NA VAŠE ČINY NEZAPOMENEME

Milí spoluobčané, je třeba uchovat v paměti nezapomenutelné skutky, postoje a aféry našich předních politiků. Bez rozdílu barvy a politické příslušnosti. Najděte si proto každý svého šmejda a něco si o něm přečtěte.

BÁRTEK

Nový příspěvek

Nový příspěvek

bártek.jpg

Dalibor Bártek (* 1973) je český novinář.

Bártek je reportér České televize, který se specializuje na investigativní žurnalistiku. Ve své práci se zabýval např. aktivitami stíhaného podnikatele Radovana Krejčíře, podezřelými aktivitami ministrů zemědělství Jana Fencla a Jaroslava Palase, stíháním podnikatele Romana Zubíka nebo vraždou bývalého slovenského ministra průmyslu Jána Duckého atd.

Díky své aktivitě se stal mimo jiné předmětem zájmu české kontrarozvědky Bezpečnostní informační služby. Podle serveru aktuálně.cz BIS vyšetřovala unik informací ze svého ekonomického odboru BIS, které shromažďovala k aktivitám Radovana Krejčíře. [1]

Aféra Wolf a další Bártkovy práce pro KSČSSD  a názory jeho kolegů


Ostatně oficiální důvod k útoku na postavení vlády byl zjevně zástupný. Jednání mezi Markem Dalíkem a Daliborem Bártkem o zastavení mediální štvanice proti poslanci Petrovi Wolfovi by bylo skandální pouze v případě, že by premiérův přítel při něm nabízel úplatek nebo jinou protihodnotu. To až dosud nikdo netvrdí. A pronásledování poslance Wolfa by slušný člověk neměl schvalovat, protože media si jím přisvojují rozhodování o vině, které přísluší pouze soudu. Dalibor Bártek nakládá s Petrem Wolfem, jako by byl předem odsouzen. Z laciné senzacechtivosti stříká bahno na něho, a nedbá, že špiní i jeho rodinu. Spolehlivost Bártkova úsudku při vyhodnocování poznatků o obviněních není ničím ověřena: v případě „justiční mafie“ vyprodukoval „kachnu“ a není záruka, že již „nekrmí“ další. Případy Věry Jourové nebo Zdeňka Doležela by měly politiky varovat před přílišnou důvěřivostí k rádoby investigativcům. Vyjednávání mezi Markem Dalíkem a Daliborem Bártkem nelze považovat ani za zásah proti svobodě slova: nedošlo na použití ani hrozbu použitím mocenských opatření proti nemravnému reportérovi. Pro lepší pochopitelnost: otevřeného zásahu proti svobodě projevu ústavního činitele se dopustil Lubomír Zaorálek vypnutím mikrofonu ministrovi vnitra Ivanu Langrovi při jeho odpovědi na vystoupení dvojobročného poslance Davida Ratha.

Shrňme si základní fakta kauzy

Topolánek se dozvídá o chystané reportáži, je mu jasné, odkud vítr vane, požádá proto mediálně zkušeného Marka Dalíka, aby Wolfovi pomohl. Nikoliv v kauze samotné! Ale v jeho obraně proti mediím, které si ho chystají podat.

Dalík však udělá hrubou chybu. Spoléhá totiž na obyčejnou lidskou slušnost redaktora. Zajde za ním a zkusí se zeptat, zda by zveřejnění své jednostranně pojaté reportáže ještě nezvážil, neboť tím značně ohrožuje vládu. To však neměl dělat.

Redaktor ČT Dalibor Bártek, nejenže mu nevyhoví (na tom by nebylo nakonec nic špatného), ale obsah rozhovoru, přestože je Dalík ubezpečen, že není nahráván, ZVEŘEJŇUJE!

A kauza je na světě. Bártek ji Paroubkovi ještě hezky balí do mašliček a ještě k tomu přidává třešničku na dortu v podobě nahraného Dalíka. Paroubek se zajíká radostí a oficiálně oznamuje frontální útok na vládu. Bártek se stává hrdinou, investigativním novinářem! Vždyť má nahraného Dalíka, no který novinář tohle má?

Co na tom, že zveřejňuje ve veřejnoprávní televizi rozhovor soukromé schůzky, přestože jejím obsahem není nic, co by bylo ve veřejném zájmu. Co na tom, že Dalík Bártka ani nevydírá, ani mu za „službu“ nic nenabízí.

Je to absurdní, Bártek se stává investigativním hrdinou za reportáž, kde zveřejňuje fakta z policejních spisů, které získal nezákonným způsobem a ke kterým nemají přístup ani Wolfovi právníci! Bártek se stává hrdinou za to, že zveřejňuje soukromý rozhovor, který nemá s veřejným zájmem nic společného. Ale démonem je Dalík. Bártek může vše včetně nezákonností, Dalík nesmí nic, i když je to v zákonných mezích.

Tak nevím, kdo je tady démonem. V mých očích je jím spíše Dalibor Bártek. Za svinstvo, které Markovi Dalíkovi provedl, by se měl ještě dlouho hluboce stydět, jestli tedy vůbec ví, co to stud je.

Za takový mediální útok na Jiřího Čunka by se nemuseli stydět ani komunisté…

Mimochodem nedopustil se redaktor ČT Dalibor Bártek trestného činu prolomením bankovního tajemství zveřejněním bankovních výpisů?! Má snad tyto informace od policisty Šošovičky z trestního spisu, který je nyní tak vehementně očišťován viditelně s pomocí ČSSD a chystá se podávat žaloby na státní zástupce Salichova a Coufala? Má to i znaky vhodného – a podezřelého načasování

BIS sledovala kvůli úniku informací redaktora ČT

V rámci vyšetřování údajného úniku citlivých materiálů z Bezpečnostní informační služby (BIS) starého čtyři roky zpravodajci sledovali novináře České televize Dalibora Bártka. Podle zjištění Práva to byl totiž právě Bártek, kdo se před dvěma týdny účastnil schůzky v Praze s bývalým šéfem civilní rozvědky (ÚZSI) Karlem Randákem, díky které vše vyšlo najevo. Agenti si totiž počínali tak nešikovně, že se nechali odhalit.

Georgis Fasulis|neděle 22. březen 2009 19:55

·        Reportér Bártek si "malého Topolánka" TAJNĚ nahrál a nahrávku posléze, pod tím "obrovským tlakem", zveřejnil. Ne, že by mu Dalík vyhrožoval nebo ho uplácel; novináři jen sdělil, že bez Wolfa vláda asi padne. A prý nabídl místo jeho případu nějaké jiné kauzy. (Nejspíš se netýkaly poslanců držících vládu, nýbrž soc-tábora, to dá rozum.) Důležité (a ne zas až tolik samozřejmé) je, že ČT nepodlehla a reportáž odvysílala. Nejsem členem fanklubu Marka Dalíka, ale připadá mi zvláštní, že si ho redaktor Bártek nahrál, když mu tvrdil opak. Jednání novináře se jeví horší, podlejší, hysteričtější, než jednání člověka, který prostě vyjednával v Topolánkově zájmu, přičemž, soudě podle toho, co bylo nahráno, nejednal v rozporu se zákony této země. Co tvrdil, je zřejmě pravda.

17. března 2009 | 10:47

·        Blízký přítel premiéra Marek Dalík tvrdí, že reportér České televize Dalibor Bártek pracoval na zakázku „socanů“. Podle Dalíka požadoval za ukončení natáčení o poslanci Wolfovi peníze.

Čeští "novináři" chtějí peníze?

17.3.2009 15:53 | Ross Hedvicek | Clanky osvetove

·        Celkem nemám ponětí o co jde v téhle kauze - ale zaujalo mne tam jméno Dalibora Bártka. Vetšina starých účastníků sme-l a cs-clubu si ho jistě pamatuje taky. Já osobně jsem se s nim přestal bavit po tom, kdy Bártek natočil pro televizi "dokument" o Vladimíru Hučínovi a já jsem ho veřejne nařkl (v archivu sme-l to určitě bude), že ten dokument je úmyslně pokroucený PROTI Hučínovi, on blekotal cosi o žurnalistické nezávislosti. Od té doby se táhne moje známá nechuť vůči českým "novinářům", jak si neblaze povšiml i český novinář Jeroným Janíček. Nestraním nikomu - s nejvetší pravděpodobností ten Dalík a Wolf budou taky pěkní grázli. Všechno co vím z minulosti, je že Bártkovi nebylo proti srsti natočit KOMUNISTICKY ZAUJATÝ (= BIASED) pořad proti Hučinovi. A kdo lže, ten krade a od krádeže už je jen kousek k vraždě. Na internetové konferenci cs-club Dalibor Bártek na výtky ostatnich účastniků, že jeho pořad byl manipulační a vyroben na objednávku vládnoucích komunistů (či BIS) za účelem co nejvíce očernit Hučína a ovlivnit veřejné mínění předem tak, že lidé přijmou jeho odsouzeni jako naprostou samozřejmost, odpověděl, že diváci si udělají svůj názor sami. Šmankote! Zatímco jeho víra ve schopnost českého televizního diváka si udělat "svůj" (doufejme objektivní) názor je více než fantastická, otázkou zůstává, zda je úkolem české televize a medií ovlivňovat názor veřejnosti ještě víc doleva než už v současnosti (bohužel) je?

·        Autor: Habermann
Opět jsem nucen se zmínit o špatné a neobjektivní práci redaktora ČT Dalibora Bártka, který je autorem pořadu i o lidech z VAKu, kteří se tak hanebně zachovali k rodině pana Habermanna a v tomto pořadu vystupují jako neviní svatouškové! Pan Bártek nám zapomněl mnohé vysvětlit?! Jeden darebák si stěžuje na druhého - BRAVO! A Česká televize zase jednou mate veřejnost – BRAVO!

Blog Břetislava Olšera, novináře a spisovatele

Senzace za každou cenu, aneb Lovci lebek se prostě nezapřou…?

16. Březen, 2009 – 14:49

·        Kolega Bártek z České televize je známý dobrodruh. Je to jistě šikovný člověk, maminka z něho má určitě radost. Obvykle ale těmto lidem říkám “lovci lebek” místo “lidské hyeny”. To první je kulantnější, i když k člověku, který znectí mé milované řemeslo - žurnalistiku, bych ohledy mít neměl…

·        Nesnáším křiváky. Všeho druhu, barev, politického či jiného světonázoru. Jen tak se mi převíjí v mysli střihový film o panu Bártkovi, resp. kdy šlápl do exkrementu. Viz. jeho pronásledování uhlobarona Koláčka a spol., jeho z prstu vycucaná “fakta” v kauze Jiří Čunek, pak změť polopravd z procesu v JAR s žalovaným Krejčířem atp.

 

V Česku chybí skutečná investigativní žurnalistika

Investigativní žurnalistika, alespoň v Česku, neexistuje. To je názor mnoha vzdělaných i vlivných, mocných lidí u nás. Podle nich veřejné skandály nejsou výsledkem skutečného pátrání novinářů, ale jsou vyvolávány takzvanými řízenými úniky informací. To znamená, že někdo, ve snaze prosadit svůj zájem, předá médiím citlivé údaje s úmyslem, aby oslabil toho, kdo mu právě stojí v cestě.

·        Vynesením nepravomocného rozsudku skončila 5. června u Krajského soudu v Praze prvostupňová část zcela neobvyklého řízení na ochranu osobnosti. V něm se sedm vysoce veřejnosti známých právníků domáhá na advokátce Marii Benešové omluvy za hanlivé mediální výroky, jimiž je označila za „mafii“, která ze zákulisí ovlivňuje soudní procesy tak, aby jejich výsledky vyhovovaly zájmům „vládnoucí garnitury“. Od pověstné bulvární reportáže Dalibora Bártka ze 7. ledna se k žalobcům chovala nevlídně i Česká televize, která by z titulu veřejné služby měla podávat divákům nestranný pohled.

 

 
Politikmann nás spasí!!! Najdi si svýho šmejda !!!