NA VAŠE ČINY NEZAPOMENEME

Milí spoluobčané, je třeba uchovat v paměti nezapomenutelné skutky, postoje a aféry našich předních politiků. Bez rozdílu barvy a politické příslušnosti. Najděte si proto každý svého šmejda a něco si o něm přečtěte.

PAROUBEK KOMPLET

Nový příspěvek

PROČ NEMÁM RÁD PAROUBKA
Video: Husák kontra Paroubek

Proč ho lidi nemaj rádi?

Jiří Paroubek se netěší velké oblibě u lidí hned z několika důvodů. Pokusím se je shrnout.

Vzhled

Nepřetržitě působí dojmem uslintaného a upoceného čuníka. Ať maskéři v televizi dělají třeba zázraky, Paroubek se po chvíli opět blýská. Je nejčastěji karikovaným politikem. Fotografie Paroubka s jeho první ženou se staly synonymem pro nenažranost.Co se podruhé oženil, snaží se vedle mladé blonďaté manželky vypadat lépe, ale při chvilce nepozornosti mu opět vylezá panděro. Snaží se hubnout a chodí v těsných růžových tričkách, což nevypadá nejlépe ani k jeho postavě, ani k tomu, že Paroubek i růžová barva jsou často spojovány s prasetem. A s tím souvisí i druhý aspekt Paroubkovy neobliby

Nabubřelost

Je arogantní a  nafoukaný. Všemu nejlépe rozumí, všude byl a všechno zná. Není oboru ve kterém by se necítil odborníkem a ostatní považuje za hlupáky. Jeho výroky typu: "neumí řídit ani dvoreček se slepicemi, semelu ho jako kafemlejnek".( o M.Topolánkovi) tomu jenom nasvědčují. Pro dosažení moci udělá cokoliv a klidně se spojí s Marťany. Jeho ambice dosahují výšin prezidentského úřadu. "Mám něco jako poslání, možná od nějaké nejvyšší bytosti. O tom jsem nikdy nepochyboval," vysvětluje sebevědomě.

Papaláš

Dlouholetá spolupráce s nejvyššími pohlaváry předrevoluční Národní fronty a vekslácké prostředí pražských Restaurací a jídelen kterým šéfoval, což byla za socialismu velmi vysoká funkce, v něm zanechala nesmazatelné stopy nafoukanosti, nabubřelosti a zejména papalášství. To se projevovalo už za jeho působení na pražském magistrátu a později, když s postem premiéra přišel o luxusní limuzíny a ochranku, tak mu ČSSD musela najmout vlastní. Vrcholem bylo vysvětlování příjmů. "Podívejte se na mě. Jestli jsem přišel jako od táboráku. To oblečení něco stojí. Boty, šaty, košile. Dámy a pánové, nechci se vás dotknout, kdo z vás to má?!"

Agresivita

Je ochoten použít všeho proti svým odpůrcům a protivníkům. Klidně na ně pošle policii nebo ochranku, přirovnává je k fašistům. Používá výhrůžek, vydírání a dalších mafiánských způsobů. Na oponenty i spolustraníky sbírá informace jimi se je pokouší vydírat ke svým zájmům. V případě neúspěchu pak informace (např. s pomocí reportéra D.Bártka) najednou vyplavou na veřejnost. Spolustraníci s jiným názorem jsou "lidské zrůdy". Nezvládá prohry. Porážku ve volbách 2006 přirovnal ke komunistickému puči v únoru 1948. Prohru o zdravotní poplatky u soudu jeho ČSSD s jeho doporučením nerespektuje.

Kočka a spol.

Jeho dlouholeté styky mají hluboké vazby na mafie. Přátelí se s lidmi, o které se zajímá policie. Z magistrátu jim přihrával výhodné kšefty a jako premiér v tom zřejmě pokračoval. Za to očekává vděk a protislužby ve formě finančních úlev. Svatba, narozeniny, tajemní sponzoři jeho první ženy i jeho časopisu trend, výstaviště a muzikálová mafie atd. Tyto vztahy se projevily naplno po křtu Paroubkovy knihy, kdy se hospodské hujerství a vychloubání se milióny provozovatele matějské pouti Václava Kočky s hoteliérem a bývalým agentem StB Bohumírem Ďuričkem skončilo střelbou. Kočkův syn zemřel, Ďuričko je ve vězení.

Pohrdání mladými lidmi

Nejvíce ho nenávidí mladí lidé, jež v nenávisti utvrzuje tím, že jim říká "děti". V podstatě jim říká, že jimi pohrdá  posílá je na mlíčko nebo do cukrárny na "cuc na klacku". Projevil se proti mládeži v roce 2005 když na jeho doporučení tehdejší ministr vnitra Bublan nařídil brutální zásah těžkooděnců proti mladým na Czech Teku. Potom ještě tanečníky označil za "posedlé anarchisty, kteří provokují pokojnou společnost". A lidé si začali lepit na auta samolepky Plnou–parou–back s jeho přeškrtaným obličejem.

Závist a manipulace s médii

Závidí komukoliv, cokoliv. Naprosto nepříčetně si vyžaduje pozornost a víc prostoru v médiích. Když není on o kterém se mluví v dobrém pak vyhrožuje finanční likvidací novin. Díky němu bylo zrušeno několik publicistických pořadů a několik moderátorů a redaktorů přišlo o místo. Mirku Topolánkovi tolik záviděl šéfování Evropské unii, schůzky  se všemi mocnými světa, a zvýšený mediální zájem, až to nevydržel a vládu shodil. Mezi politiky, lidmi i médii jak tuzemskými, tak světovými byl tento krok vnímán jako podraz a ostuda pro celou zemi.

Spojení s komunisty

Testuje si veřejné mínění a je přesvědčen, že lidé snesou všechno. Jako první politik od pádu komunismu vrací KSČM do nejvyšších pater politiky. S komunisty už schvaloval kontroverzní zákony jako premiér na jaře 2006 a teď s nimi jeho ČSSD testuje vládnutí v pěti krajích. "Lidé si zvyknou na leccos," obhajuje to. Právě obava, že dvacet let po Listopadu přivede KSČM zpět k moci, vyvolává velké emoce.

Populismus

V politice se řídí poptávkou. Podle výsledků průzkumů agentury STEM pak lidem slibuje nemožné a neuskutečnitelné. Chce bohatým brát a chudým dávat. Protože je sám závistivec, tak na tuto vlastnost voličů také hraje. Například zveřejní, kolik na daních vydělal Mirek Topolánek, ale o dvou platech, dvou domech a dvou ženách svého pobočníka poslance-hejtmana Davida Ratha se ani nezmíní.

Zadlužování

Populistické sliby zákonitě musí projevit i ekonomicky. Stejně jako doma se ve špatných časech musíme uskrovnit, tak i stát musí spořit. Paroubkovo slibování všeho všem v době krize bije do očí. Buď je to lhaní, nebo nezodpovědné rozhazování. Lidé se ptají: Kdo ty státní dluhy bude platit? Zaplatí to snad naše děti?

Dvojí metr

To, co si může dovolit on, si nemůže dovolit nikdo jiný. ČSSD je proslulá korupčními aférami o kterých Paroubek mlčí, ale jakýkoliv sebemenší přestupek konkurence okamžitě politizuje, medializuje a odsuzuje. Požaduje odstoupení z funkcí a podobné kroky. Znovu použiji příklad s médii. Šéfredaktoru Práva vyhrožoval Paroubek finanční likvidací (odstřižením bohatých inzerentů s vazbami na ČSSD) pokud nebudou psát pouze kladně o jeho osobě a když pak Dalík orodoval za Wolfa (ten na rozdíl od Paroubka nikomu nevyhrožoval ani likvidací, ani násilím) byl to pro předsedu ČSSD důvod pro shození vlády.

Paranoia

Za sebevětší hloupostí a neúspěchem ČSSD stojí ODS.

Žádné komentáře
 
Politikmann nás spasí!!! Najdi si svýho šmejda !!!