24.1.2010:
Žádné komentáře
 
Politikmann nás spasí!!! Najdi si svýho šmejda !!!