NA VAŠE ČINY NEZAPOMENEME

Milí spoluobčané, je třeba uchovat v paměti nezapomenutelné skutky, postoje a aféry našich předních politiků. Bez rozdílu barvy a politické příslušnosti. Najděte si proto každý svého šmejda a něco si o něm přečtěte.

EMMEROVÁ

Nový příspěvek

Nový příspěvek

emerová.jpg

Doc. MUDr. Milada Emmerová, CSc., (* 4. listopadu 1944 Plzeň) je česká lékařka a politička ČSSD. V letech 20042005 byla ministryní zdravotnictví, od listopadu 2008 je hejtmankou Plzeňského kraje.

Vzdělání a pracovní kariéra

V roce 1967 vystudovala všeobecné lékařství na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Plzni a po atestaci v roce 1972 pracovala na I. interní klinice Fakultní nemocnice v Plzni, postupně jako sekundární lékařka, odborná asistentka a vedoucí lékařka metabolické jednotky intenzívní péče a léčebné barokomory (od roku 1978). V roce 1993 se habilitovala prací na téma Elektrokardiogram u akutní intoxikace oxidem uhelnatým a do roku 1996 pracovala jako docentka vnitřního lékařství na téže klinice. Od roku 2000 je členkou New York Academy of Sciences.

Politická angažovanost

Emmerová byla členkou a funkcionářkou KSČ. Působila jako předsedkyně závodní organizace KSČ ve FN Plzeň. Od roku 1994 je členkou ČSSD.

Poslanecká sněmovna PČR

Ve volbách 1996 se stala poslankyní Parlamentu České republiky, kde pracovala ve Výboru pro sociální politiku a zdravotnictví, nejdříve jako místopředsedkyně výboru, od voleb 2002 jako jeho předsedkyně. V září 2004 se spolu s dalšími ministry Grossovy vlády vzdala poslaneckého křesla.

Ministerstvo zdravotnictví

V srpnu 2004 se stala ve vládě Stanislava Grosse ministryní zdravotnictví, po jeho rezignaci zasedla i ve vládě Jiřího Paroubka. Připravila reformu financování zdravotní péče, která mimo jiné odmítala růst spoluúčasti pacientů. Také odmítala převod krajských nemocnic na obchodní společnosti. Po protestech soukromých praktických lékařů na zpožďování plateb od pojišťoven ji premiér Paroubek 12. října 2005 odvolal. 19. července 2006 ji vláda schválila jako členku dozorčí rady Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP).

Senátní kandidatura

V listopadu 2004 neúspěšně kandidovala do Senátu ve volebním obvodě Plzeň-jih (v 1. kole získal těsnou nadpoloviční kandidát ODS; Emmerová byla s 16,8 % druhá těsně před kandidátkou KSČM[1]). Nyní pracuje ve Fakultní nemocnici Plzeň.

Krajská hejtmanka

V krajských volbách v říjnu 2008 kandidovala na hejtmanku Plzeňského kraje za ČSSD, která volby vyhrála 36.37% (65 066 hlasů).[2] Historicky jde o první ženu v funkci české hejtmanky

Milada Emmerová je rozvedená (Ing. Jiří Emmer, 1966–1982), má dvě děti: MUDr. Jiří Emmer (* 1967) a Mgr. Helena Emmerová (* 1979).

Občan by neměl mít právo rozhodovat o svém zdraví, protože mu nerozumí. Pravomoci by měly být převedeny zpět na stát, tedy na ministerstvo zdravotnictví a jeho orgány, které budou rozhodovat o dalším vývoji celého sektoru způsobem ne nepodobným tomu, který praktikoval komunistický režim.

Politickými představiteli tohoto směru jsou čeští sociální demokraté a pochopitelně komunisté. Zřejmě nejsrozumitelněji byl tento proud formulován v koncepci sepsané v roce 2004 na ministerstvu zdravotnictví za panování paní Milady Emerové, mimochodem dlouholeté komunistky (formálně nyní ovšem členky ČSSD).

Ministryně zdravotnictví ČR Milada Emerová je osoba, pyšná ještě dnes na své 22 leté členství v KSČ, se zdůvodněním, že nikomu neublížila?!

Leckdo by si roku 2004 řekl, že s odchodem paní

Součkové z ministerstva zdravotnictví není nikdo horší,

kdo by ji na jejím postu mohl nahradit. Omyl. Přišla

MUDr. Emmerová - apolitický člověk, neschopný jednat

s lékaři, veřejností a snad ani s politiky samotnými.

Zdražení léků se náhle odkládá

21. září 2004  1:00

Říjnové zvýšení doplatků za některé léky se nekoná. Ministryně zdravotnictví Milada Emmerová zrušila vyhlášku, kterou pouhé tři dny předtím podepsala. Zjistila překvapivě, že "neodpovídá jejím představám lékařky a sociální demokratky".

Milada Emerová žádá osm a půl miliardy na oddlužení zdravotních pojišťoven. Podobné dluhy přitom nelze vyloučit v příštích letech.

Tohle už není žádná legrace

Dnešní noviny, nejen tyhle, přinášejí obsáhlé popisy reformy českého zdravotnictví, jak si ji představuje ministryně Milada "Rudá blůzička" Emmerová a její lidé.

 

Neúspěšná ministryně se vrací do vysoké politiky

Autor: ČTK 14.11. 11:50 Původní zpráva

Novou hejtmankou Plzeňského kraje se dnes stala Milada Emmerová, která vedla regionální kandidátku ČSSD. Bývalá ministryně zdravotnictví a dlouholetá předlistopadová členka KSČ povede menšinovou sociálnědemokratickou krajskou vládu s podporou komunistů.

Zároveň se stala první ženou, která se v České republice postavila do čela kraje. Dosud osm let vládnoucí ODS se stává opoziční stranou.

Na podporu KSČM může podle uzavřené dohody hejtmanka spoléhat nejen při ustavení samotné rady, ale i při hlasování o programově blízkých bodech, jako je například oblast zdravotnictví či dopravy. Protože komunisti nezískali podle svých představ místo v radě, považují se za opoziční stranu.

Pro Emmerovou představuje hejtmanský post návrat do vysoké politiky po třech letech, kdy byla odvolána z vlády premiéra Jiřího Paroubka. Do ČSSD vstoupila v roce 1994, v minulosti byla 22 let v komunistické straně, z níž vystoupila v prosinci 1989.

V srpnu 2004 ji tehdejší premiér Stanislav Gross (ČSSD) jmenoval ministryní zdravotnictví a do svého kabinetu ji zařadil i premiér Jiří Paroubek (ČSSD) v dubnu 2005. Emmerové se však nepodařilo stabilizovat situaci v resortu, stála proti ní i lékařská veřejnost a nakonec jí v říjnu 2005 Paroubek odvolal a nahradil Davidem Rathem.

 

 
Politikmann nás spasí!!! Najdi si svýho šmejda !!!