NA VAŠE ČINY NEZAPOMENEME

Milí spoluobčané, je třeba uchovat v paměti nezapomenutelné skutky, postoje a aféry našich předních politiků. Bez rozdílu barvy a politické příslušnosti. Najděte si proto každý svého šmejda a něco si o něm přečtěte.

AFÉRY V POLITICE

Nový příspěvek

NĚMCOVÉ SLUŽEBNÍ AUTO

Místopředsedkyně ODS Němcová neoprávněně používala služební auto, jímž jezdil její syn. Služební octavií místopředsedkyně sněmovny a ODS Miroslavy Němcové jezdí podle úterního Práva její syn. Němcová tvrdí, že sama neřídí, a tak jí dělá řidiče. Lékař Pavel Němec ale dlouhodobě využívá sněmovní octavii ke svým soukromým cestám do práce, píše Právo. Místopředsedkyně dolní komory má ještě k dispozici vůz BMW i s řidičem.
"Oznámila jsem ve sněmovně, že nejsem řidič a že vůz, který mám k dispozici, bude řídit můj syn nebo snacha ve chvíli, kdy potřebuji někam dovézt... V tu chvíli, kdy nepoužívám pana řidiče, tak jedu se svým synem," řekla Právu Němcová. Právo ale prý zdokumentovalo, že syn jezdí octavií do práce. Ve služebním autě, označeném poslaneckou kartou, vozí údajně i dětskou sedačku.
Používání služebního auta s řidičem i bez něj nejvyšším parlamentním funkcionářům umožňuje zákon o platech ústavních činitelů. Proto Němcová podle Práva nevidí žádný problém v tom, že ač neřidička, využila možnosti mít i druhé, referentské služební auto. Zhruba před třemi týdny přitom získala za několik let starou octavii nový vůz stejné značky za zhruba 700.000 korun, píše Právo.

Žádné komentáře
 
Politikmann nás spasí!!! Najdi si svýho šmejda !!!