NA VAŠE ČINY NEZAPOMENEME

Milí spoluobčané, je třeba uchovat v paměti nezapomenutelné skutky, postoje a aféry našich předních politiků. Bez rozdílu barvy a politické příslušnosti. Najděte si proto každý svého šmejda a něco si o něm přečtěte.

WOLF

Nový příspěvek

Nový příspěvek

wolf.jpg

Petr Wolf (* 11. června 1960) je český poslanec zvolený ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2006 za ČSSD v Moravskoslezském kraji na osmém místě kandidátní listiny.

Studium

Wolf vstoupil do ČSSD v roce 2002, před rokem 1989 byl členem KSČ. „Chtěl jsem studovat, získat titul CSc., proto jsem vstoupil do strany,“ vysvětlil novinářům.[1] 5. prosince 2007 se při hlasování o rozpočtu a nedůvěře vladě vymluvil na nemoc, ale souběžně se pokusil neúspěšně obhájit profesuru.

Opuštění ČSSD

Ke dni 21. června 2008 opustil poslanecký klub své strany a vzdal se členství ve straně v návaznosti na údajné výhružné SMS.[2] 29. června 2008 obvinil předsedu ČSSD Paroubka z vydírání při prezidentské volbě[3] hrozbou zveřejnění veřejných[4] závěrů kontroly NKÚ ve Wolfově firmě, ale žádný důkaz údajného vydírání nepředložil[5]. Jako další důvod uvedl spory v kraji. Poslanec na rozdíl od většinového názoru v ČSSD není proti radaru v Brdech. Média informovala, že v souvislostí s uvedenými důvody pro vystoupení ze strany na něj Jiří Paroubek podal trestní oznámení.[5]

Petr Wolf je členem výbor pro veřejnou správu a regionální rozvoj, zahraničního výboru a volební výbor Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Podezření ze zneužitím státních dotací

Poslanec Wolf je spolu s dalšími čtyřmi osobami vyšetřován pro podezření ze zneužití státních dotací, které dostala jeho firma v letech 20052007 od ministerstva životního prostředí v hodnotě více než 11 milionů korun. V březnu 2009 vyšlo najevo, se Marek Dalík se pokoušel jménem premiéra Mirka Topolánka přesvědčit reportéra České televize Dalibora Bártka, aby stáhl svou reportáž o policejním vyšetřování poslance Wolfa. Topolánek potvrdil, že Dalíka požádal, aby Wolfovi pomohl s mediálním tlakem, který je na něj vyvíjen. [6]

Podle reportérů České televize Wolfova firma se podstatnou částí z dotace hospodařila značně podezřele. Ministerstvu životního prostředí naúčtoval více než 1,5 milion korun za odborné studie, které byly ale volně dostupné na internetu. Navíc ruská firma, která měla dostat 300 tisíc korun za jednu ze studii neexistuje. Wolf údajně najezdil a vyúčtoval 130 tisíc kilometrů služebních cest, ale podle závěru Nejvyššího kontrolního úřadu by musel být ve stejném čase na různých místech.[7]

Poslanecké neviňátko Wolf

Pavel Kovář | (Reflex online - Kovář, 23. 3. 2009)

Příběh poslance-přeběhlíka Petra Wolfa opět potvrzuje platnost zastaralého a spíše již knižního pořekadla, že drzé čelo je lepší než poplužní dvůr (takto označovali předkové bohatý statek s rozsáhlými polnostmi). V příběhu severomoravského poslance, kterého jsou plná média v souvislosti s pány Dalíkem a Topolánkem, jde mimo jiné (možná však hlavně) i o to, že napsal knihu za neuvěřitelně vysoký a přímo nestydatý honorář.

Do kauzy Wolf se nikomu nechtělo

HN, česko

Případ zneužitých dotací vytáhla na světlo ČSSD

·        Státní zástupkyně odvolala "mediální zdrženlivost"

·        Případ poslance Petra Wolfa, který je podezřelý ze zneužívání dotací za více než tři miliony korun, provází řada otazníků. Největší je ten, proč jej policie začala šetřit až dva roky poté, co na jeho podivně hospodařící firmu upozornil ve věstníku Nejvyšší kontrolní úřad.

·        Nechali jsme to zhodnotit právníkům a ti řekli, že by se těžko prokazoval úmysl. Mohlo jít jen o nedbalost," vysvětluje člen kolegia NKÚ Zdeněk Brandt.

·        500 kilometrů denně

·        Zveřejněná zjištění přitom byla alarmující: kontroloři uvedli, že Wolfova firma UT 2002 za 300 tisíc korun koupila od jakési ruské firmy studii, jež byla veřejně dostupná na internetu. Či že naúčtovala 800 tisíc korun za pracovní cesty, kdy "vyúčtování obsahovalo nesrovnalosti jako více celodenních cest stejného pracovníka v jednom dnu na různá místa ve stejném čase".

·        Pondělní reportáž na ČT 1, jejíž natáčení se pokusil zastavit přítel premiéra Mirka Topolánka Marek Dalík, přitom ukázala, že sporných peněz je víc: Wolf se ženou a synem totiž během jednoho roku projezdili při shánění informací pro své výzkumné projekty 130 tisíc kilometrů. Tedy každý pracovní den pět set kilometrů. A na cestovném vyúčtovali 1,3 milionu. Či že sporných studií bylo víc, za dva miliony a peníze za ně platil Wolf i svým rodinným známým. A že ruská firma zřejmě neexistuje.

·        Brandt přitom tvrdí, že o provázanosti Wolfa s "tvůrci" studií či neexistenci ruské firmy úřad nevěděl. "My můžeme prověřovat jen kontrolovanou osobu, ne ty, s kterými spolupracuje," říká.

·        Podrobné výsledky kontroly úřad proto předal v létě 2006 Ministerstvu životního prostředí - od něj totiž Wolf 11 milionů korun dotací dostal. "Zvažovali jsme, zda je to na trestní oznámení. Ale naši právníci neviděli žádné známky trestného činu. A pokud by to nebylo v pořádku, tak už by trestní oznámení podal NKÚ," říká mluvčí ministerstva Jakub Kašpar. Výsledek kontroly postoupili jen finančnímu úřadu, aby neoprávněně účtované peníze vymohl zpět. Sám Wolf tvrdí, že žádné dotace nezneužil.

Wolfův případ by pravděpodobně zapadl, kdyby na něj loni v červnu neupozornila ČSSD. A to poté, co opustil nečekaně její řady a začal podporovat Topolánkův kabinet. Ani poté ale nepřišlo trestní oznámení. "Případ jsme začali šetřit z vlastního podnětu 22. srpna 2008," uvedl mluvčí protikorupční policie Roman Skřepek. Žádné další informace však na příkaz státního zastupitelství prý nesmí sdělit.

Přitom to už v polovině prosince vypadalo, že policie chce případ uzavřít - jenže se strhla přestřelka mezi policií a státním zastupitelstvím, které se navzájem obviňovaly z úniku informací a nedokázaly se shodnout ani na tom, kdy bude šetření uzavřeno. Přestřelku ukončila Vrchní státní zástupkyně v Olomouci Milena Hojovcová. Přikázala "přísnou mediální zdrženlivost" v případech, v nichž figurují politici. Po kritice, že dělí lidi na politiky a "ostatní", ale svůj příkaz odvolala. "Nešťastně jsem to formulovala," říká, ale o případu dál informuje sama. Podle ní vyšetřování stále běží, protože se prověřují "toky peněz do zahraničí". Až poté bude žalobce zvažovat žádost o zbavení Wolfa imunity.

Sama reportáž měla včera pokračování, když Dalík v Lidových novinách obvinil jejího autora Dalibora Bártka, že si řekl o peníze. Dalík ale včera prohlásil, že si Bártek o peníze neřekl. "Nic takového jsem neřekl, nevím kde to LN vzaly," uvedl pro HN. Autor rozhovoru v LN David Hluštík si ale za textem stojí: "Mám to nahrané," řekl HN. Česká televize včera Dalíka vyzvala, ať své obvinění doloží, či se omluví.
MÁ IMUNITU. Poslanec Petr Volf si dosud užívá výhod imunity zákonodárců. Jednoduše proto, že o jeho vydání k trestnímu stíhání dosud nikdo nepožádal.

Poslanecký přeběhlík Wolf přivedl ke krachu několik firem

Krnov - Neúspěšný podnikatel stál mimo jiné u konce krnovské textilní firmy Karnola. Přesto byl konkurzním správcem v jiných společnostech.

·        Krnovská textilka Karnola je raritou v historii českého průmyslu. Na začátku nového milénia prosperující firma zkrachovala během tří let hned dvakrát. U jejího konce stál současný poslanecký přeběhlík Petr Wolf s  manželkou Hanou.
Správkyně konkurzní podstaty Anna Antlová se sice snažila Wolfovým prokázat, že záměrně kvůli svému prospěchu podnik poškodili, ale nepodařilo se jí to,“

·        Bývalým zaměstnancům dluží firma, ve které byl Wolf ředitelem pro výrobu a obchod, také podle čtenářky Ivany. „Poslanec i jeho žena odkoupili všechny zásoby látek za hubičku a prodali je v Rusku. Podniku  zboží nikdy nezaplatili. Bývalí zaměstnanci Karnola ovšem za odebrané kvůli tomu dodnes nedostali mzdy,“ stěžuje si Ivana.

Konec na dvakrát

Firma v dobách největší slávy zaměstnávala více než dvě stovky lidí a disponovala základním jměním převyšujícím dvě stě milionů korun. Po prvním konkurzu v roce 2001 však vznikla druhá firma United Technology, která se stala novým majitelem Karnoly. Na té však zůstaly dluhy ve výši sto osmdesát milionů korun.

Budova rozprodané textilky včetně původního vybavení z devatenáctého století se dostala na seznam kulturních památek. Město Krnov z ní chce za několik milionů korun udělat muzeum.

Textilka Karnola však není jediná firma, ve které působil poslanec Wolf a která zkrachovala. Seděl v dozorčí radě Železáren a drátoven Bohumín, policie ho vyslýchala i v souvislosti s krachem investičního fondu Kredital. Působil i v investičním fondu Profit Fond či ve společnosti Italiana Filati. Ani jedna z firem už neexistuje.

Kozel zahradníkem

Deník navíc zjistil, že přes tyto podnikatelské „úspěchy“ figuroval Wolf na seznamu správců konkurzní podstaty. Podnikatel, který sám několik firem do konkurzu přivedl, tak mohl rozhodovat o konkurzech  společnosti. vyhlášených na jiné

„Naším členem není, protože jsme občanským sdružením s dobrovolným členstvím. V Česku je nyní kolem čtyř tisíc správců, takže se vždy najde nějaký, co něco provede. Samozřejmě takoví lidé by mezi námi být neměli,“ řekl Deníku prezident Komory specialistů pro krizové řízení a insolvenci v České republice Erich Deutsch s tím, že člověk s Wolfovou minulostí by na seznamu být neměl.

 
Politikmann nás spasí!!! Najdi si svýho šmejda !!!