NA VAŠE ČINY NEZAPOMENEME

Milí spoluobčané, je třeba uchovat v paměti nezapomenutelné skutky, postoje a aféry našich předních politiků. Bez rozdílu barvy a politické příslušnosti. Najděte si proto každý svého šmejda a něco si o něm přečtěte.

Archivek

Nový příspěvek

KDY JE HRUBÁ MZDA NIŽŠÍ NEŽ ČISTÁ?

Poslanecké platy: 60 tisíc hrubého se rovná 100 tisíc čistého

10. května 2008  10:45

Zákonodárci dostávají plat a k němu ještě náhrady, které nemusejí vyúčtovat. MF DNES rozklíčovala, z jakých částek se skládá suma, kterou dostávají na účet poslanci. Zjistila, že jejich čistý příjem je o dost vyšší než hrubá mzda.

Příjem zákonodárce

Příklad: poslanec, který bydlí ve větším městě více než 250 km od Prahy, kde má i kancelář. Je místopředsedou jednoho z výborů.

CO MU PŘIJDE NA ÚČET

základní plat 61 400 hrubého + příplatek za funkci 13 500 hrubého = po zdanění 52 512
paušál na oblečení a jídlo 9 800
náhrada na cestování 36 800
kancelářské potřeby 2 200
celkem 101 312

CO MU STÁT ZAPLATÍ NAVÍC

ubytování v Praze 17 000
poslanecká kancelář 25 000
asistent 35 000
odborné konzultace 14 300
telefony 7 000
celkem 98 300

Zákonodárci dostávají plat a k němu ještě náhrady, které nemusejí vyúčtovat. MF DNES rozklíčovala, z jakých částek se skládá suma, kterou dostávají na účet poslanci. Zjistila, že jejich čistý příjem je o dost vyšší než hrubá mzda.Ještě na sklonku osmdesátých let byl plat vysokoškoláka pouze o 12 % vyšší než plat středoškoláka s maturitou a výdělek maturanta byl pouze o 3 % vyšší než výdělek pouze vyučeného středoškoláka. Samozřejmě se tato situace začala v devadesátých letech rychle měnit. Dnes je výdělek absolventů vysokých škol o 68 % vyšší než výdělek absolventů středních škol zakončených maturitou a ten o 31 % převyšuje plat vyučených dělníků.Ještě na sklonku osmdesátých let byl plat vysokoškoláka pouze o 12 % vyšší než plat středoškoláka s maturitou a výdělek maturanta byl pouze o 3 % vyšší než výdělek pouze vyučeného středoškoláka. Samozřejmě se tato situace začala v devadesátých letech rychle měnit. Dnes je výdělek absolventů vysokých škol o 68 % vyšší než výdělek absolventů středních škol zakončených maturitou a ten o 31 % převyšuje plat vyučených dělníků.eště na sklonku osmdesátých let byl plat vysokoškoláka pouze o 12 % vyšší než plat středoškoláka s maturitou a výdělek maturanta byl pouze o 3 % vyšší než výdělek pouze vyučeného středoškoláka. Samozřejmě se tato situace začala v devadesátých letech rychle měnit. Dnes je výdělek absolventů vysokých škol o 68 % vyšší než výdělek absolventů středních škol zakončených maturitou a ten o 31 % převyšuje plat vyučených dělníků.

 

 

Žádné komentáře
 
Politikmann nás spasí!!! Najdi si svýho šmejda !!!