NA VAŠE ČINY NEZAPOMENEME

Milí spoluobčané, je třeba uchovat v paměti nezapomenutelné skutky, postoje a aféry našich předních politiků. Bez rozdílu barvy a politické příslušnosti. Najděte si proto každý svého šmejda a něco si o něm přečtěte.

EXNER

Nový příspěvek

Nový příspěvek

exner.jpg

Václav Exner (* 20. září 1942, Bukovina u Čisté) je český komunistický politik, v letech 1993–2006 místopředseda KSČM.

V roce 1965 vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze.

Členem komunistické strany je od 60. let (s malou přestávkou v roce 1969). V letech 1990 až 1993 byl členem obvodního zastupitelstva v Praze 6 za KSČM. V únoru 1992 se stal jako náhradník za odešlého poslance členem ČNR, v roce 1992 byl zvolen členem Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, jímž je až dosud. V současnosti je členem zahraničního výboru Poslanecké sněmovny PČR.

2.12.2006

KSČM: Rvačka o střechu nad hlavou skončila defenestrací Václava Exnera

Štěpán Kotrba

Jen těsnou většinou prošlo vyvození odpovědnosti vůči Václavu Exnerovi za vytunelování pokladny KSČM podpisem krajně nevýhodných smluv o prodeji domu v ulici Politických vězňů a přestěhování sídla na předměstí - do Vysočan. Pro odvolání Václava Exnera z funkce místopředsedy strany bylo 45 hlasů z 86. Pro odvolání celého vedení pak bylo 18 členů vedení strany. Exnerovo odvolání doporučil už 10. listopadu výkonný výbor KSČM.

"Překročil svou pravomoc. Musela se vyvodit osobní zodpovědnost. Může mě to osobně mrzet, ale kdybychom to neudělali, ztratili bychom důvěryhodnost," řekl předseda KSČM Vojtěch Filip. Cena za opuštění sídla v centru města sice byla 600 milionů, ale i tak spolu s náklady na vybudování sídla jiného znamenala vážný pokus o ožebračení strany.

Památné výroky a názory

Odpověď na otázku: „Jaký bude konkrétní způsob přechodu z dnešního režimu k socialismu?“, 15. 5. 2006,

„Už jsme si vyjasnili, že cest bude víc. Usilujeme o cestu v rámci demokratických postupů, změnou právního řádu, volbami, „sametovou“ revolucí, podle situace. Lid má právo se bránit nedemokratické, uzurpátorské vládě.“

Na první otázku redaktora, tázající se, jak si komunisté představují výuku dějepisu týkající se minulého režimu, Václav Exner reagoval, že zaprvé je potřeba učit, že komunismus u nás nikdy nebyl. Myslím, že zaprvé by se mělo učit, že komunismus je určitý postoj ke světu, ke společnosti. V dnešním dějěpise se žáci dozví o koncentračních táborech, politických procesech a vraždách, ale tyto skutečnosti nebyly podstatou režimu, ale jen průvodními jevy.

"Neomluvím se za komunistickou éru, ale nečiní mi problém se omluvit za zločiny spojené se socialismem," říká Exner.

Někteří současní komunisté si stále Gottwalda váží. Podle místopředsedy KSČM Václava Exnera to byl významný státník: „Myslím, že je potřeba ocenit dobré zvládnutí té únorové krize. Ať si tomu někdo klidně říká komunistický puč.“

 

 
Politikmann nás spasí!!! Najdi si svýho šmejda !!!