NA VAŠE ČINY NEZAPOMENEME

Milí spoluobčané, je třeba uchovat v paměti nezapomenutelné skutky, postoje a aféry našich předních politiků. Bez rozdílu barvy a politické příslušnosti. Najděte si proto každý svého šmejda a něco si o něm přečtěte.

AFÉRY V POLITICE

Nový příspěvek

VYTUNELOVÁNÍ LIBERTY

Tunelování podniku Liberta  Ta historie se začala psát už před osmi lety, její aktuální stránky ale nejsou starší než několik dní: vůbec první ministr polistopadové vlády nastoupil do vězení, aby si odpykal trest za tunelování. Řeč je o bývalém sociálnědemokratickém ministru financí Ivo Svobodovi a jeho nerozlučné poradkyni Barboře Snopkové. I když se snažili nástup do vězení všemožně oddálit, oba si už začali odpykávat pětiletý trest za podvod a zvýhodňování věřitele při krachu podniku Liberta.

Snopková po návratu z vězení žaluje stát o miliardu za Libertu

15. dubna 2009  10:00

Barbora Snopková, bývalá poradkyně exministra financí Iva Svobody, požaduje miliardu od státu. Tvrdí, že vytuneloval Libertu ještě před jejím příchodem. Včera v růžovém kostýmku marně čekala na verdikt u Vrchního soud v Praze, informují Hospodářské noviny.

Snopková, která je stále likvidátorkou Liberty, tvrdí, že stát vytuneloval podnik už při jeho založení v roce 1992.  Vložil do něj totiž mnohem méně majetku, než bylo v privatizačním protokolu. Proto v roce 2005 podala žalobu na Fond národního majetku.

Městský soud jí dal v roce 2007 částečně za pravdu. Konstatoval, že údaje z privatizačního protokolu skutečně nemohly odpovídat skutečnosti. Zamítl ale žalobu pro promlčení. K tomu podle něj došlo už v roce 1995.

Žádné komentáře
 
Politikmann nás spasí!!! Najdi si svýho šmejda !!!