NA VAŠE ČINY NEZAPOMENEME

Milí spoluobčané, je třeba uchovat v paměti nezapomenutelné skutky, postoje a aféry našich předních politiků. Bez rozdílu barvy a politické příslušnosti. Najděte si proto každý svého šmejda a něco si o něm přečtěte.

Archivek

Nový příspěvek

Proč soudy nestíhají?

No prostě proto, že se musejí zabývat spoustou hovadin. Mezi ně řadím zejména žaloby našich politiků na sdělovací prostředky a nebo na jiné politiky. Rekordmany v počtu podaných žalob jsou jistě Paroubkovi, kteří podávají žaloby neustále a na všechno a na záda jim dýchá kolega Rath. Nechci se zabývat žalobami, které by se daly nazvat pracovními, ale pouze těmi, které vycházejí z ješitnosti. Můžeme je rozdělit do několika kategorií.

1. Žaloby prohrané – je jich naprostá většina a divím se, že ještě nikdo nepředložil v poslanecké sněmovně návrh zákona, který by soudům umožňoval takové hovadiny rovnou odmítnout.

Čtvrtek 14.ledna 2010   Praha - Středočeský hejtman a poslanec David Rath (ČSSD) neuspěl ve svém sporu s vydavatelstvím Ringier kvůli karikatuře, která ho na titulní straně týdeníku Reflex zpodobnila jako nacistického diktátora Adolfa Hitlera. Pražský městský soud dnes rozhodl, že se mu vydavatelství nemusí omlouvat. Podle soudce Tomáše Novosada měla karikatura reálný základ.

úterý 15. prosince 2009 - Bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Jan Kubice se nemusí omlouvat předsedovi ČSSD Jiřímu Paroubkovi. V úterý ráno o tom v odvolacím řízení rozhodl Vrchní soud v Praze

15.prosince 2009,Brno - Předsedovi ČSSD Jiřímu Paroubkovi se nepodařilo vybojovat právo na reakci na články v Mladé frontě Dnes, které podle Paroubka naznačovaly, že ještě jako premiér stál za vydáním zatykače na kontroverzního podnikatele Tomáše Pitra. Paroubkovo dovolání v listopadu bez veřejného jednání zamítl Nejvyšší soud (NS). Dnes rozhodnutí zpřístupnil v internetové databázi.

pondělí 14. prosince 2009 - Pražský městský soud v pondělí zamítl žalobu Petry Paroubkové proti vydavatelství Ringier. Manželce předsedy ČSSD se nelíbil jeden z květnových dílů komiksu Zelený Raoul vycházející v časopisu Reflex. Karikaturista Štěpán Mareš jej nazval "Paroubkovy erotické fantazie" a Paroubková za něj žádala od vydavatelství omluvu.

28. srpna 2009 -  Paroubek podal žalobu kvůli článku a titulní stránce v Reflexu. Časopis Reflex na titulní stránce uveřejnil koláž, která parafrázuje známou fotografii oděné výtvarnice Yoko Ono a nahého hudebníka Johna Lennona od Annie Leibowitzové

čtvrtek 6. srpna 2009 - Petra Paroubková se opět dostává do sporu kvůli karikaturám. Manželka předsedy ČSSD si tentokrát hodlá došlápnout na grafika se zkratkou aTeo, který vytvořil koláž znázorňující ji například jako mstivou vyznavačku bojových umění ve žluté těsné kombinéze s mečem z obalu k filmu Kil Bill. Po předchozích fiascích s karikaturisty Reflexu a Mladé fronty Plus se do soudní pře zatím nežene.

8.prosince 2008 - Petra Paroubková prohrála soud s časopisem, který napsal, že si vzala Paroubka pro moc a prachy

 

2. Žaloby nekonečné – jedná se o spory, které se soudí neustále dokola a nadřízené soudy je vrací do kompetencí podřízených soudů, případně jsou ve stejné kauze vyřčeny opačné rozsudky a po odvolání se jede znovu od nuly.

 

pondělí 11. června 2007 - Hejtman Středočeského kraje a místopředseda ODS Petr Bendl se nemusí omlouvat bývalému ministru a nynějšímu poslanci Davidu Rathovi (ČSSD) ani mu platit 250 000 korun odškodného za své výroky na jeho adresu. V pondělí o tom rozhodl krajský soud v Praze. Podle žaloby Bendl exministra poškodil tím, že v Otázkách Václava Moravce na ČT naznačil, že Rath tuneloval Českou lékařskou komoru (ČLK).

 

27. 11. 2008 - Místopředseda ODS a bývalý středočeský hejtman Petr Bendl ve čtvrtek prohrál spor se svým nástupcem a exministrem zdravotnictví Davidem Rathem (ČSSD). Pražský vrchní soud rozhodl, že se mu Rath nemusí omluvit za své tři roky staré výroky naznačující, že chtěl rozkrást středočeské nemocnice. Zamítl také jeho požadavek na odškodnění.

12-12-2006 - Soud: Rath se nemusí omlouvat Bendlovi za své výroky

Bývalý ministr a nynější poslanec David Rath (ČSSD) se nemusí omlouvat středočeskému hejtmanovi a místopředsedovi ODS Petru Bendlovi ani mu platit 50.000 korun za své výroky na jeho adresu Pravomocně o tom v úterý rozhodl pražský vrchní soud, který vynesl zcela opačný verdikt, než jaký zazněl v září u Krajského soudu v Praze.

 

3. Žaloby vyhrané – těch bývá velice málo, neboť většinou následuje odvolání, další soud vyřkne opačný verdikt a šup, již jsme zpět v nekonečných žalobách.

úterý 17. února 2009Miroslav Macek musí zaplatit za pohlavek nynějšímu hejtmanovi Davidu Rathovi 100 tisíc. Navíc musí Macek uhradit soudní výlohy. Odvolávat se prý nebude. “Manželka a soud mají vždycky pravdu,“ vtipně dodal Macek. Rath považuje podle advokáta celou věc za uzavřenou.

A na jaké žaloby se ještě můžeme těšit v nejbližší době?

- Pražský městský soud se bude zabývat sporem předsedy ČSSD Jiřího Paroubka a společnosti Deredes ohledně domény www.paroubek.eu. Paroubek požaduje, aby firma nesměla stránky, na kterých se v minulosti objevila například výzva k házení vajec na šéfa sociálních demokratů

- Primátor Pavel Bém podal žalobu na časopis REFLEX, který na titulní straně zveřejnil jeho karikaturu s prasečím rypákem.

Pro naše politické špičky je typické i pohrdání soudem, pokud výsledek neodpovídá jejich přesvědčení. Přeborníkem je opět Jiří Paroubek, předseda ČSSD

16.prosince 2009 Praha - Předseda ČSSD Jiří Paroubek pokládá za "podivnou náhodu" to, že v jediném týdnu padly hned tři zamítavé rozsudky v kauzách spojených s jeho osobou. "Po kauze takzvané justiční mafie nemám iluze o stavu české justice, a proto využiji všech opravných prostředků, řádných i mimořádných, které mi zákon dává," uvedl Paroubek v prohlášení zaslaném ČTK, kterým reagoval na úterní pravomocné rozhodnutí soudu o tom, že se mu Jan Kubice nemusí omlouvat za údaje zveřejněné v takzvané Kubiceho zprávě.

Paroubek: Ústavní soud by neměl rozhodovat o ústavních zákonech

Paroubek chce měnit postavení Ústavního soudu

Paroubek za odklad Ústavní soud zkritizoval

Paroubek: Ústavní soud zamezil výhře ČSSD ve volbách

Paroubek je z rozhodnutí Ústavního soudu rozčarován :

Paroubek: Ústavní soud porušuje ústavu!

 

Klatovy, 16.1.2010 kmotr Drobek

Žádné komentáře
 
Politikmann nás spasí!!! Najdi si svýho šmejda !!!