NA VAŠE ČINY NEZAPOMENEME

Milí spoluobčané, je třeba uchovat v paměti nezapomenutelné skutky, postoje a aféry našich předních politiků. Bez rozdílu barvy a politické příslušnosti. Najděte si proto každý svého šmejda a něco si o něm přečtěte.

BUBLAN

Nový příspěvek

Nový příspěvek

bublan.jpg

František Bublan je muž velkých ambicí. Za jeho působení nejprve policie zmlátila tanečníky, což pochválil a později šéfku vládního úřadu pro lidská práva, což odsoudil. Není vyloučeno, že pokud zůstane ministrem, dostane přes ústa prezident Klaus, což by mohla být legrace. Jinak je Bublan smutnou blábolící postavou (ostatně etymologický slovník uvádí, že slovo bláboliti pochází od slova bublati) kterou cení vyznavači hunoru bez vtipu.

Doporučení: Volit, pokud jste sadisté a máte rádi mlácení druhých lidí nebo se rádi díváte na trapné plácání nekompetentních bývalých kněží o policejní problematice.


 F. Bublan – zdroj: Billboardy ČSSD, 20. 3. 2006
(VolebníFakta.cz, 27. května 2006)

"Jistoty a prosperita."


F. Bublan je leaderem ČSSD v kraji Vysočina, přestože v tomto kraji nebydlí. Jistotou ministra vnitra je, že 79,5% krádeží není v ČR objasněno. Ministrem zůstal přes nevyřešené kauzy Mrázek, Biolíh, Krejčíř, CzechTek, Mlýn,…

Za ministrování F. Bublana, kterého do vlády přivedl jako svého nástupce S. Gross se odehrála řada korupčních kauz, které nebyly dosud vyšetřeny. Objasněnost kriminálních činnů zůstává velmi malá.


Ze všech trestných činů je objasněno pouze 39,1% (MVČR, Informace o zjištěné trestné činnosti v České republice v 1. pololetí 2005). Krádeže vloupáním – objasněno 20,5%, krádeže prosté (automobily, kapesní krádeže,…) – objasněno 17,2%, hospodářská kriminalita – objasněno 66,4%.

Za vlády ČSSD narůstá počet odposlechů. Zatímco v roce 1999 bylo 3166 odposlechů, v roce 2002 to bylo již 6931. Pro srovnání – v celých Spojených státech bylo ve stejném období maximálně 1491 odposlechů za rok (MVCR, www.tiscali.cz).

F. Bublan se angažuje například v kauze biolíh. Hospodářské noviny k tomu napsaly (24. 5. 2006): ,,Aféra, v níž bylo obviněno již několik sociálních demokratů, odstartovala naplno zhruba před dvěma měsíci. ... Poslední z řady zásahů má na svědomí přímo ministr vnitra František Bublan. ... "Mně jde o to, když na jednom případě pracují dva útvary, aby jeden útvar ty události nekomentoval a nekazil práci toho druhého útvaru," tvrdil před čtrnácti dny Bublan, jenž je jedničkou ČSSD na Vysočině. Členy této krajské organizace jsou i dva z obviněných. Když se HN včera snažily zjistit, jaký další útvar na případu pracuje, dostaly z policejního prezídia následující odpověď: "Žádné jiné útvary se podle našich informací tímto případem nezabývají." V aféře biolíh figuruje i z kandidátky vyškrtnutý náměstek ministra dopravy P. Pospíchal. F. Bublan k tomu v březnu poznamenal: ,,Ani jsem nevěděl, že kandiduje“ (Lidové noviny, 22.3.2006) V kauzách, ve kterých jsou zapleteni politici ČSSD, zakázal údajně ministr poskytovat informace médiím.

V kraji, za který F. Bublan kandiduje, je členem Výkonného výboru ČSSD poslanec a exministr P. Zgarba, který umožnil spekulace s pozemky u Pozemkového fondu a za státní dotaci přivedl kanalizaci k vlastním pozemkům. Přesto jej ČSSD na kandidátce ponechala.

F. Bublan hájil policisty při zásahu proti demonstrantům proti komunismu na Letné i po zásahu na CzechTeku, přestože zpráva ombudsmana konstatovala: ,,Policie nevyužila všechny možnosti, jak situaci stabilizovat bez použití síly.´´ V kauze CzechTek ministr několikrát lhal. Konstatovala to zpráva ombudsmana: ,,…ministr vnitra uvedl, že člověk, na jehož pozemku se měla party uskutečnit, a na který mířily desetitisíce lidí, pronajal louku na oslavu narozenin pro 50 lidí. Po informaci od policie s tím přestal souhlasit. (…) Po mém upozornění o možném omylu policejní prezident situaci prošetřil a zjistil, že taková informace nebyla pravdivá.´´


Read more: Bublan - prolhaný lídr ČSSD v kraji Vysočina. S největší pravděpodobností bude zvolen za poslance. (VolebníFakta.cz) (Média - CzechTek WebLog) -

 
Politikmann nás spasí!!! Najdi si svýho šmejda !!!