NA VAŠE ČINY NEZAPOMENEME

Milí spoluobčané, je třeba uchovat v paměti nezapomenutelné skutky, postoje a aféry našich předních politiků. Bez rozdílu barvy a politické příslušnosti. Najděte si proto každý svého šmejda a něco si o něm přečtěte.

DOLEJŠ

Nový příspěvek

Nový příspěvek

dolejš.jpg

Jiří Dolejš (* 24. ledna 1961, Praha) je český komunistický politik.

Je absolventem Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze (1984). Pracoval v Prognostickém ústavu (19841990) a v Ústavu hospodářské politiky (1991–1992).

Členem komunistické strany je od ledna 1989, v letech 19931999 byl zaměstnancem Ústředního výboru KSČM, od roku 1999 místopředsedou ÚV KSČM. Od roku 2006 je členem Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

J. Dolejš:….“Reforma veřejných financí, která prošla sněmovnou, je opus, který by se dal vyjádřit jednou větou: Vzkazujeme občanům, aby se každý z nich staral o sebe, jak umí, protože mu v jeho starostech stejně nikdo nepomůže. Takto si koalice představuje rovné šance pro občany? Takto si představuje vytvoření podmínek pro to, aby se každý mohl seberealizovat podle svých schopností?“

Dolejš: Pokřivený výklad historie je špatný vždy! Stanovisko Jiřího Dolejše, místopředsedy ÚV KSČM, k objektivní výuce dějepisu.

Výzva Marty Semelové reaguje na obavy z nárůstu projevů antikomunismu a ohrožování objektivní výuky dějepisu. K tomu je třeba zdůraznit, že KSČM je kritická k účelovému omezování informací o historii i v minulém režimu a kritická musí být i k
případům, ve kterých by se to mohlo dnes opakovat.
Pokřivený výklad historie byl špatný v minulosti a byl by i dnes.


Kritická distance KSČM k zneužívání moci za minulého režimu je opakovaně potvrzována stranickými sjezdy. Připomínám také, že i pokud jde o kauzu Milady Horákové, tak KSČM ji hodnotí jednoznačně jako zcela nepřijatelný politický proces a přispěla dokonce na pomník této popravené poslankyně.

 

Je lhostejné, která politická síla by se nyní pokoušela jednostranně zkreslovat historii. V demokracii je to stejně nepřijatelné jako šíření nenávisti k jiným skupinám obyvatelstva za názor, náboženství, sociální postavení, pohlaví či rasu. Proto také KSČM rozhodně nechce nějak politicky zasahovat do procesu výuky. Od takové interpertace bychom se museli ostře distancovat.


Pokud jde o problém, zda přizvat pamětníky k besedám o výkladu konkrétních historických událostí, osobně to považuji za zcela přijatelné, pokud je dodrženo výše řečené (objektivita a nešíření zášti). Kádrovat osoby pamětníků z nějakých ideologických důvodů by bylo chybou.


Obdobný přístup mám k využití dalších informačních zdrojů, jako jsou audio a video materiály a tištěné příručky. V tomto ohledu si osobně také nemyslím, že by objektivně podané promítání faktografického filmu o Miladě Horákové bylo něco závadného. O politických procesech by měly i menší děti znát alespň v tom základním i nepříjemnou pravdu.

autor: Jiří Dolejš, místopředseda ÚV KSČM

 

 
Politikmann nás spasí!!! Najdi si svýho šmejda !!!