NA VAŠE ČINY NEZAPOMENEME

Milí spoluobčané, je třeba uchovat v paměti nezapomenutelné skutky, postoje a aféry našich předních politiků. Bez rozdílu barvy a politické příslušnosti. Najděte si proto každý svého šmejda a něco si o něm přečtěte.

AFÉRY V POLITICE

Nový příspěvek

"MLÁTIČKA" PAVEL PŘIBYL

"Mlátička" Pavel Přibyl  Když 4. srpna skládala vláda S. Grosse slib do rukou prezidenta, stal se novým vedoucím Úřadu vlády Pavel Přibyl. Před listopadem 1989 byl velitelem roty u pohotovostního pluku, policejní jednotky, která brutálně potlačovala protirežimní demonstrace. Proti představě, že by takový člověk vystupoval jménem vlády, se vzedmula vlna odporu. Přibyl se hájil tím, že "jen" plnil rozkazy. Přibylovi zlomilo vaz zjištění, že jeho lidé v roce 1989 demonstranty nejen rozháněli, nýbrž odpůrce také surově mlátili..

Politickou scénu v naší zemi hýbala ze všeho nejvíce aféra spojená se jmenováním jistého pana Přibyla ředitelem Úřadu vlády ČR. Značné části občanů se nelíbily počátky kariéry pana Přibyla, kterou coby příslušník komunistického Sboru národní bezpečnosti (SNB) strávil v Pohotovostním pluku. Zde se zúčastnil i brutálního potlačování protikomunistických demonstrací během lednového tzv. „Palachova týdne“, jež probíhaly v letech 1988 a 1989. Přibyl: Muž, který spojuje politiky s policisty. Pavel Přibyl je šéfem sportovních policejních klubů. Na fungování policie má však podle detektivů z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu větší vliv než policejní prezident. Byl pravou rukou bývalého premiéra a exministra vnitra Stanislava Grosse. Teď na něho detektivové narazili při vyšetřování korupční aféry biolíh a vraždy podnikatele Františka Mrázka. Detektivové mají podezření, že Přibyl využil svého vlivu, aby přes tyto styky zabránil nebo alespoň znesnadnil vyšetřování kauzy biolíh a vraždy Mrázka. V těchto případech jde přitom o vysokou politiku.

 

Žádné komentáře
 
Politikmann nás spasí!!! Najdi si svýho šmejda !!!