NA VAŠE ČINY NEZAPOMENEME

Milí spoluobčané, je třeba uchovat v paměti nezapomenutelné skutky, postoje a aféry našich předních politiků. Bez rozdílu barvy a politické příslušnosti. Najděte si proto každý svého šmejda a něco si o něm přečtěte.

DRYML

Nový příspěvek

Nový příspěvek

dryml.jpg

MUDr. Vladimír Dryml (*15. březen 1959, Kolín) je senátor a zastupitel v Královéhradeckém kraji za ČSSD. Vladimír Dryml byl koncem 80. let členem KSČ.

 Život

Vladimír Dryml se narodil roku 1959 v Kolíně. Po studiích na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové působil jako chirurg v několika nemocnicích (nejdéle v Českých Budějovicích). Na konci 80. let byl též členem KSČ, z které vystoupil během sametové revoluce. Posléze působil jako ředitel nemocnice ve Vrchlabí, náměstek ministra zdravotnictví a od roku 2008 též jako senátor za ČSSD. V současnosti je jeho pozice ohrožená kvůli jeho pokusům o zdiskreditování své stranické rivalky Hany Orgoníkové, na niž se pokoušel najmout detektivy. 23. února 2009 ho krajští zastupitelé vyloučili z klubu. [1] Dryml během několika dnům zveřejnil kompromitující údaje o ČSSD.

Reference
Předně, Vladimír Dryml byl v letech 1987-1989 členem KSČ. Dryml začínal ve Vojenské nemocnici v Českých Budějovicích jako dvakrát atestovaný chirurg. Neodešel odsud v dobrém a podle bývalých kolegů se s nemocnicí údajně soudil. Ve druhé polovině 90. let působil dnešní odpůrce zdravotních poplatků ve Sdružení podnikatelů a požadoval zpoplatnění lékařské péče. -„Skutečně už si nenamlouvejme, že všichni budou mít péči bezplatně. Protože menší nebo větší spoluúčast bude,“ řekl třeba v roce 2002 Zdravotnickým novinám.

 Jeho vztah s ČSSD nebyl nikdy růžový - v roce 2002 Dryml propagoval devitalizaci (podvazování nádorů, které odborníci neuznávají jako účinnou léčbu rakoviny). Ministerstvo zdravotnictví tehdy devitalizaci zakázalo a Dryml tvrdil, že ji provádí sám. Tehdy řekl, že pravdu o devitalizaci řekne až poté, co z ministerstva zdravotnictví odejde „jeho nekompetentní vedení a padne se svými lidmi i prezident ČLK David Rath“. Se stranou nesouhlasil ani v otázce zdravotnické politiky – v květnové anketě MF Dnes před volbami 2002 odpověděl na dotaz, koho bude volit: „ČSSD, a to i přesto, že její dosavadní zdravotnickou politiku pokládám za nešťastnou pro všechny občany tohoto státu. Věřím totiž tomu, že vedení strany po volbách změní postoj k problémům ve zdravotnictví.“
   Postupem času se však jeho vztah k ČSSD a zejména dnešnímu poslanci Rathovi začal zlepšovat, a to tak, že se v roce 2005 stal jeho náměstkem. Od roku 1998 do zmíněného roku a znovu od letošního ledna je ředitelem nemocnice ve Vrchlabí. Ta se za jeho ředitelování dostala do ekonomických potíž a i proto Dryml sáhl ke zrušení poplatků, aby tak zastavil odchod pacientů.
   Vladimír Dryml tedy není žádný svatoušek. První kolo senátních voleb sice vyhrál, pro zisk mandátu však musí posílit. I proto zřejmě s Rathem přistoupil na negativní kampaň. Že k tomu zneužil poslaneckou sněmovnu, potřebnou dávku demagogie a podpásovosti, je vedlejší. Důležitý je přece senátorský mandát…. Doufám, že mu to voliči spočítají.

1977 dokončil studium na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové
atestace I. a II. stupně v oboru chirurgie.

absolvent obchodních manažerských kurzů koncernu VW a zdravotnického managementu Vysoké školy ekonomické.

jako lékař – chirurg pracoval na chirurgických odděleních několika nemocnic, nejdéle deset let ve vojenské nemocnici v Českých Budějovicích.

1987 - 1989 členem KSČ

1989 - odborné stáže ve Spolkové republice Německo a v Jihoafrické republice

1998 - členem ČSSD

1998 – 2001 odborný poradce Česko-německé nemocnice Krkonoše s.r.o. ve Vrchlabí

2001 - 2004 ředitel Česko-německá horská nemocnice Krkonoše s.r.o. ve Vrchlabí

dlouholetý člen vědecké rady VŠE Fakulty zdravotnického managementu

dlouholetý člen Sdružení podnikatelů České republiky

člen Svazu soukromých lékařů a podnikatelů ve zdravotnictví

2004 - 2006 náměstek ministra zdravotnictví (MUDr. Davida Ratha) pro zdravotní pojišťovny a kontrolu

2004 - 2006 člen správní rady Vojenská zdravotní pojišťovna České republiky

člen správní rady Zaměstnanecké pojišťovny Škoda

člen správní rady Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra České republiky

2006 – 2007 člen dozorčí rady THERMAL-F a.s.

2007 - opět ředitelem Česko-německá horská nemocnice Krkonoše s.r.o. ve Vrchlabí

2008 - senátor Parlamentu České republiky za obvod č. 45 – Hradec Králové

zastupitel Královéhradeckého kraje

Dryml sháněl kompromitující informace na šéfku krajské ČSSD Hanu Orgoníkovou. Dryml byl nakonec z krajských funkcí odvolán.

Památná slova

"Já nejsem svatoušek, to v žádném případě, ale jsou věci - veřejné peníze, když už si z toho někdo něco bere, tak tam musí zůstat ta většina pro ty lidi, pro ty občany." Věta, kterou řekl Vladimír Dryml a která má šanci zlidovět.

Po volbách 2006 se náměstek Dryml skrývá, aby mu nemohlo být doručeno odvolání z funkce

Vladimír Dryml aneb Pozor, pachatel je ozbrojený!

Ministru zdravotnictví se stále nedaří odvolat náměstka Drymla

Dovolil bych si doporučit týmu "vyhledávačů náměstků" na ministerstvu zdravotnictví, aby se poohlédli, v bahně zdravotnictví, zda se tam někde neukrývá pan náměstek Dryml. Třeba je tam po způsobu bahníka někde schován. Je mu tam jistě dobře, protože mu zatím nevysychá tučný plat ministerského námětka, ani naděje, že za pár týdnů zas bude moci vylézt a dále plavat a lovit v kalných vodách českého zdravotnictví. U bahníka afrického je životní strategie "schovej se a přežij" pochopitelná a sympatická. U ministerského náměstka je hodná opovržení.

Těsně před odvoláním z ministerstva obdržel od přítele Ratha mimořádnou odměnu

Náměstek Vladimír Dryml obdržel 515 tisíc korun.

"Myslím, že práce, kterou jsem odváděl, by měla být možná ohodnocena ještě víc, než jsem dostal. Já jsem zvyklý z privátní sféry na vyšší odměny," říká nyní.

 
Politikmann nás spasí!!! Najdi si svýho šmejda !!!