NA VAŠE ČINY NEZAPOMENEME

Milí spoluobčané, je třeba uchovat v paměti nezapomenutelné skutky, postoje a aféry našich předních politiků. Bez rozdílu barvy a politické příslušnosti. Najděte si proto každý svého šmejda a něco si o něm přečtěte.

AFÉRY V POLITICE

Nový příspěvek

AFÉRA  SPONZOŘI PAROUBKOVÉ

Podezřelá koupě penzionu a tajemní sponzoři

Milionové kšefty před rozvodem

Jen tři dny po oznámení rozvodu, kupuje Zuzana přes svoje občanské sdružení, které pomáhá dětem z dětských domovů, za 5,2 milionu korun penzion na luxusní adrese v Krkonoších. Že by vyrovnání manželů?

Když Paroubek oznamoval rozvod se Zuzanou, dušoval se, že ji zabezpečil. Nikdo tehdy netušil jak. Až nyní Mf Dnes upozornila na to, že občanské sdružení Paroubkové - Pomoc pro budoucnost našim dětem -koupilo penzion v Malé Úpě s výhledem na Sněžku. Nedaleko by měl už brzy vzniknout lyžařský areál. I to dělá z penzionu lukrativní nemovitost. Její reálná cena by měla být podle odborníků mnohem vyšší než 5,2 milionu.

"Penzion je samozřejmě určený pro budoucí rekreaci dětí z dětských domovů," reagovala Paroubková na dotaz MfD, co hodlá s chatou dělat. Otázku Blesku, jak k penzionu přišla, nechala bez odpovědi. Penzion totiž sdružení koupilo od společnosti Speel Praha s.r.o. Ta je napojena na Výzkumný a zkušební letecký ústav v Praze, jemuž Paroubkova vláda těsně před koncem svého mandátu 'za hubičku' přiklepla letiště u Prahy.

 

Zuzana Paroubková koupila penzion za polovic

25. října 2007  

Sdružení Zuzany Paroubkové uzavřelo letos v létě opravdu výhodný obchod. V jedné z nejatraktivnějších částí Krkonoš získalo funkční penzion za 5,2 milionu korun, i když jsou ceny v této lokalitě téměř dvojnásobné. Cena vzbuzuje rozpaky. Realitky totiž stejně velké chalupy nabízejí daleko dráž. Třeba JH spol. s r.o. za 11,7 milionu Penzion Michaela, který koupila Paroubková počátkem července, má vlastní vlek, výhled na Sněžku a šestačtyřicet lůžek. Kdyby ho bývalí majitelé nabídli na internetu za pět milionů, lidé by jim asi utrhali ruce. Realitní agentury nyní nabízejí v Malé Úpě k prodeji čtyři penziony. Všechny jsou v podobném stavu, mají však jen poloviční kapacitu ve srovnání s Michaelou. Cena je téměř dvojnásobná. Prodávají se za osm až devět milionů korun.

Zuzana Paroubková nechce svou výhodnou koupi komentovat. A ani firma Speel Praha nechce vysvětlit, proč se svého majetku zbavila pod cenou.

 

Paroubková dostala 250 tisíc od spolumajitele kasin

29. října 2007  

V kasinu hotelu Ambassador si Zuzana Paroubková poprvé zahrála ruletu a hned vyhrála pět tisíc korun. Letos jí "lidé z kasina Ambassador" vyplatili ještě víc. Sdružení Pomoc pro budoucnost našim dětem získalo přes Nadační fond Zlatá Praha čtvrt milionu korun.

"Byla to taková jednorázová akce, nic špatného za tím není," říká k tomu tajemnice fondu Jaroslava Karešová.

Podnikatelé s hazardními hrami musí ze zákona odvádět část peněz na dobročinnost. A společnost VIP Club, která vlastní mimo jiné i hernu v hotelu Ambassador, si za tímto účelem založila právě Nadační fond Zlatá Praha.

Předsedu představenstva společnosti VIP Club Jana Dostála v neděli Paroubek jmenoval mezi mecenáši své exmanželky.

 

Paroubková dostala peníze ještě před založením charity

30. října 2007  3:59

Vídeňský sponzor, kterého Jiří Paroubek osobně přesvědčil, aby přispěl sdružení jeho manželky, v pondělí promluvil. A z jeho slov vyplývá, že charita Zuzany Paroubkové nebyla financována úplně běžným způsobem.

Loni na jaře zavolal Paroubek ještě coby premiér rakouskému podnikateli Eduardu Harantovi. Sháněl sponzory, kteří by přispěli jeho ženě na charitu.

Harant se s Paroubkovou v dubnu sešel a daroval jí podle svých slov "něco do půl milionu korun". Problém byl v tom, že Paroubková tehdy ještě žádné sdružení neměla. Založila ho až v červenci

 

ČSSD chce kvůli Paroubkové změnit zákon

1. listopadu 2007  

Už i kolegům Jiřího Paroubka zřejmě začalo vadit, jak jeho bývalá žena tají své sponzory. Sociální demokracie ji vyzvala, aby okamžitě zveřejnila, kdo podporuje její občanské sdružení milionovými částkami. A co když neposlechne?

Jako by Sobotka tušil, jak u Paroubkové s žádostí pochodí, slibuje už dopředu, že raději rovnou změní zákon. Klub sociálnědemokratických poslanců oznámil, že předloží do konce roku návrh zákona, který nařídí všem neziskovým organizacím – tedy i občanským sdružením – s obratem nad tři miliony zveřejňovat informace o svém hospodaření.

Pokud návrh projde, občanská sdružení budou muset vystavit na internetu svou účetní uzávěrku, detailně popsat, jak se s dary naložilo, a vyjmenovat všechny dárce, kteří darovali víc než deset tisíc korun.

 

Paroubková dluží státu tisíce korun na daních

2. listopadu 2007  3:14

Sdružení Zuzany Paroubkové má obrat jako středně velká firma, v jeho účtech však podle všeho panuje naprostý chaos. Když byl ještě Jiří Paroubek premiérem, zavolal do Vídně svému známému, podnikateli Eduardu Harantovi, s tím, že shání sponzory pro svou ženu.

Harant neváhal a Zuzaně Paroubkové vysázel v hotovosti na stůl statisíce korun. Kolik? Paroubek ve svém prohlášením napsal, že čtyři sta tisíc korun. Jeho exmanželka však v deníku Aha! uvedla, že šlo o méně.

"Pan Harant mi věnoval sto tisíc korun," sdělila deníku. Otázka, kdo z nich mluví pravdu, bude zajímat i finanční úřad. Zuzana Paroubková totiž převzala peníze dřív, než založila občanské sdružení, a tak musí z daru odvést darovací daň.

"Jsem přesvědčen, že dar zdanila. A pokud ne, nehledal bych v tom úmysl, ale spíše opomenutí," napsal Paroubek MF DNES. Tehdejší manželka předsedy vlády však daň státu neodvedla.

"Nevěděla jsem, že to musím udělat. Už jsem pověřila daňaře, aby mi vše připravil. Dám to co nejdříve do pořádku," omlouvá se. Paroubkové se nelíbí, že její bývalý muž zveřejnil jména dvou sponzorů, kteří jejímu sdružení poslali peníze.

A dalších dvanáct mecenášů, kteří jí poslali celkem téměř třináct milionů korun, zatím tají. "V pátek k tomu vydám tiskovou zprávu," slíbila však.

 

Paroubková dál tají sponzory, audit odmítá

6. listopadu 2007 

 Zuzana Paroubková zveřejnila výčet výdajů svého občanského sdružení. Sponzory, kteří posílali peníze jejímu sdružení Pomoc pro budoucnost našim dětem, však stále odmítá zveřejnit.

Provozní náklady sdružení podle oficiální zprávy nepřesáhnou za letošní rok 14 procent z přijatých peněz. Za prvních 7 měsíců tohoto roku sdružení získalo od sponzorů přibližně 14 milionů korun. Na svou režii tak Paroubkové charita spotřebuje nejméně dva miliony.

Bývalá manželka premiéra přitom uvedla, že platí levnou kancelář na pražském Strahově, řidiče a tři stálé zaměstnance. Sdružení letos podle oficiální zprávy své šéfky poskytlo dary dětským domovům přibližně za pět a půl milionu korun. Navíc koupilo za více než pět milionů penzion v Krkonoších.

Dám to do pořádku, slibuje Paroubková
Stále však odmítá uvést jména lidí, kteří jí přispěli na charitu. Prý si to její mecenáši nepřejí

Jiří Paroubek své exmanželce také doporučil, aby ve své organizaci nechala provést audit. Odmítla ho. Kontrola prý není potřeba, všechny prostředky využila tak, jak se sluší: výhradně na pomoc dětem.

MF DNES přitom minulý týden informovala, že v účetnictví sdružení vládne chaos. Paroubková neodvedla státu darovací daň. "Nevěděla jsem, že to musím udělat. Dám to co nejdříve do pořádku," řekla bulvárnímu deníku Aha!. V pátek oznámila, že nedostatek napravila.

 

Paroubková: Koupila penzion za "všimné" pro Jirku?

Koupi penzionu v Krkonoších občanským sdružením Zuzany Paroubkové provázejí pochybnosti. Nemůže jít jen o výhodný obchod, kterým se chce někdo revanšovat expremiérovi a současnému předsedovi ČSSD Jiřímu Paroubkovi ?

Dva týdny předtím, než skončila vláda Jiřího Paroubka, odklepla totiž Výzkumnému a zkušebnímu leteckému ústavu lukrativní letiště Sazená poblíž Kralup nad Vltavou. Přitom předseda představenstva a ředitel výzkumáku Milan Holl je zároveň jednatelem soukromé společnosti Speel, která Paroubkové chalupu prodala. Tehdejší obchod na poslední chvíli zarazil nový ministr průmyslu a obchodu Martin Říman. Byl podle něj podivný.

Pozemky za asi půl miliardy se měly prodat za deset milionů, převod se neměl uskutečnit přes ministerstvo financí, ale komplikovaně z ministerstva obrany přes ministerstvo průmyslu. "Navíc šlo o akciovku, kde byli lidé podivně provázáni s vlastními soukromými firmami," zdůvodnil Říman.

Jeho rozhodnutí tehdy zaskočilo ředitele 'výzkumáku' Holla, který už měl podepsán velký projekt s EU na vývoj a výzkum technologií pro malá letadla za zhruba 950 milionů korun. Je podivné propojení jen náhodou? Předseda ČSSD to nevysvětlil.

 

Neziskovky protestují: Paroubková poškozuje naši pověst

Autor: Vilém Faltýnek

Nad občanským sdružením Zuzany Paroubkové "Pomoc pro budoucnost našim dětem" se vznášejí otazníky. Odkud pocházejí peníze, které jí pomohl získat ještě jako premiér její bývalý manžel Jiří Paroubek? Byly řádně zdaněny, pokud je získala ještě před vznikem sdružení? Proč odmítá zveřejnit jména dárců a tvrdí, že si to nepřejí, když oni sami na dotaz novinářů prohlásili, že se zveřejnění nebrání? Dalsí finančí kauza na české politické scéně. Bouří se veřejnost? Nebouří. Zato protestují neziskové organizace.

"Jednání občanského sdružení Pomoc pro budoucnost našim dětem poškozuje dobrou pověst neziskového sektoru, a to pro svůj zcela netransparentní charakter a neupřímné vystupování na veřejnosti," píše se v prohlášení Agentury Koniklec, která se zabývá lidskými právy a životním prostředím. Jaké může mít kauza Zuzany Paroubkové dopady?

"Lidé budou třeba méně ochotní přispívat na dobročinnost, protože tam je zpochybnění tohoto typu: neprůhlednost, netransparentnost."

říká ředitel Agentury Koniklec Miroslav Lupač. Za jeho slova se staví Veronika Loušová ze sdružení Czechdesign.cz:

 

 

Žádné komentáře
 
Politikmann nás spasí!!! Najdi si svýho šmejda !!!