NA VAŠE ČINY NEZAPOMENEME

Milí spoluobčané, je třeba uchovat v paměti nezapomenutelné skutky, postoje a aféry našich předních politiků. Bez rozdílu barvy a politické příslušnosti. Najděte si proto každý svého šmejda a něco si o něm přečtěte.

GREBENÍČEK

Nový příspěvek

Nový příspěvek

grebeníček.jpg

Doc. PhDr. Miroslav Grebeníček, CSc. (21. března 1947 ve Starém Městě u Uherského Hradiště) je český komunistický politik, poslanec a bývalý předseda Komunistické strany Čech a Moravy.

Jeho otcem byl vězeň z Osvětimi a Buchenwaldu, vyšetřovatel Státní bezpečnosti a předseda JZD Alois Grebeníček.[1] Miroslav Grebeníček vystudoval Pedagogickou a Filosofickou fakultu University Jana Evangelisty Purkyně v Brně, v roce 1968 mezi studenty protestujícími proti vstupu vojsk Varšavské smlouvy. V době mládí byl výkonnostním cyklistou. Po studiích působil jako učitel, od roku 1975 vyučoval na Masarykově univerzitě v Brně (zaměření na dějiny 19. a 20. století, dějiny dělnického hnutí a ekonomické teorie).

Do KSČ vstoupil roku 1975 jako osmadvacetiletý. Ve vrcholové politice se pohybuje od roku 1990, kdy se stal 1. ledna poslancem Federálního shromáždění, v letech 1993 - 2005 působil jako předseda KSČM, nyní poslanec Poslanecké sněmovny PČR, místopředseda Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu.

 

Památné výroky

  • Je tady nějaký primitiv, odveďte ho! (pokyn pořadatelům, kteří opakovaně vyzývali Jana Šinágla, aby přestal křikem přerušovat jeho projev; 1. května 2005)
  • Podle typologie Komenského jsem vzpurná koňská hlava, to jsem byl i za minulého režimu. (v rozhovoru pro iDnes)
  • Po dvanácti letech trpělivé práce snad jsme už konečně přesvědčili širší veřejnost v České republice, ale i v zahraničí, že KSČM reprezentuje moderní levicovou stranu a má své plné opodstatnění v politickém systému České republiky. (po volbách v roce 2002)
  • Podle pánů senátorů veškeré lidské snažení spojené s obdobím let 1945 až 1990, s lidskými touhami po sociálně spravedlivé společnosti, bylo zločinem. Všichni občané až na nečetné výjimky, typu bratrů Mašínů, byli zločinci. (při jednání o vzniku Ústavu paměti národa)
  • Tvrdím, že ti, kdo relativizují pravo-levou diferenciaci a opakují matné fráze o tržní společnosti, chtějí především popřít možnost nutné změny, vyloučit existenci alternativy ke kapitalismu. Rád bych viděl, jak se české politické spektrum přestává dělit na ty, kdo hájí zájmy lidí průměrných a nižších příjmů, a na ty, kdo prosazují platby školného, platby za základní zdravotní péči. (Grebeníček, M.: V proudu času, Futura, Praha 2004, str. 63)

Grebeníček se rozohnil kvůli Ústavu paměti národa

"Podle pánů senátorů veškeré lidské snažení spojené s obdobím let 1945 až 1990, s lidskými touhami po sociálně spravedlivé společnosti, bylo zločinem. Všichni občané až na nečetné výjimky, typu bratrů Mašínů, byli zločinci," rozčiloval se Grebeníček. Představy senátorů jsou podle něj "zvrácené".

Zároveň jim doporučil, aby si za vlastní peníze vytvořili ústav, kde se můžou prý vyrovnávat s vlastními hříchy.

"Zvrácená" představa členů horní parlamentní komory spočívala v přání, aby v České republice vznikla instituce, která by mimo jiné systematicky zkoumala zločiny komunismu z let 1948 až 1989. Podobná instituce přitom funguje například na Slovensku, v Německu i v Polsku. Ústav by také shromažďoval historické materiály, publikoval by je, umožňoval by k nim přístup mnohem snadněji než je to možné dnes.

"Nebylo toho už dost?" pravil rozhněvaně Grebeníček

 

Dopis bývalého předsedy KSČM Miroslava Grebeníčka předsedovi UV KSČM JUDr. Vojtěchu Filipovi

S plnou odpovědností Ti říkám, že bych se rozmýšlel kandidovat za stranu, která inklinuje k takovéto sociáldemokratizaci a k takové účasti na moci, která je spojena s bezprogramovým kšeftařením, s korupcí a klamáním voličů.

 

 
Politikmann nás spasí!!! Najdi si svýho šmejda !!!