NA VAŠE ČINY NEZAPOMENEME

Milí spoluobčané, je třeba uchovat v paměti nezapomenutelné skutky, postoje a aféry našich předních politiků. Bez rozdílu barvy a politické příslušnosti. Najděte si proto každý svého šmejda a něco si o něm přečtěte.

AKTUÁLNĚ

Nový příspěvek

NEJOBLÍBENĚJŠÍ POLITIK

2.2.2010

Bohuslav Sobotka údajně patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější politiky v zemi. Je tedy na špici stejných průzkumů, kterým svého času vévodili lidé jako Stanislav Gross, Petra Buzková, Vladimír Špidla či David Rath. Nevím, kam chodí STEM tyto průzkumy dělat, ale já takové místo na území ČR neznám.  Ani kdyby se vyptávali přímo v Lidovém domě, nebyl by Sobotka nejoblíbenějším, protože tam mají nařízeno velebit Paroubka.

Bohuslav Sobotka jako ministr financí nezvládl řízení veřejných financí. Za jeho uřadování měla země nejvyšší schodky v historii.Miloš Zeman Bohuslava Sobotku z ČSSD označil za nejhoršího ministra financí ČR. Bohuslav Sobotka je člověk, který kromě politiky nikdy v životě nic nedělal. Reálnou ekonomiku a běžný život ani na chvíli nezakusil. Je celoživotním funkcionářem a vyžírkou. Jako právník bez praxe se nerozpakoval řídit makroekonomiku prostřednictvím ministerstva financí, a to od července 2002 do září 2006.

Místopředseda ČSSD Bohuslav Sobotka si také pořídil nový byt za sedm milionů korun, přičemž přes pět milionů prý naspořil Časopis Týden  obvinil Sobotku ze zneužívání poslaneckých náhrad.  Konkrétně na financování svého bytu používal zdroje určené k jiným účelům. Sobotka si podle listu jako jihomoravský poslanec nechával až do konce dubna 2009 proplácet nájem bydlení v Praze ve výši 17.000 korun. Poslanec přitom své trvalé bydliště ve Slavkově u Brna držel pouze papírově. "Pan Sobotka už tu nebydlí, myslím, tak dva roky," citoval časopis Lydii Bartovou z příslušného slavkovského bytového družstva.

Místopředseda ČSSD využíval také cestovné ve výši 28.500 korun měsíčně, přestože má jako předseda rozpočtového výboru sněmovny k dispozici služební vůz. Sobotka se hájil tím, že na jižní Moravu jezdí každý týden. "A velmi často se stavuji také ve Slavkově," řekl časopisu místopředseda ČSSD.

Sobotka při nástupu do funkce ministra financí v roce 2002 uvedl, že měl našetřeno přes půl milionu korun a měl chatu za 500.000 korun, nevlastnil ale akcie, majetkové podíly ani cenné předměty.

Před čtyřmi lety si pořídil na leasing Škodu Octavii. Koncem roku 2008 mu zbývalo doplatit přes 45.000 korun, splácel tedy 19.000 korun měsíčně. V tom roce také věnoval straně 20.000 korun, ve volebním roce 2006 dokonce 100 000 korun.

Bývalí manažeři ČSA si mají rozdělit odstupné či bonus ve výši 120 milionů korun!!! Nejvíce úsměvné na tomto odstupném je, že současný systém odměňování nastavil v září 2006 ministr financí v demisi Bohuslav Sobotka.

Nechalo by se ještě dlouho pokračovat v litaniích o nejhorším ministru financí ČR od roku 1918, ale nemá to cenu. Za měsíc agentura STEM zveřejní další průzkum veřejného mínění a průšvihář Sobotka bude opět nejoblíbenějším politikem.

Kmotr Drobek

Žádné komentáře
 
Politikmann nás spasí!!! Najdi si svýho šmejda !!!