NA VAŠE ČINY NEZAPOMENEME

Milí spoluobčané, je třeba uchovat v paměti nezapomenutelné skutky, postoje a aféry našich předních politiků. Bez rozdílu barvy a politické příslušnosti. Najděte si proto každý svého šmejda a něco si o něm přečtěte.

AFÉRY V POLITICE

Nový příspěvek

AFÉRA FINANCOVÁNÍ TLUSTÉHO DOMU

Aféra Tlustý (dům)  Předseda poslaneckého klubu ODS a její stínový ministr financí Vlastimil Tlustý (jen tak mimochodem bývalý člen KSČ) stále tají, od koho pocházejí peníze, za které si se svou ženou postavil dům ve Slaném na Kladensku. Vzhledem k tomu, že pan Tlustý tak rád lže, až se hory zelenají, to ani příliš nepřekvapí. Jedno staré známé úsloví totiž praví, že kdo lže, ten... (dopovíte si sami...) Moderátorovi Václavu Moravcovi v jedné nedělní debatě ukázal údajné kopie smluv, podle nichž si jeho rodina od přátel půjčila dvakrát půl milionu a jednou 1,3 milionu korun. Vzápětí však odmítl rozebírat další detaily. Vypadalo to jako důkaz čistého financování, ale vlastně nic neřekl. Šéf občanskodemokratických poslanců jen dodal, že dům ve Slaném postavili s manželkou v polovině devadesátých let. Stavba podle něj vyšla na 5,5 miliónu korun. Tlustý pak vysvětloval, že v době výstavby domu se jeho rodina dostala do finančních potíží, a vypůjčila si proto peníze od přátel, “jako by to udělal každý”. To klíčové - od koho si 2,3 miliónu korun na výstavbu domu ve Slaném ve středních Čechách půjčil, však znovu odmítl prozradit.
Jindy ho Česká televize obvinila, že poslanec jako předseda dozorčí rady ČKA mohl přihrát přes PPF lukrativní zakázku své manželce Ladislavě. „Prohlašuji, že jsem nikdy žádným svým rozhodnutím v roli předsedy dozorčí rady ČKA neučinil nic ve prospěch žádné konkrétní firmy, tedy ani PPF,” ihned se ohradil Tlustý a navrch si tisku objednal inzerát za 200.000 korun, aby vše vyvrátil.

  •  
Žádné komentáře
 
Politikmann nás spasí!!! Najdi si svýho šmejda !!!