NA VAŠE ČINY NEZAPOMENEME

Milí spoluobčané, je třeba uchovat v paměti nezapomenutelné skutky, postoje a aféry našich předních politiků. Bez rozdílu barvy a politické příslušnosti. Najděte si proto každý svého šmejda a něco si o něm přečtěte.

ZAORÁLEK

Nový příspěvek

Nový příspěvek

zaorálek.jpg

PhDr. Lubomír Zaorálek (* 6. září 1956, Ostrava) je politik ČSSD, v letech 20022006 byl předsedou Poslanecké sněmovny. V současné době je místopředsedou Poslanecké sněmovny parlamentu České republiky a stínovým ministrem zahraničí ČSSD.

V roce 1982 ukončil studium na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Brně, na fakultě filozofie, obor marxisticko-leninská filozofie (což byl tehdejší název pro studium obecné filosofie) a ekonomie. Po ukončení studia pracoval v České televizi Ostrava jako dramaturg. Z politických důvodů musel zaměstnaní opustit. Od roku 1986 do 1989 byl zaměstnán u Československé socialistické strany. V listopadu 1989 patřil mezi spoluzakladatele Občanského fóra v Ostravě. Byl zvolen do Federálního shromáždění za Občanské fórum. V roce 1994 vstoupil do ČSSD.

Lubomír Zaorálek je rozvedený a má tři děti.

Památné výroky:

·        "Ani u Karla Marxe neplatilo, že program levicové strany lze redukovat na to, že je stranou pro chudé, že je pouze pro ty nejpotřebnější".

·        Už když byl Miloš Zeman aktivním politikem, měl jsem mu za zlé, že pohrdá lidmi. Ta bohorovnost, s níž nad nimi vynáší tvrdé soudy, ty řeči o boji s blbostí… Nesouhlasím s pohrdáním hloupými lidmi. Pro sociální demokracii jsou přece i ti, kteří potřebují občas postrčit, cenní. Kdo jiný než my bychom k nim měli hledat cestu? V tomto smyslu pro mě Miloš Zeman není sociální demokrat.VN:F [1.1.6_502]

     Ale tehdejšímu premiérovi Jiřímu Paroubkovi prý dodával informace expertů o tom, jak by měl být protiraketový systém rozsáhlý. "A on mi na to řekl: Já jsem si myslel, že to bude nějaká koule s obsluhou dva lidi, jako takové ty radary co už tady máme," popsal. "Samozřejmě chudák premiér nepobral do hlavy všechno," dodal bezelstně Zaorálek a v sále se o zval smích.

           "Opozice má právo, když si myslí, že jsou ohroženi občané v této zemi, i přehánět, používat silných výrazů, to je podle mě všude na světě.

 
Politikmann nás spasí!!! Najdi si svýho šmejda !!!