NA VAŠE ČINY NEZAPOMENEME

Milí spoluobčané, je třeba uchovat v paměti nezapomenutelné skutky, postoje a aféry našich předních politiků. Bez rozdílu barvy a politické příslušnosti. Najděte si proto každý svého šmejda a něco si o něm přečtěte.

JANDÁK

Nový příspěvek

Nový příspěvek

jandák.jpg

Jandák Vítězslav, *3.8.1947 (Praha), český herec a politik. V roce 1965 ukončil středoškolská studia, v roce 1970 vystudoval herectví na pražské Divadelní fakultě Akademie múzických umění. V letech 1970–1977 byl v angažmá divadla Na zábradlí, od roku 1977 do roku 1992 pracoval ve Filmovém studiu Barrandov. V období let 1986–1988 zároveň spolupracoval s Národním divadlem. Objevil se v mnoha filmových (např. ve filmu Víta Olmera Tankový prapor jako kapitán Matka), televizních a divadelních rolích.
Postupně byl členem Republikánské unie, KDU-ČSL a ODS. V současné době je bezpartijní. V roce 1990 se stal členem pražského zastupitelstva, v letech 1993–1994 zde zastával funkci radního pro kulturu. Od roku 1995 se věnoval umělecké tvorbě, podnikatelským aktivitám a veřejně prospěšné činnosti. Od roku 1998 do roku 2005 byl prezidentem Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež, který se koná ve Zlíně. Místo zemřelého Pavla Dostála byl v srpnu 2005 jmenován ministrem kultury ve vládě premiéra Jiřího Paroubka. Podle průzkumu agentury STEM se stal v listopadu 2005 nejpopulárnějším politikem. Je ženatý a má dvě děti.

Jandák je nejnudnějším kandidátem ze všech. Jeho vtipy jsou otřepané, jeho kukuče okoukané. Člověk by skoro řekl, že je to neúspěšný herec, který hledá v politice slávu, což je tristní pohled.

Nevolit, pokud nejste Jandákova žena (ta mu totiž odpustila podvody)

Pamětihodné činy

Jandák nechal zavřít všechny hradní kastelány do hladomorny, to se před ním podařilo jen knížeti Jaromírovi a byl za to vykleštěn Vršovci. Tedy Jaromír, nikoliv Jandák. I když Jandák by si to zasloužil za svou kulturní činnost též.

Pamětihodné výroky

To sedí jako prdel na hrnec

To sedí jako hrnec na prdeli

Hrnec sedí na prdeli

„Nechápu, jak je to možný, ale když jsem byl na ministerstvu, vždycky jsem našel na konkrétní památku či věc alespoň nějaké peníze. Ovšem před tím a i po té, co jsem z funkce odešel, je to zase bohužel tam, kde to bylo. Ale ať se starají teď jiní,"

 
Politikmann nás spasí!!! Najdi si svýho šmejda !!!