NA VAŠE ČINY NEZAPOMENEME

Milí spoluobčané, je třeba uchovat v paměti nezapomenutelné skutky, postoje a aféry našich předních politiků. Bez rozdílu barvy a politické příslušnosti. Najděte si proto každý svého šmejda a něco si o něm přečtěte.

AFÉRY V POLITICE

Nový příspěvek

MRŠTINA VYKŘIČENÝ DŮM A SPOLUPRÁCE STB

Mrštinův Vykřičený dům  Kuplíř Miloslav Mrštin měl ve svém hotelu Vyhlídka v Náchodě nevěstinec. Mrština stál několik let v čele krajské organizace ČSSD v hradeckém kraji, byl také členem předsednictva strany. Před volbami v roce 2006 dostal podle MfD od ministerstev, v jejichž čele stáli sociální demokraté, asi 5,2 milionu korun. Mrštinu jeho straničtí kolegové navíc zaměstnali v dozorčí radě státního podniku Čepro. Dotaci 1,32 milionu korun dostal v roce 2005 od ministerstva pro místní rozvoj, které tehdy vedl současný pardubický hejtman Radko Martínek. Druhý příspěvek ve výši téměř čtyř milionů korun, údajně na výuku zdravotně postižených pro práci s počítačem, putoval do podniku z ministerstva práce a sociálních věcí řízeného tehdy Zdeňkem Škromachem, dva dny předtím, než sociální demokraté museli po volbách ministerstva opustit. Podle Mrštiny do jeho podniku jezdívali bývalí ministři Zdeněk Škromach a Jiří Rusnok, kteří to nepopírají. Škromach řekl, že se tam zastavoval, když měl cestu do Královéhradeckého kraje. Ve Vyhlídce však prý býval přes den, kdy dívky zřejmě nepracovaly. Rusnok uvedl, že hotel využívala ČSSD jako zázemí před volbami.

Podle svazku StB byl Miloslav Mrština ochotným udavačem Spis založený StB, který si on-line deník TÝDEN.CZ vyžádal z Archivu bezpečnostních složek, však líčí Mrštinu jako člověka, který by takový dokument v ruce rozhodně mít neměl. Lustrační osvědčení dostal omylem, kvůli záměně hlásky v křestním jméně - estébáci se spletli a zapsali si Miloslava jako Miroslava. Mrština teď zažádal o nové lustrační osvědčení, bude-li pozitivní, hodlá se soudit. Agentem se podle archivu stal Miloslav Mrština dva týdny před svými pětadvacátými narozeninami. Už nějakou dobu byl důvěrníkem Státní bezpečnosti, definitivně se jí upsal 4. listopadu 1974. "Kandidát projevil ochotu nadále nám v naší práci pomáhat a vyjádřil se, že od prvního styku s námi toto cítí jako svoji povinnost," zapsal si řídící důstojník Jaroslav Veis. A přiložil i vlastnoručně psaný záznam, v němž se toho dne Mrština zavázal, že se stane agentem s krycím jménem Jiří.

Žádné komentáře
 
Politikmann nás spasí!!! Najdi si svýho šmejda !!!