NA VAŠE ČINY NEZAPOMENEME

Milí spoluobčané, je třeba uchovat v paměti nezapomenutelné skutky, postoje a aféry našich předních politiků. Bez rozdílu barvy a politické příslušnosti. Najděte si proto každý svého šmejda a něco si o něm přečtěte.

TVRDÍK

Nový příspěvek

Nový příspěvek

podrždeštník.jpg

 

Vzdělání: V letech 1982 – 1986 Střední ekonomická škola, v letech 1986 – 1989 Vysoká vojenská škola Vyškov, ekonomika armády.

Politika:
1988 - 1990 kandidát členství v KSČ
2001 vstoupil do ČSSD na Praze 13

Zaměstnání:
Voják z povolání do 2001, dosažená hodnost podplukovník
1990 – 1991 Výcvikové středisko MO ČR Komorní Hrádek – náčelník finanční služby
1991 – 1992 Sekce zahraničních vztahů MO ČR – ekonomický úsek
1992 – 1993 1. Prapor mírových sil OSN – UNPROFOR, Náčelník finanční služby
1993 – 1995 SZV MO ČR – postupně od VSD až ředitel úřadu
1996 – 2000 ředitel VOLAREZA
2000 – 2001 náměstek ministra obrany pro ekonomiku
2001 – 2003 ministr obrany ČR krátce působí jako poslanec ČSSD
2003 - 2006 předseda představenstva ČSA
2006 – dosud poradce předsedy ČSSD Paroubka a šéf volebního týmu

Kariéru zahájil po návratu ze zahraniční mise UNPROFOR v bývalé Jugoslávii (r.1992 - 93). Do té doby byl řadovým pracovníkem finanční služby.

V této zahraniční misi vypukl později skandál se zpronevěrou tisíců dolarů z pokladny, jedním z hlavních podezřelých byl právě finanční náčelník mise Tvrdík. Na samotného Tvrdíka sbíral kompromitující materiál tehdy vojenský policista Josef Sojka, později pracovník BIS. Sojka Tvrdíka pokryl a za skandál se zpronevěrou dolarů byli nakonec stíháni jiní příslušníci mise, nikoliv sám Tvrdík.

Sojka po nástupu Tvrdíka do postu ministra obrany se stává jeho bezpečnostním poradcem. V době, kdy je Tvrdík prezidentem ČSA, stává se Sojka bezpečnostním ředitelem tohoto státem kontrolovaného leteckého přepravce. Poté, co se Tvrdík stává „pravou rukou“ předsedy ČSSD Paroubka, začíná Sojka pracovat pro ČSSD v oblasti sběru informací

Odstupující ministr obrany Jaroslav Tvrdík se prý o chystaných škrtech v armádním rozpočtu, kvůli nimž podal demisi, dozvídal až z médií nebo později než generální tajemník NATO. V pořadu České televize Špona také řekl, že ambiciózní plány na reformu ozbrojených sil asi skončí krachem. Tvrdík navíc ještě umocnil zmatek, který provázel jeho odchod z ministerské funkce. Prohlásil, že demisi, kterou podal ve čtvrtek, po pátečním rozhovoru se Špidlou vlastně nechtěl stáhnout - po prohlášení předsedy vlády prý ale neměl jiné východisko. Nakonec po několika hodinách definitivně rezignoval.

 

Ing. Jaroslav Tvrdík (* 11. září 1968) Dětství strávil v Havlíčkově Brodě. Vystudoval střední ekonomickou školu v Chotěboři, poté Vysokou vojenskou školu ve Vyškově, kde promoval v roce 1990. V roce 1992 absolvoval misi UNPROFOR v bývalé Jugoslávii. Od roku 1996 pracuje u ministerstva obrany, od roku 2000 náměstek ministra obrany. V roce 2001 - 2003 byl ministrem obrany ve vládě Miloše Zemana a vládě Vladimíra Špidly.

Po odvolání z funkce ministra obrany byl více než dva roky prezidentem a předsedou představenstva Českých aerolinií. Kritici vyčítají, že byl do státního podniku dosazen, aniž proběhlo výběrové řízení. Před sněmovními volbami v roce 2006 byl ústředním volebním manažerem ČSSD, poté byl předsedou ČSSD Jiřím Paroubkem jmenován vedoucím jeho poradců.

Od roku 1993 je ženatý, s manželkou Janou se jim v roce 2000 narodila dcera

Patří nyní k nejbližším spolupracovníkům Paroubka, vždy byl ale spojován se Stanislavem Grossem, který ho měl doporučit premiérovi Špidlovi na post ministra, později stál za jeho nástupem do ČSA. Ve straně je Jaroslav Tvrdík značně neoblíben a je nyní nálepkován jako Paroubkův sluha. Například bývalý předseda ČSSD Miloš Zeman se o Tvrdíkovi vyjadřuje jako o „přerostlém idiotovi“. Do povědomí veřejnosti vstoupil právě svým angažmá ministra obrany ve Špidlově vládě, zejména pak hysterickým pokládáním funkce, braním demise zpět a zase položením funkce během jednoho dne.

„Česká republika vnímá potřebu budovat systém protiraketové obrany, který by zajistil ochranu všech spojenců a podporuje záměr USA přenést do budoucna jeho budování do aliančního rámce“, řekl v USA Tvrdík.

Významnou roli při nákupu Airbus letounů sehrál pražský podnikatel a lobbyista Jan Oberman, nar.:20.5.1944. Obermanovy politické kontakty v ČSSD ho přivedly  k vlivnému postu u prezidenta aerolinií Jaroslava Tvrdíka. "Můžeme potvrdit, že pan Oberman pracuje v ČSA na dvacetiprocentní pracovní úvazek jako konzultant a poradce prezidenta ČSA," sdělila tehdejší ředitelka komunikace ČSA Dana Dvořáková.

Podle oficiálních seznamů vydaných ministerstvem vnitra byl Jan Oberman plných jedenáct let od roku 1974 veden jako agent StB s krycími jmény Obchodník a Kateřina. První odbor druhé správy StB, kde byl veden, pracoval proti takzvanému vnějšímu nepříteli, jeho agenti byli nasazováni na občany USA.

Ani po tomto odhalení, že Tvrdíkův poradce Jan Oberman spolupracoval s StB, nepřemýšlel prezident ČSA o přerušení spolupráce. " Smlouvu má do konce tohoto roku. Proč ji teď zkracovat? Příště ji už neprodloužíme," vysvětlil. Osobní styky s ním neukončil ani později. " Mrzí mě, že jsem to o něm nevěděl. V kontaktu spolu přesto nadále zůstaneme."

Kumulovaný zisk ČSA byl v letech 200 – 2003 ve výši 70 milionů USD. Po nástupu a manažerském vedení Jaroslava Tvrdíka se státní aerolinie dostaly do ztráty 1,87 miliardy korun.

 
Politikmann nás spasí!!! Najdi si svýho šmejda !!!