NA VAŠE ČINY NEZAPOMENEME

Milí spoluobčané, je třeba uchovat v paměti nezapomenutelné skutky, postoje a aféry našich předních politiků. Bez rozdílu barvy a politické příslušnosti. Najděte si proto každý svého šmejda a něco si o něm přečtěte.

ČSSD (socialisté)

Nový příspěvek

Něco z historie ČSSD (důvod, proč by se Křeček neměl cpát na akce politických vězňů)

Paroubek je prvním českým politikem, který se po roce 1989 otevřeně hlásí ke spolupráci s komunisty. ČSSD měla velké výhrady k zřízení ústavu pro zkoumání komunistických zločinů. Na krajské úrovni již ČSSD s komunisty vládne. To snad nejsou dostatečné důvody k tomu, aby představitelům této strany bylo odepřeno právo promluvit na akcích obětí komunistického režimu z Konfederace politických vězňů?

Bohužel zůstává smutným faktem, že v únoru roku 1948 sociálně demokratičtí ministři až na Majera nepodpořili demisi ministrů nekomunistických stran. Laušman se stal místopředsedou nové Gotwaldovy vlády a místopředsedkyně sociální demokracie Ludmila Jankovcová přestoupila do KSČ. Byla pak dlouhá léta až do svého prozření na konci šedesátých let členkou komunistických vlád a UV KSČ. Podobně jako jiní nekomunisté, se ani sociální demokraté za podporu Gottwalda nedočkali žádného vděku a někteří skončili v komunistických koncentračních táborech. Bohužel, na období spolupráce stran NF s komunisty před rokem 1948 a při jejich uchopení moci v únoru stále pohlížíme zkreslenou optikou. Kritickému zhodnocení selhání nekomunistických politických elit po 2.světové válce se zatím čeští historici vyhýbají.

Žádné komentáře
 
Politikmann nás spasí!!! Najdi si svýho šmejda !!!