NA VAŠE ČINY NEZAPOMENEME

Milí spoluobčané, je třeba uchovat v paměti nezapomenutelné skutky, postoje a aféry našich předních politiků. Bez rozdílu barvy a politické příslušnosti. Najděte si proto každý svého šmejda a něco si o něm přečtěte.

PAROUBEK KOMPLET

Nový příspěvek

PAROUBEK A ORGANIZOVANÝ ZLOČIN

Paroubek a organizovaný zločin

Kubiceho zpráva

Týden před volbami v roce 2006 šéf ÚOOZ předložil zprávu, ve které obvinil ministra vnitra, policejní prezidium a Jiřího Paroubka, že se pokouší ovlivnit a omezit vyšetřování závažných případů, které dokazují prorůstání organizovaného zločinu do nejvyšších míst státní správy. V jeho zprávě, která unikla na veřejnost, bylo také citováno tvrzení, že Paroubek pohlavně zneužíval nezletilou dívku, což naprosto popřel a na Kubiceho podal trestní oznámení pro pomluvu.

Po volbách 3.6.2006  večer Paroubek obvinil ODS a některá média z neférově vedené volební kampaně a prohlásil, že: …“demokracie utrpěla tvrdý zásah srovnatelný snad jen s únorem 1948“. Také prohlásil, že ČSSD hodlá přezkoumat možnost podat žalobu k Nejvyššímu správnímu soudu na neplatnost voleb.[17] Toto prohlášení zvedlo vlnu odporu, sám Paroubek ho do jisté míry odvolal[18] a později se za něj omluvil.[19] Povolební projev J. Paroubka také podnítil protikomunistického aktivistu J.Šinágla k sepsání petice požadující odstoupení Jiřího Paroubka z politických funkcí. Pod peticí během prvních pěti dní přibylo přes 62 tisíc

Vražda Václava Kočky

9. října 2008 se konal křest Paroubkovy knihy"Česko, Evropa a svět očima sociálního demokrata" v pražské restauraci Monarch. Krátce po křtu došlo mezi pozvanými hosty k incidentu mezi podnikatelem Bohumírem Duráčkem a synem provozovatele Matějské pouti Václavem Kočkou ml. Výsledkem incidentu byla střelba a smrt druhého jmenovaného.

Bohumír Ďuričko i Václav Kočka mladší spolu seděli u baru a družně popíjeli. Křest knihy Jiřího Paroubka - do té doby hlavní bod večerního programu - už byl u konce, šéf sociálních demokratů odjel. Zábava v restauraci Monarch měla pokračovat až do pozdních nočních hodin, tak jako jindy.

"Obsluhoval jsem tu dvojici, střelce i oběť," vylíčil barman.

Podle barmana seděli večer oba muži hned vedle sebe. "Oběť a střelec, pan Ďuričko, se nejdřív chovali jako nejlepší kamarádi. Bavili se a popíjeli spolu, seděli na baru. Byli hodně opilí. Sázeli se, kdo má v kapse milion v hotovosti nebo kdo má víc peněz. Jeden z nich pak z ničeho nic vytáhl pistoli a střelil druhého," sdělil pracovník baru. (Ďuričkův advokát později střet popsal tak, že původní sázku uzavřel s jeho klientem Kočka starší. Do hecování se prý zapletl i syn a Ďuričko ho zastřelil. )-

„Odešli jsme s Jiřím Paroubkem a zřejmě poté se mezi hosty restaurace něco odehrálo. Já jsem ale na místě nebyl a informace mám jen z doslechu. Mohu pouze potvrdit, že na místě zasahuje policie," řekl krátce po půlnoci iDNES.cz Jaroslav Tvrdík z ČSSD.

Policie informace o střelbě potvrdila až ráno. "Policisté zjistili, že mezi dvěma hosty došlo k hádce. Na místě zůstal čtyřicetiletý muž, který podlehl střelným zraněním. Střelcem, kterého policisté na místě zadrželi, byl pětapadesátiletý muž," uvedl mluvčí pražské policie Ladislav Bernášek

Pro Paroubka je to podle vyjádření Jaroslava Tvrdíka osobní tragédie, protože se jedná o blízké přátele. "Je zničený," řekl Tvrdík. Předseda sociálních demokratů se na ranní tiskové konferenci distancoval od podezřelého Ďurička jako osobního přítele. Bohumír Ďuričko spravuje mnoho set různých objektů. Provozuje například pražský hotel Axa, dříve mu patřil i fotbalový klub Dukla. Současným vlastníkem je příbramský fotbalový boss Jaroslav Starka, Ďuričko se stále podílí na chodu klubu.. Jiří Paroubek se následně od incidentu distancoval a prohlásil, že Bohumíra Ďuričku vlastně nezná a na svůj křest knihy ho nezval

Paroubek: Vražda Václava Kočky s politikou nesouvisí

Předseda ČSSD Jiří Paroubek odmítl na mimořádné tiskové konferenci souvislost mezi vraždou Václava Kočky mladšího a politikou. "Tato událost nemá nic společného s politikou ani programem sociální demokracie," prohlásil Paroubek. Pozůstalým vyjádřil upřímnou soustrast.

Šéf sociálních demokratů v tmavém saku mluvil pomalu, občas se zadrhával a jeho čtyřminutové vystoupení ničím nepřipomínalo jeho typicky bojovný projev.

"Jedná se o strašnou rodinnou a lidskou tragédii, protože otec by nikdy neměl pohřbívat svého syna," řekl Paroubek. "Pachatelem je budoucí otec, vedle něj seděla při té akci také jeho přítelkyně, která je ve vysokém stupni těhotenství," připomněl lidský rozměr události.

"Incident se podle mých informací stal několik hodin poté, co byl křest mé knihy ukončen a účet v restauraci uzavřen," odmítl spojitost s jeho autogramiádou, která se v restauraci Monarch konala několik hodin před vraždou. Pak v podniku pokračoval normální provoz. Paroubek se jasně distancoval od střelce Bohumíra Ďurička. "Pokud jde o pana Ďurička, byl jsem jím v roce 2005 pozván, abych s ním strávil týden na jachtě v Chorvatsku. Tehdy se objevily informace, že byl údajně agentem StB, proto jsem kontakty s ním přerušil," řekl Paroubek V roce 2005, ještě před objevením informace o Ďuričkových vazbách na StB, o Ďuričkovi mluvil mírněji. "Je to můj kamarád, ale o něčem takovém (že byl spojen s StB, pozn. red.) jsem nevěděl," říkal.

Dnes se ke kamarádství nehlásil. "Kromě zcela otevřených a víceméně náhodných setkání jsem se s ním osobně nestýkal, nebyl můj osobní přítel, nestrávil jsem s ním nikdy ani den dovolené," zdůraznil.

„Hvězdy“ Kubiceho zprávy

Známí Jiřího Paroubka Václav Kočka a Bohumír Ďuričko.

 Organizátor pražské Matějské pouti, o jehož rodině premiér Mirek Topolánek říká, že je napojena na ruskou mafii. A bývalý agent StB s krycím jménem Lipan. Šéf ČSSD Jiří Paroubek vztahy k Václavu Kočkovi, otci stejnojmenného zavražděného syna, a vrahovi Bohumíru Ďuričkovi vždy bagatelizoval. Oba jsou s ním ale spojeni.

Osoba jménem Kočka O místopředsedovi ČSSD v Praze 7, kolotočáři Kočkovi, se dlouho mluvilo pouze v souvislosti s podezřeními z pochybných vazeb na pražský magistrát, kde byl tehdy Paroubek ekonomickým náměstkem. A také proto, že jeho synové Jan a zavražděný Václav figurovali ve firmě Mirage spoluvlastněné ruským podnikatelem Andrejem Korpljakovem, který byl zmiňován v souvislosti s ruskou mafií. Proto se o ně zajímala i ÚOOZ. V roce 2006 se Kočka a jeho synové stali hlavními postavami Kubiceho zprávy v souvislosti s vraždou Františka Mrázka. „(...) v těchto materiálech se dále uvádí, že Kočkovi o vraždě Mrázka hovořili již před jejím provedením. Ze Správy hl. města Prahy byl zaslán poznatek, že: “Vražda Mrázka byla provedena osobou Kočka,“

Proti zprávě, kterou policie nikdy nepotvrdila, se tvrdě ohrazovali jak Kočka, tak Paroubek. Ten pak začal tvrdit, že Kočka starší nikdy nebyl jeho poradcem, ač to do té doby nijak nezpochybňoval.

Agent Lipan střílí rád

Také hoteliéra Ďurička dříve šéf ČSSD jmenoval coby svého „známého“. Později tvrdil, že se od roku 1995 stýkají jen neplánovaně na společenských akcích. Paroubkovi ale kontakt s Ďuričkem zřejmě nepřerušili. Když se před 14 dny nechal Ďuričko fotit ve své kanceláři, visely podle fotografa na stěně jeho společné fotky se šéfem ČSSD a z místnosti vycházel jeho syn Jiří.

Před necelými čtyřmi lety měl dokonce Paroubek strávit dovolenou na Ďuričkově jachtě. Poté, co MF Dnes informovala o podnikatelově předlistopadové aktivitě v StB, z toho ale šéf ČSSD vycouval.

Přesto v Kubiceho zprávě stálo: „dle zdroje novinářů zde (na své jachtě) měl držet a souložit se svojí nezletilou dcerou, kterou měl mít při jeho návštěvách k dispozici Paroubek“. Právě tím pak šéf ČSSD nejvíc zpochybňoval celou zprávu, již označil za objednávku ODS. Podobně jako v případě Kočkových pak následovala trestní oznámení.

ČSSD se snaží odstínit aféru Kočka a spol.

V řadě médiích se objevily zprávy o tom, že blízký přítel Jiřího Paroubka Bohumír Ďuričko měl údajně dobré k vztahy i s některými politiky ODS. Jako údajné důkazy byly zveřejněny nejméně osm let staré fotografie Ďurička s poslankyní za ODS Lucií Talmanovou, nebo s bývalým předsedou ODS Václavem Klausem. Většina médií uvedla, kde tyto fotografie získala - mezi novináře je rozšířili lidé, pracující pro ČSSD, respektive přímo pro jejího předsedu Jiřího Paroubka.

Inkriminované fotografie, které byly zveřejněny na některých internetových serverech, pochází přímo ze soukromého archivu Bohumíra Ďurička, takže se dá očekávat, že pro ně někdo ze spolupracovníků Jiřího Paroubka musel dojít a poté je předat vybraným novinářům. 

V překladu: několik málo hodiny po vraždě je zřejmě za přítelkyní Bohumíra Ďurička poslán některý z nejbližších Paroubkových lidí, aby od ní sehnal nějaké materiály, které by pomohly odstínit fakt, že vrah Bohumír Ďuričko, patřil mezi nejbližší přátele Jiřího Paroubka. Jsou nalezeny historické fotografie Václava Klause a Lucie Talmanové ve společnosti nebohého vraha. Ty jsou uznány za vhodné a společně se všemi fotografiemi Jiřího Paroubka s Bohumírem Ďuričkem, jsou odneseny. Staré fotografie Ďurička s Klausem a Talmanovou jsou poté nabídnuty médiím, fotky s Paroubkem jsou uloženy do trezoru, můžou se přece ještě někdy hodit…

Cíl Paroubkových lidí v celé akci je zřejmý - vsugerovat voličům, že vrah Ďuričko vlastně nebyl vůbec přítelem Paroubka (což je absolutní lež) a namočit do aféry  lidi z ODS, k čemuž mají posloužit jejich staré fotografiem s Ďuričkem... Počkejme, zda se jim to opravdu podaří a v České republice poté bude úplně normální, že předseda nejsilnější politické strany se stýká s lidmi, kteří do slušné společnosti nepatří.

Další souvislosti a provázané obchody

Václav Kočka, označený v Kubiceho zprávě podezřením z přípravy mafiánských vražd, není jen dlouholetým přítelem někdejšího ekonomického náměstka na pražské radnici Jiřího Paroubka, ale také asistentem ředitele Incheby. A člověkem, který podnikatelům na Výstavišti rozdává většinu karet.

Vláda se s magistrátem dohodla, že Výstaviště by se mělo stát majetkově sjednoceným "přístavem pro odpočívající občany". Jenže ještě než se dokončily plány, jak tohoto "sjednocení" dosáhnout, objevil se Rozin a věci se začaly dít. Na jejich konci je následující výsledek: ruský podnikatel má dnes prakticky zadarmo v kapse šedesátiletý nájem na pražskou plochu, kde se roční příjem z provozu pohybuje kolem sedmdesáti milionů korun. Podle zaměstnance se v obchodu velmi angažoval na straně Incheby Václav Kočka a na straně magistrátu jeho přítel Jiří Paroubek. Stačí jen dodat, že magistrát zastupovala při podepisování smluv právní kancelář Miroslava Jansty, advokáta velmi úzce spojeného s penězi a projekty sociální demokracie - za všechny zmiňme jen ten poslední, který straně přinesl takové problémy: plán prodávat licence na výnosnou výrobu biolihu.

Pan Kočka, jeho synové a obchodní společníci figurují už řadu let v řadě pátracích policejních spisů. Kočka například podnikal společně s Andrejem Korpljakovem a Olegem Olejnikovem, dvěma významnými ruskými mafiány. Ten první zmizel před čtyřmi lety, když měl být zatčen za zorganizování dvojnásobné vraždy. Další společníky do svých současných firem našel Kočka na Balkánu, tihle lidé či jejich přátelé byli v devadesátých letech zase vyšetřováni za pašování drog a obchod s prostitucí. "Já s tím nemám nic společného,"organizovaného zločinu.
V 90. letech zúročil Kočka své "pragokoncertové" známosti a začal podnikal s padlým králem předlistopadové pop music Františkem Janečkem. Podle vzpomínek dobových obchodníků dováželi spolu textil a zlato z Turecka, ikony z Ruska, parfumerii ze Západu. Janeček také začal s Gottem provozovat na Výstavišti muzikály, které se později - za Grossovy éry - staly jakýmsi "společenským centrem", kde se možná rodily základy budoucích afér jako Unipetrol nebo biolíh. Lze tak soudit ze jmen lidí, jejichž osudy se protly právě v
říkal tehdy Kočka. Policie nikdy nezískala důkazy o jejich konkrétním podílu na zločinech, vlastně jen dokázala monitorovat jejich styky s lidmi kolem

"Kočkově" muzikálové partě. Na přelomu tisíciletí už totiž muzikály neprodukoval jen Janeček, ale také Libuše Barková, pokoušela se o to Šárka Grossová, sponzoroval je milionovými dary například Andrej Babiš. Podle Barkové se na večírcích po premiérách či generálkách scházeli lidi jako Janeček, Michal David, Kočka, Mrázek, Provod, Gross, Jansta a další. O pár metrů dál má od magistrátu pronajatou (za korunu ročně) sportovní halu Janstův někdejší obchodní společník Antonín Charouz (spolumajitel IPB, který si z banky půjčil sedm miliard korun a nikdy je nevrátil).

Na Výstavišti se sjednávaly různé kšefty.Od tunelování IPB v druhé polovině devadesátých let a vražedných pokusů umlčet příliš povídavé věřitele ČSSD kolem Jansty přes privatizační schůzky sociálnědemokratických politiků s lidmi jako Pitr a Mrázek až po aféru biolíh a vraždu Mrázka. Například Libuše Barková  naznačuje, že dohody vznikaly tak trochu náhodně. "Lidi sháněli ve společnosti kolem muzikálů kontakty a o čem se kdo s kým domluvil, není ani mně jasné," říká. Stejně tak se dá spekulovat o tom, proč se stal nástupcem Grosse ve funkci premiéra Jiří Paroubek. Nejprve to vypadalo, že vlastně náhodou, protože nezastupuje ve straně žádný proud. S odstupem času se dá uvažovat o tom, zda nedostal funkci proto, že byl do jisté míry členem "muzikálové společnosti". Vlastně tam patřil i Miloš Zeman, který se v době svého premiérování ke Kočkovi přátelsky a veřejně hlásil a Kočka zaměstnával jeho manželku.

Mohou něco z toho objasnit okolnosti vzniku smlouvy mezi magistrátem a Inchebou? Odpovědný byl ekonomický náměstek Paroubek a jeho kolega Petr Hulínský. Smlouvu odhlasovala celá rada, složená hlavně ze zástupců tehdy opozičně smluvních (a na magistrátu dokonce koaličních) stran ČSSD a ODS. "Výstaviště potřebovalo oživit, Incheba slibovala investice a odhlasovala to rada“, Na smlouvách z roku 2003 figuruje i Paroubkovo jméno, Alexander Rozin  koupil se souhlasem magistrátu od banky státní dvoumiliardový dluh po Československé výstavě za desetinu jeho hodnoty a získal tím pár desítek zchátralých sezonních staveb, které po akci zůstaly v areálu holešovického Výstaviště. Čerstvě zakoupené stavby vzápětí od Incheby koupilo město Praha - za tři sta dvacet milionů korun. Na této nepochopitelné transakci vydělal Rozin okamžitě sedmdesát milionů korun. A dál to bylo ještě lepší. Město mu totiž nezaplatilo v hotovosti. Místo toho pronajalo Inchebě celé Výstaviště - na dvacet let za šedesát milionů ročně - a dluh měl být umazán pětiletým nájmem. V roce 2003 to šlo ještě dál. Incheba se podle zmíněného zdroje v podniku obrátila prostřednictvím Kočky na jeho přítele z magistrátu Paroubka. O čem jednali, není jasné, ale známý je výsledek: nová smlouva o šedesátiletém pronájmu Výstaviště Inchebě. Roční nájem klesl na deset milionů. Podle tohoto nájemního kalendáře nebude platit Incheba třicet let pronájem, respektive bude jej strhávat městu za nákup bezcenných barabizen. Roční příjem z provozu Výstaviště se pohybuje kolem šedesáti až sedmdesáti milionů korun, za třicet let jsou to dvě miliardy do kapsy Rozina a dalších zainteresovaných podnikavců kolem tohoto kšeftu.

Agenti kolem něho

Ačkoli Jiří Paroubek před rokem 1989 spolupráci s StB odmítl, v jeho bezprostředním okolí se vyskytuje několik bývalých agentů.

Kromě Bohumíra Ďurička, s nímž chtěl jet šéf ČSSD v roce 2005 na dovolenou, to je další hoteliér - Vlastimil Dvořák. Ten s tajnou policií spolupracoval čile, pomáhal jí v boji se špiony západoněmecké BND.

Když končila v roce 2006 vláda socialistů s lidovci a US-DEU, odpustil podle časopisu Týden sociálnědemokratický ministr financí Bohuslav Sobotka Dvořákovi několikamilionovou daň. A v jeho hotelu Esplanade v Mariánských Lázních oslavil Paroubek loni na podzim svoji druhou svatbu. Záznam u StB má coby důvěrník také Jan Dostál. Majitel firmy VIP Club, která provozuje v Praze síť heren, je Paroubkovým dobrým kamarádem.

Dostál věnoval několik set tisíc korun na charitu Paroubkovy exmanželky Zuzany. Neprůhledný svět heren a kolotočů předsedu ČSSD, někdejšího náměstka Restaurací a jídelen v Praze 1, nějak přitahuje. Jeho syn totiž pracoval pro multimilionáře Antonína Šimka, kterému patří síť kasin Happy Day.

Zrovna nejlepší pověst neprovází ani Paroubkova asistenta Petra Bendu. Šéf severočeské sociální demokracie začínal jako stánkař a provozovatel diskotéky, později skoupil v Teplicích několik nemovitostí. Na jejich pronájmu vydělává dodnes, což pociťuje i pokladna ČSSD, do níž posílá několik set tisíc korun ročně. Říká se, že se před revolucí živil jako vekslák, což ale Benda popírá.

Jeden jako druhý

Paroubek není zdaleka jediným politikem, jehož známosti vzbuzují pochybnosti. Expertem v tomto ohledu byl poslanec Josef Hojdar (ČSSD), který se řadil mezi přátele mafiána Františka Mrázka. Ministr dopravy Aleš Řebíček se z pravoslavné církve zná s bývalým elitním komunistickým agentem Igorem Střelcem, schází se také s Janstou či Miroslavem Šloufem, šedou eminencí Zemanových vlád.Pokračovat by se dalo dlouho: Pavel Bém je jedna ruka s mocným podnikatelem Romanem Janouškem, Mirek Topolánek má svého kontroverzního důvěrníka Marka Dalíka, švagrem ministra financí Miroslava KalouskaLubomír Kašák. (KDU-ČSL) byl zavražděný a policií stíhaný byznysmen

Samostatnou kapitolou pak byla éra premiéra Stanislava Grosse (ČSSD).

Žádné komentáře
 
Politikmann nás spasí!!! Najdi si svýho šmejda !!!