NA VAŠE ČINY NEZAPOMENEME

Milí spoluobčané, je třeba uchovat v paměti nezapomenutelné skutky, postoje a aféry našich předních politiků. Bez rozdílu barvy a politické příslušnosti. Najděte si proto každý svého šmejda a něco si o něm přečtěte.

SNÍTILÝ

Nový příspěvek

Nový příspěvek

snítilý.jpg

Evžen Snítilý (* 2. května 1954, Svitavy) je český politik. Od roku 1996 je poslancem Parlamentu ČR za Českou stranu sociálně demokratickou.

Životopis

Narodil se 2. května 1954 ve Svitavách v učitelské rodině. V roce 1973[1] absolvoval gymnázium v Blansku a dva semestry Pedagogické fakulty Univerzity v Hradci Králové. Poté pracoval v Transportě Chrudim. V letech 19761978 vykonával základní vojenskou službu v Litoměřicích. Později se odstěhoval do Dobrušky, kde pracoval v místní cihelně.

Dne 29. listopadu 1989 založil místní organizaci ČSSD a stal se jejím předsedou. V městském výboru Dobrušky působil jako radní pro místní a sociální politiku. Později se stal tajemníkem okresního a pak i krajského sekretariátu ČSSD. Ve volbách v roce 1996 byl poprvé zvolen poslancem Parlamentu České republiky.[2][3]

„Říkalo se, že se do Sněmovny dostal podvodem, protože se nechal nominovat ve dvou okresech, v náchodském a rychnovském,“ uvádí Miloslav Mrština, předseda okresního výboru ČSSD v Náchodě. „Jeho postup nebyl správný, ale nebylo to zakázané, a tak se nic nestalo,“ míní bývalá asistentka Žďárová.

Volba prezidenta 2008

Snítilý na sebe upozornil především během prezidentské volby v roce 2008, kdy v první volbě nevolil Jana Švejnara, k jehož podpoře se usnesl poslanecký klub ČSSD. Před třetím kolem první volby Snítilý zkolaboval a musel být převezen do nemocnice. Předseda ČSSD Jiří Paroubek vyjádřil názor, [4] že se zhroutil pod nátlakem členů ODS, kteří prý na něj tlačili, aby volil jejich kandidáta Václava Klause. ODS toto popírá a tvrdí, že nátlak na Snítilého vytvářeli sociální demokraté.[5]

Dne 15. února 2008, před druhou volbou prezidenta, bez bližšího zdůvodnění oznámil, že bude volit kandidáta ODS Václava Klause. Téhož dne byl vyloučen z poslaneckého klubu ČSSD. Prohlásil však, že nadále bude nezařazeným poslancem, který bude hlasovat stejně jako ČSSD.[6]

Z pana Nikdo pan Někdo. Na jak dlouho?

26. února 2008  9:40

Už 12 let si poslanec ČSSD Snítilý bez zájmu proplouvá parlamentními vodami. Upozornil na sebe až letos, když zvolil Václava Klause prezidentem. Profesionálního socialistu a spojence vlivného Michala Krause teď čeká vyloučení ze strany. Nevadí mu to. Za dva roky se chystá do důchodu. ČSSD viní ODS, že Snítilého vydírala kvůli zapletení se s kontrarozvědkou. Mezi sociálními demokraty se však o Snítilého minulosti vědělo a dosud nikomu nevadila. Kdo je tento muž?

Průměrný a nevýrazný
Kromě škraloupu s VKR se v roce 1996 začalo přetřásat ještě něco. Snítilý měl údajně v 80. letech donášet na někoho z Československé strany lidové.

„Řešila se VKR a také to, že měl být napojený na lidovce,“ říká již citovaný bývalý člen ČSSD. I dnes se o této spekulaci mezi východočeskými lidovci hovoří. „Před volbami v roce 2006 přišel bývalý pracovník předlistopadového lidoveckého aparátu Jiří Štolba a říkal, že pan Snítilý byl jedním z těch, kdo se pohyboval kolem lidovců a měl by mít problém s lustračním osvědčením. Ale je to spekulace, není, jak to dokázat,“ říká bývalý krajský tajemník KDU-ČSL Zdeněk Vejdělek.

 
Politikmann nás spasí!!! Najdi si svýho šmejda !!!