NA VAŠE ČINY NEZAPOMENEME

Milí spoluobčané, je třeba uchovat v paměti nezapomenutelné skutky, postoje a aféry našich předních politiků. Bez rozdílu barvy a politické příslušnosti. Najděte si proto každý svého šmejda a něco si o něm přečtěte.

AKTUÁLNĚ

Nový příspěvek

Jyrka má Bohuše, ó my se máme.

Kmotr Drobek 10.2.2010

Pár perliček z "Oranžových knih" ČSSD.

Oranžová kniha B.Sobotky - Zvýšení daně z příjmů právnických osob ze současných 19% na 21% (úroveň 2008)

Podle OECD jsou daně v našem státě jedny z největších na světě: "Sečteme-li daně, sociální a zdravotní pojištění, potom je faktické zdanění práce v ČR jedno z nejvyšších na světě (pohybuje se dle zdroje OECD mezi 43,4 a 46,1 %) a nové daně z dílny Paroubka a Sobotky by z nás udělaly jasnou jedničku (50,8 až 52%)."

 

Oranžová kniha B.Sobotky - Dočasné zvýšení maximálního základu pro odvody na zdravotní a sociální pojištění

Jedná se o způsob, jak dostat z lidí víc peněz a ještě je při tom přesvědčovat, že vlastně ušetřili.  Pokud dojde k navýšení daně o pouhé 1%, pak z 10 000 Kč (o něco méně než je průměrný důchod) to dělá měsíčně 100 kč. Z 23 350,- kč (průměrná mzda ve 3 čtvrtletí 2009) je tato daň vyšší o 233,5 kč měsíčně. Rozumějte, každý měsíc, ať marodíte, nebo ne. Prostě vám je seberou a třicetikoruňáči budou šťastni, že nemusí platit u lékaře, protože prostě ty peníze, které jim ČSSD sebere, neuvidí na dlani

 

Oranžová kniha Z.Škromacha - Počítáme se zajištěním náhradového poměru na úrovni 74 % k průměrné čisté mzdě

Obzvlášť drahý předvolební slib, s jehož splněním snad nemůže počítat vůbec nikdo. Použijeme velmi zaokrouhlená čísla. V současné době je tento poměr 54% a průměrný důchod přibližně 10 000,-Kč. Plných starobních a invalidních důchodců máme přibližně 2 700 000.  Použijete-li jednoduchou trojčlenku, pak vám vyjde roční zatížení státního rozpočtu tímto krokem na 120 miliard korun.

 

Oranžová kniha Z.Škromacha – Počítáme se zavedením minimálního důchodu ve výši 1,2 násobku životního minima.
To je vcelku hezké, líbivé a ta jistota. Jenže dosaďme za slib čísla a zjistíme, že je to doopravdy o ničem. Podle současných platných zákonů je životní minimum pro jedince 3126 korun, takže by garantovaný důchod byl ve výši 3751 koruna. Není tohle vlastně dávno splněno?

 

Perlou mezi oranžovými knihami  je „Oranžová kniha zdravotnictví“ MUDr. Davida Ratha. Tam každá řádka začínáslovy: Požadujeme…, chceme…, uděláme…, ale nikde není napsáno jak a za co.

Žádné komentáře
 
Politikmann nás spasí!!! Najdi si svýho šmejda !!!