NA VAŠE ČINY NEZAPOMENEME

Milí spoluobčané, je třeba uchovat v paměti nezapomenutelné skutky, postoje a aféry našich předních politiků. Bez rozdílu barvy a politické příslušnosti. Najděte si proto každý svého šmejda a něco si o něm přečtěte.

Archivek

Nový příspěvek

Kdejaká kráva má z Plzně Práva

Právnická fakulta Západočeské univerzity (ZČU) v Plzni prochází nejhorším skandálem českého vysokého školství od roku 1989. Na fakultě nejsou některé práce studentů, zjistilo se, že část lidí ji absolvovala možná nestandardně rychle. Podezření padá i na některé politiky.

Celou kauzu odstartoval nález padělané práce bývalého proděkana Iva Tomažiče. Postupně vyšlo najevo, že titul se dal získat v rekordně krátkém čase. V knihovně Právnické fakulty Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) chybí asi 175 rigorózních prací, které byly obhájeny od roku 2006....

Po sériích článků vyšlo najevo, že někteří studenti práva dokázali vystudoval za pár týdnů. A to aniž by chodili do školy. Navíc komise u státních zkoušek nefungovaly tak, jak měly

Právnická fakulta postrádá úřední razítko, které může být zneužito. Plzeňskou právnickou fakultu postihla další pohroma. "Razítko se ztratilo 21. září. Stalo se to v úředních hodinách. Jde vůbec o první kulaté razítko, které se kdy na právnické fakultě ztratilo," popsal Miroslav Čížek z rektorátu.

Pověřený šéf Právnické fakulty v Plzni Jiří Pospíšil v sobotu ČTK potvrdil, že se ve fakultní knihovně objevila dizertační práce Jana Kavky, která byla ve skutečnosti svázána před několika dny. Práce přitom zmizela z knihovny v polovině září.

Ve škole studovala i řada politiků, vlivných osob a osob z podsvětí. Spekulovalo se o tom, že skrz tyto lidi mohlo podsvětí hýbat děním v Česku.  Současnému ministru vnitra Martinu Pecinovi nabízeli před šesti roky, když se stal náměstkem ministra průmyslu a obchodu, aby za podezřelých podmínek studoval na plzeňské právnické fakultě. Pecina to uvedl v rozhovoru pro pondělní Euro s tím, že už je to dávno a nepamatuje si, od koho nabídku dostal.

Jsou ale desítky dalších, kteří nabídku přijali a mnohdy byli ochotni i zaplatit nemalou sumu za rychlostudium v Plzni. Podívejme se na ty nejznámější.

“Rychlostudentů” plzeňské právnické fakulty jsou přes čtyři stovky. „Organizovaný zločin” prý využil toho, že se na fakultu v posledních letech ve houfně hlásili politici, celníci, policisté, příslušníci tajné služby BIS, kontroloři či státní úředníci. Jednoduše potřebovali vysokoškolské vzdělání k tomu, aby mohli zůstat na svých postech. Takhle si zajistili titul bez propocení trička s logem svého “sponzora”.

 

Standa Gross 

V letech 19931999 vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze; na PF Západočeské univerzity v Plzni získal titul JUDr. Jeho kritici ho obviňují, že nevystudoval zcela regulérně, jeho diplomová práce Vývoj českého bankovnictví v transformačním období například měla pouhých 33 stran. Stanislav Gross se brání spojování s aférou kolem plzeňské právnické fakulty. Expremiér podle svých slov získal vzdělání na pražské univerzitě, v Plzni jen skládal rigorózní zkoušku pro získání titulu JUDr.

Jednu práci si po zkoušce mohl odnést student domů, ale tu druhou měl zkoušející předat knihovnicím. Pokud s tím tedy student souhlasil. Jedním z mála absolventů, kteří nesouhlasili se zveřejněním svých vědeckých poznatků, byl expremiér Gross. "Chtěli jsme jeho práci dát hned do knihovny, ale pan Gross to odmítl," říká jeden z oponentů Daniel Telecký. Pak měla práce podle Teleckého "zvláštní režim", který spočíval v tom, že byla uchovávána ve skříňce na děkanátu a mohl v ní číst jen šéf fakulty Milan Kindl. Vedení školy dodnes odmítá zveřejnit text jeho práce. Elektronický systém plzeňské zázračné školy svého bývalého studenta Grosse vůbec nenajde.

Rovněž je o Grossovi známo, že vůbec neumí německy (stav 2005) a tento jazyk ve svých životopisech neuvádí, ačkoliv na právech udělal zkoušku z němčiny, která je velmi náročná.

V současné době má advokátní praxi.


Jan Brázda - bývalý náměstek policejního prezidenta. V Plzni absolvoval magisterské studium a v roce 2006 obhájil dizertační práci. Dřív byl prorektorem policejní akademie, dnes je pracovník ministerstva vnitra. Tvrdí, že disertační práci odevzdal, ale v knihovně školy není, což však prý není jeho problém.


Marek Benda - poslanec za ODS. Studium dokončil v roce 2008.


Eduard Bruna - advokát, v Plzni získal doktorský titul. Obhajoval Jiřího Čunka v jeho údajné korupční kauze, jako koncipient u něj pracoval politicko-železničářský všeuměl a současný milionář Stanislav Gross.

Bruna získal titul JUDr za 16 měsíců. Přesto přednáší na soukromé VŠ v Karlových Varech, která je spojována s právy v Plzni kvůli neprůhlednému přijímání karlovarských bakalářů.


Milan Cícer - ředitel finančně analytického útvaru ministerstva financí a bývalý náměstek ředitele protikorupční policie. V roce 2004 ukončil magisterské studium.

 

Andrea Češková - poslankyně Evropského parlamentu, zastupitelka Prahy 5. Vystudovala UK v Praze (1995), v Plzni v roce 2005 obhajovala rigorózní práci.


Petr Dimun - vedoucí sekce PR a marketingu ČSSD. Studuje od loňského února, byly mu uznány zkoušky a zápočty z Právnické fakulty UK v Praze a byl přijat do druhého ročníku.


Michal Hala - výkonný ředitel Ředitelství silnic a dálnic. Titul JUDr. získal letos v březnu.


Jan Harangozzo - podnikatel, obžalovaný z podplácení v kauze podezřelých konkurzů kolem ústeckého soudce Jiřího Berky. Studium ukončil v roce 2005. V červnu roku 2005 do školy nastoupil, v srpnu téhož roku studium ukončil. I jeho práce v univerzitní knihovně chybí.

Haragonzzo byl jak “můj s mojů” s exšéfem Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) Janem Marešem, Martin Hejl, papaláš NBÚ, byl zase jedna ruka se zavražděným Františkem Mrázkem. Inu, vyvrhel nebo hrdina, všichni jsme jedna rodina…


Milan Jančík - starosta Prahy 5, studium ukončil v roce 2004.


Petr Kužel - prezident Hospodářské komory a pražský zastupitel za ODS, v současnosti studuje pátý ročník.


Michal a Monika Mrázkovi - potomci zavražděného kontroverzního podnikatele Františka Mrázka. Studium ukončili v roce 2005. Oba, inu, ubozí sirotci, studovali rok a půl. Michal navíc odevzdal diplomku jen 15 dní poté, co mu ji škola zadala. Práce ani jednoho není v knihovně.


Jiří Pospíšil - poslanec za ODS, bývalý ministr spravedlnosti a současný prozatímní děkan Fakulty právnické ZČU. Vystudoval v roce 1999, titul JUDr. získal v roce 2002. Po nástupu do čela fakulty ukončil svoje další studium na ZČU - od roku 2001 zde usiloval o doktorandský titul PhD.


Aleš Rádl - poslanec za ODS a starosta Černošic.


Jan Ruml - v době studia senátor za US-DEU. Magisterské studium dokončil v roce 2004. Ruml tvrdí, že je současnou kauzou zaskočen, sám prý řádně vystudoval. V rozhovoru pro deník Právo však přiznává, že i on byl ke studiu přijat dodatečně s velkým počtem dalších studentů, kteří neuspěli u přijímaček.


Ivana Řápková - primátorka Chomutova za ODS. Dostudovala v roce 2005. Populární primátorka Chomutova, která si nepamatuje ani jednoho z přednášejících, ani oponenta nebo vedoucího své diplomové práce.

Její diplomka v univerzitní knihovně chybí. Zato ví, co a jak udělat, aby získala zpět městské dluhy od sociálně vyloučených, resp. nepřizpůsobivých občanů Chomutova. S exekutory je jedna ruka.


Milan Šiška - bývalý generální ředitel Celní správy ČR a bývalý náměstek Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality. Titul JUDr. získal v roce 2006.


Lucie Váchová - Miss ČR roku 2003. Studuje čtvrtý ročník.


Andrea Verešová - modelka. Studovala v Praze, v Plzni složila státní zkoušku.

 

Ivan Tomažič - dnes již bývalý proděkan fakulty, ve své disertační práci opisoval z cizího textu. Doktorem se stal za pět měsíců.

 

Jan Kavka - učí v současnosti na Kindlově katedře. Právně zastupuje Klášter premonstrátů na Strahově. Studium mu trvalo jen osm měsíců.

 

Ondřej David – Ve škole rovněž schází i jeho  práce. Je bývalým členem vedení Karlovarského vzdělávacího institutu, pod který patří karlovarská VŠ.

 

Na jaká témata napsali diplomové práce současní mocní.

Mgr. Stanislav Gross (ČSSD), bývalý premiér, vicepremiér, ministr vnitra: Vývoj českého bankovnictví v transformačním období, PFUK. Diplomová práce měla 33 stran a byly v ní v podstatě opsané zprávy ČNB, které Gross dostával z titulu své funkce. Nebyl z toho vyvozen žádný důsledek.
Mgr. Bohuslav Sobotka (ČSSD), bývalý vicepremiér, ministr financí: Vývoj sociální demokracie v českých zemích, PFMU. Ačkoli Sobotka vystudoval práva, jeho diplomová práce je na historické téma, navíc ještě s širokým pojetím a na 52 stranách. Sobotka si diplomku pojistil správnou volbou vedoucího DP, byl jím sociální demokrat Koudelka.
Ing. Zdeněk Škromach (ČSSD), ministr práce a sociálních věcí: Konstrukce silnoproudého motoru, VUT
Ing. Milan Urban (ČSSD), ministr průmyslu a obchodu: Kování výkovků z plechu, VŠB
Prof. Ing. Václav Klaus, CSc., prezident: Vývoz náhradních dílů ke spalovacím motorům, VŠE
PhDr. Lubomír Zaorálek (ČSSD), předseda Poslanecké sněmovny: Pojetí člověka u Dante Alighieriho, FFUJEP
JUDr. Pavel Rychetský, předseda Ústavního soudu: Ústavní systém Italské republiky a pokojný přechod k socialismu, PFUK. Rychetskému se jistě zpracovávané téma velmi hodilo při rozhodování o Lisabonské smlouvě.
JUDr. Petr Ibl, bývalý poslanec a šéf poslaneckého klubu ČSSD: Dodržování zákonnosti ve výkonu vazby, VŠ SNB. Do roku 89 byl členem KSČ a od roku 1994 je členem ČSSD. V devadesátém roce se stal ředitelem věznice Praha-Ruzyně. Rok nato byl odvolán a nastoupil jako velitel směny do věznice Pankrác. O rok později, v roce 92, mu byla podle našich informací nabídnuta pozice náměstka ředitele věznice.
Mgr. Ing. Michal Kraus, bývalý poslanec a nyní opět kandidát: Vliv optimalizace výroby na produkci kyseliny dusičné, VŠCHT, Politické mechanismy projednávání, sestavování a schvalování státního rozpočtu, FSVUK
Ing. Mirek Topolánek, bývalý předseda vlády a senátor: Přímost a přímočarost úběžnostního dalekohledu Zeiss 01, VUT
MUDr. Mgr. Ivan Langer, bývalý místopředseda sněmovny a ministr vnitra: Právní pomoc v ČR a ve vybraných evropských státech, PFUK
JUDr. Zuzka Rujbrová, poslankyně, KSČM: Psychologie výslechu mladistvých, PFUJEP
Ing. Miroslav Kalousek, předseda TOP09 a poslanec: Světlocitlivé materiály pro rentgenovou a elektronovou litografii, VŠCHT

 

Seznam studentů právnické fakulty ZČU v Plzni - JUDr. od roku 2006
Žádné komentáře
 
Politikmann nás spasí!!! Najdi si svýho šmejda !!!