NA VAŠE ČINY NEZAPOMENEME

Milí spoluobčané, je třeba uchovat v paměti nezapomenutelné skutky, postoje a aféry našich předních politiků. Bez rozdílu barvy a politické příslušnosti. Najděte si proto každý svého šmejda a něco si o něm přečtěte.

HOVORKA

Nový příspěvek

Nový příspěvek

hovorka.jpg

Ludvík Hovorka (* 13. června 1963, Uherské Hradiště) je český politik, člen KDU-ČSL.

Vystudoval Vysoké učení technické v Brně. V listopadu 1989 pomáhal založit místní Občanské fórum a v roku 1990 spoluzakládal místní organizaci KDU-ČSL v Šumicích. V roce 1990 byl zvolen starostou obce Šumice a v této funkci působil 12 let. V letech 1996 až 2002 byl členem představenstva firmy Slovácké vodárny a kanalizace.

V roce 2000 byl zvolen členem Zastupitelstva Zlínského kraje a v roce 2002 poslancem Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

 

Lidovec Hovorka v předvečer voleb brojí proti ODS

16. října 2008  13:39,  aktualizováno 15:08

Sociální demokraté získali den před volbami nečekaného spojence z řad koaličních poslanců. Lidovec Ludvík Hovorka, známý odmítavým postojem ke zdravotní reformě, vybízí občany, aby nevolili ODS. "Občané, nedovolte, aby vám politici omezili zdravotní péči, na kterou máte nárok," burcuje voliče.

V exkluzivním rozhovoru pro Aktuálně.cz Hovorka říká, že návrh ČSSD není populistický, jen tak nyní před volbami vypadá.

S ČSSD nevyjednávám a nikdo mi nic nesliboval. Jestli máte na mysli hlasování o poplatcích, pak pro jejich úplné zrušení jsem nehlasoval. Návrh prošel díky nepřítomnosti poslanců ODS.

Přes rok se lidovecký poslanec Ludvík Hovorka snažil zabránit vládě ve schválení zdravotnické reformy. S mizivými výsledky.

Sociální demokraté sice neuspěli, ale s Hovorkovou pomocí prosadili další projednávání jiné sporné předlohy, kterou se ČSSD snaží zabránit změnám v brněnské Úrazové nemocnici.

 

Pro svůj návrh zákona, kterým chtějí zase zrušit čerstvě zavedené poplatky (za návštěvu lékaře a za položku na receptu po 30 korunách, za den v nemocnici 60 korun a za ošetření na pohotovosti 90 korun), zřejmě získají spojence i z řad vládní koalice Ludvíka Hovorku.(17.12.2007)

 
Politikmann nás spasí!!! Najdi si svýho šmejda !!!