NA VAŠE ČINY NEZAPOMENEME

Milí spoluobčané, je třeba uchovat v paměti nezapomenutelné skutky, postoje a aféry našich předních politiků. Bez rozdílu barvy a politické příslušnosti. Najděte si proto každý svého šmejda a něco si o něm přečtěte.

HAVEL J.

Nový příspěvek

Nový příspěvek

havel.jpg

Jiří Havel (*20. srpna 1957, Praha) je český sociálně-demokratický politik.

Vystudoval Vysokou školu ekonomickou (VŠE) v Praze.

Od roku 1993 byl členem orgánů řady firem (Česká spořitelna, Unipetrol, ČEZ). V letech 19992001 byl místopředsedou a předsedou výkonného výboru Fondu národního majetku (FNM).

Byl členem KSČ. Napsal koncem 80. let ekonomická skripta, v nichž chválil hospodářskou politiku J. V. Stalina. Učil tehdy i na VUML, mj. také pana poslance Tlustého (ODS)[1]. V 90. letech se angažoval v několika levicových skupinách a v roce 1997 vstoupil do České strany sociálně demokratické (ČSSD).

Od ledna do září 2006 byl místopředsedou pro ekonomiku ve vládě Jiřího Paroubka. Dnes je stínovým ministrem školství ČSSD. V prosinci 2008 bylo rozhodnuto, že bude lídrem kandidátky ČSSD pro volby do Evropského parlamentu, které proběhnou na jaře 2008.[2]

Jiří Havel chválil Stalina, teď vede ČSSD do voleb

Kandidátku ČSSD do evropských voleb vede Jiří Havel, který koncem 80. let ve vysokoškolských skriptech pozitivně hodnotil Josifa Vissarionoviče Stalina. Dělal to v době, kdy už ani v komunistickém Československu nebyl bývalý diktátor "v kurzu", protože v SSSR pod vedením Michaila Gorbačova probíhala perestrojka.

"Přehlédnout nelze reálné ekonomické úspěchy, které nesou Stalinovu pečeť," napsal Havel do skript vydaných Vysokou školou ekonomickou v roce 1988.

Stínový ministr školství ČSSD Jiří Havel o státních maturitách mnoho neví

Například tvrdí, že jsme jednou z posledních zemí v Evropě, která státní maturity nemá. Neuvádí však, že některé státy od nich upouštějí a nabízejí je nepovinně, v dalších zemích je doprovázejí vážné problémy, které vedou až k rezignaci ministrů školství. Otázkou možná také je, které státy považuje Jiří Havel za evropské...
 A předseda drží otěže pevnou rukou...

Prostě není potřeba střídat hráče. A hlavně necítím tu snahu zdola. Ti lidé se zkrátka nenominují, protože mají pocit, že je mnohem výhodnější se držet v houfu. To poučení, které sociální demokracie získala z let 2004, 2005, je takové, že má být v houfu. Že tak má víc šancí. Pokud dojde k nějakým neúspěchům, tak předpokládám, že by změny byly. A byly by velmi razantní.

Závěrem lze konstatovat, že Jiří Havel není žádný expert. Je to pouhý manipulátor s čísly. O to větší škodu musí takový člověk napáchat, pokud podobné manipulace učí na Karlově univerzitě. Tou úplně nejhorší zprávou je ale to, že lidé jako Jiří Havel jsou v pozicích "stínových ministrů" a v případě vítězství levice ve volbách by obsazovali nejvyšší vládní posty. Že by se vydali cestou zvyšování daňových sazeb, je zcela zřejmé. Dokázali to ostatně komunisté na posledním zasedání rozpočtového výboru, když navrhli další "milionářskou daň". A byly to právě hlasy levice v rozpočtovém výboru, které připravovanou reformu, mimo jiné i mírné snížení přímých daní, zamítly. Lze si snad proto jen přát, aby konkrétně Jiří Havel zůstal ještě dlouho v opozici a nemohl tak své "originální" postupy převádět do praxe.

Jan Bartoň 

 
Politikmann nás spasí!!! Najdi si svýho šmejda !!!