NA VAŠE ČINY NEZAPOMENEME

Milí spoluobčané, je třeba uchovat v paměti nezapomenutelné skutky, postoje a aféry našich předních politiků. Bez rozdílu barvy a politické příslušnosti. Najděte si proto každý svého šmejda a něco si o něm přečtěte.

URBAN

Nový příspěvek

Nový příspěvek

urban.jpg

Ing. Milan Urban (* 15. října 1958 v Čáslavi) je český politik, od roku 1995 člen ČSSD, poslanec a bývalý ministr průmyslu a obchodu.

předseda představenstva FC Zenit ČÁSLAV a.s.  : Ing.URBAN Milan

 

Milan Urban vystudoval v roce 1982 Hutnickou fakultu Vysoké školy báňské v Ostravě a poté pracoval v ČKD Kutná Hora jako technik. Později přešel do funkce výrobního náměstka v ČSAO Čáslav, v letech 1991–1995 pracoval na Městském úřadu v Čáslavi jako vedoucí odboru hospodářství a investic. Do roku 1998 pak působil v soukromé sféře.

V letech 19851989 byl členem KSČ. V roce 1995 vstoupil do ČSSD a o tři roky později byl zvolen poslancem. V březnu 2003 byl jmenován ministrem průmyslu a obchodu. Ve funkci nahradil Jiřího Rusnoka, kterého premiér Vladimír Špidla odvolal. Ve funkci ministra podporoval mimo jiné prolomení těžebních limitů hnědého uhlí v severních Čechách a stavbu nových jezů na Labi.[1] Za svůj výrok „Limity jsou pozůstatkem posttotalitní doby, kdy ještě neexistovaly základní demokratické právní principy[2] byl nominován na cenu Zelená perla roku 2004.[3]

V roce 2006 jej ve funkci vystřídal Martin Říman. Milan Urban je v současné době poslancem parlamentu a stinovým ministrem prumyslu. V březnu 2007 byl na sjezdu ČSSD zvolen místopředsedou pro řízení.

Je ženatý, má tři děti. Mezi jeho zájmy patří sport, především fotbal, tenis a motorismus.Předsedá fotbalovému klubu Zenit Časlav.

  Ministr obchodu ČLR Bo Xilai řekl: Čína klade důraz na rozvoj ekonomicko-obchodních vztahů s ČR

    Dne 17.1.2005 ministr obchodu ČLR Bo Xilai se setkal v Pekingu s ministrem MPO ČR p.Urbanem. Obě strany si vyměnily informace o prohloubení dalšího rozvoje vzájemného obchodu a ekonomické spolupráce mezi oběma zeměmi.

    Při jednání ministr Urban řekl, že česká vláda věnuje velkou pozornost rozvoji ekonomicko-obchodních vztahů s Čínou a doufá, že s pomocí zesilování komunikace mezi podniky, se vytvoří mnoho dalších obchodních příležitostí. Tentokrát ho doprovází spousta českých podnikatelů. Obě strany se chystají pořádat podnikatelské fórum. Pan ministr doufá, že při této příležitosti čeští podnikatelé můžou potvrdit s ČLR další projekty pro spolupráci.

 
Politikmann nás spasí!!! Najdi si svýho šmejda !!!