NA VAŠE ČINY NEZAPOMENEME

Milí spoluobčané, je třeba uchovat v paměti nezapomenutelné skutky, postoje a aféry našich předních politiků. Bez rozdílu barvy a politické příslušnosti. Najděte si proto každý svého šmejda a něco si o něm přečtěte.

JAKUBKOVÁ

Nový příspěvek

Nový příspěvek

jakubková.jpg

Věra Jakubková (* 16. června 1964) je česká politička, poslankyně Parlamentu ČR zvolená za Stranu zelených, ze které však byl v březnu 2009 vyloučena.

Vystudovala ostravské gymnázium Na Jízdárně 4. V letech 19841989 pracovala v sociálním odboru národního výboru města Ostravy, kde vyhledávala pracovní uplatnění pro tělesně a mentálně postižené. V letech roky 1989 až 1995 působila v Krajském ústavu památkové péče a ochrany přírody. V roce 1995 spoluzakládala občanské sdružení Vita, kde je zástupkyní ředitele a vedoucí středisek ekologické výchovy. Působí také jako lektorka Ostravské univerzity.

V červnu 2006 byla zvolena do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR za Moravskoslezský kraj. V Poslanecké sněmovně je členkou hospodářského výboru a ústavně právního výboru.

Během roku 2008 se vyjádřila kriticky k některým krokům Strany zelených (např. souhlas ministru SZ se smlouvou o umístění americké vojenské základy v Brdech) a zvažovala dokonce vystoupení z politického klubu SZ v Poslanecké sněmovně PČR.[1]. Své vystoupení z klubu ohlásila 22. 11. 2008 společně s Olgou Zubovou.[2] 8. března 2009 byla společně s poslankyní Olgou Zubovou, bývalou místopředsedkyní strany Danou Kuchtovou a bratrem předsedy zahraniční sekce Martinem Čáslavkou vyloučena ze Strany zelených.[3]

Věra Jakubková je vdaná a má dvě děti.

Předvolební incident

14. května 2006, tedy dva týdny před parlamentními volbami, byla Věra Jakubková svědkem incidentu mezi jejím manželem a jedním z čelných kandidátů SZ v Moravskoslezském kraji Jiřím Blahutou. Tato rvačka se stala námětem článků v bulvárním tisku[4] a byla jedním z důvodů, proč krajský manažer Strany zelených vyškrtnul z kandidátky Jiřího Blahutu a jeho přítelkyni Simonu Pavlicovou.

A nebylo pro vás rozumné pomoci při hlasování o důvěře vládě sociálním demokratům i z jiného důvodu? Pomohlo to straně, která nyní vládne v Moravskoslezském kraji, kde působí i vaše společnost Vita, které kraj odpustil více než 170 tisíc korun jako penále?
To je nesmysl, protože tatáž ČSSD občanskému sdružení Vita neudělila dotaci jeden milion a tutéž dotaci Vita neobdržela ani od ODS, která vládla kraji před ČSSD. A to přesto, že na ni podle koncepce měla nárok, protože se kraj zavázal podporovat ekologickou výchovu.

 

Jakubková: Klidně podpořím vládu, v níž budou komunisté

Uvedla, že komunisté jsou parlamentní stranou a mohou proto sedět v demokratické vládě. Hlasovali byste pro vládu, která by stála na podpoře či účasti ve vládě KSČM?

V.J.: Já podpořím každou demokratickou vládu. 

Považujete komunisty za demokratickou stranu?

V.J.: Jsou parlamentní stranou.

Mohou sedět komunisté v demokratické vládě?

V.J. Jsou-li parlamentní stranou, tak ano. 

 
Politikmann nás spasí!!! Najdi si svýho šmejda !!!