NA VAŠE ČINY NEZAPOMENEME

Milí spoluobčané, je třeba uchovat v paměti nezapomenutelné skutky, postoje a aféry našich předních politiků. Bez rozdílu barvy a politické příslušnosti. Najděte si proto každý svého šmejda a něco si o něm přečtěte.

AKTUÁLNĚ

Nový příspěvek

Vepřín, korýtka a korýtkáři

28. ledna 2010  

Tak nám opět naše zlatá prasátka v parlamentu předvádějí svou solidaritu s lidem, o který jim přeci jde především. Pokud totiž 1. ledna 2011 dojde k očekávanému rozmrazení platů, politici si výrazně polepší. Poslanci dostanou přidáno o 16 tisíc korun měsíčně, ministři o 31 tisíc korun a premiér o více než 44 tisíc. Státní krmelec by tak vysypal o 800 miliónů více než v roce 2009. Fischerova vláda se sice snaží zákon o platech politiků změnit, ale v těchto případech je sněmovna jako jeden muž. Pamatujete, jak si před pár lety, jaksi omylem před koncem roku přidali, potom lidem tvrdili, že v Novém roce si zase uberou, protože do konce roku už to sněmovna nestihne projednat. Začátkem roku zase nebyla tzv. „Politická vůle“ ke snížení jejich platů a všechno to skončilo následnou úpravou platů zákonodárců, ovšem směrem nahoru.

Platy poslanců, senátorů, ministrů i prezidenta jsou zmrazené od roku 2008 . Letošní platy si navíc politici kvůli krizi dobrovolně snížili o 4 procenta.  Ovšem jen tu menší část, takže to snížení dělá asi 3  tisíce, protože nějak vypustili nezdanitelné náhrady. Od 1. ledna 2011 všechna tato omezení končí.

Pokud neprojde návrh ministra práce a sociálních věcí Petra Šimerky, platy by se zase o 4 procenta zvýšily, navíc by ústavní činitelé podle platného zákona dostali výrazně přidáno. Jejich plat by se opět počítal podle speciálního vzorce a odvíjel by se od trojnásobku mzdy státních zaměstnanců. Tento vpravdě úchylný výpočet mzdy zákonodárců v závislosti na mzdách státních úředníků, kterým navýšení schvalují právě oni politici je něco neskutečně zapáchajícího v našem vepříně. Správný výpočet by byl, pokud by do něj byla zahrnuta i výše platů zaměstnanců v nestátní sféře, tedy těch, kteří skutečně pracují a vytvářejí hodnoty. Minimálně jako poctivý bych viděl dvoj a dva a půl násobek průměrné čisté mzdy v ČR. To by i pan Paroubek, v rámci hodnoty svého příjmu, opustil od „Milionářské daně“

Šimerkův návrh se už teď nelíbí představitelům ČSSD a ODS, bez jejichž podpory nemá šanci Sněmovnou projít. "Myslím si, že vláda má významnější úkoly než tohle“ říká Paroubek. "Neznám podrobnosti návrhu. Ale platy zákonodárců jsou zmrazené už teď," reagoval šéf ODS Topolánek. Návrh se nezamlouvá ani Lidovcům, ani TOP 09. Je to zvláštní úkaz ve sněmovně, kde jinak nejsou politici schopni se dohodnout ani na tom, na ktré straně mají být knoflíky na poklopci kahot.

Kmotr Drobek

Žádné komentáře
 
Politikmann nás spasí!!! Najdi si svýho šmejda !!!