NA VAŠE ČINY NEZAPOMENEME

Milí spoluobčané, je třeba uchovat v paměti nezapomenutelné skutky, postoje a aféry našich předních politiků. Bez rozdílu barvy a politické příslušnosti. Najděte si proto každý svého šmejda a něco si o něm přečtěte.

AFÉRY V POLITICE

Nový příspěvek

PŘÍPAD DOLEŽEL

Případ Doležel

Někdejší vysoký státní úředník se do poslední chvíle snažil být v kontaktu se špičkami ČSSD. Šéf ČSSD jej veřejně označil za psychotika.

Zdeněk Doležel, kterého spolu se dvěma dalšími lidmi zatkla v úterý večer policie kvůli podezření z páchání násilné trestné činnosti a podvodu, se do poslední chvíle snažil opřít o zázemí své strany - ČSSD.

Deník Aktuálně.cz v posledních dvou měsících opakovaně a z několika zdrojů získal informace, že Doležel hledal ochranu u expremiéra Jiřího Paroubka a dalších vlivných sociálních demokratů. O tom, že "s Doleželem se schyluje k nějakému problému" hovořily s reportéry Aktuálně.cz i přímo špičky ČSSD.

KDO JE DOLEŽEL?

·        Bývalý šéf kabinetu Stanislava Grosse, kterého později "zdědil" coby premiér i Jiří Paroubek.

·        Ten nakonec Doležela na hodinu propustil poté, co Nova získala videonahrávku, na níž si Doležel říká o "pět na stole v českých".

·        Paroubek se přesto Doležela zastal. Když je policie začala v této kauze stíhat, řekl ministerský předseda ČTK: "Doležel je nyní v mých očích jenom člověkem, který je stíhán. Já mu přeji, aby mu to dopadlo, tento špatný vtip, o který se pokusil, tak, aby to tak bral i případný soud, pokud se k němu ta věc dostane."

Do vyšších pater politiky jej vytáhl právě expremiér Gross, který s ním spolupracoval už na ministerstvu vnitra.Jiří Paroubek na dotaz, zda se v posledních týdnech opakovaně s Doleželem sešel, reagoval rezolutně: "Ne, sešel jsem se s ním naposledy v roce 2005. On mi, myslím, pak volal, ale už jsme se neviděli."

"Pan Doležel byl šéfem kabinetu ministerského předsedy Grosse, já jsem ho zdědil. Silné zklamání jsem s ním zažil v loni v srpnu, kdy se pan Doležel objevil v amatérské nahrávce s polským lobbistou," připomněl Paroubek známou kauzu Pět na stole v českých. "Tehdy zklamal mou důvěru, propustil jsem ho na minutu. Před třinácti měsíci jsem ho označil za Jamese Bonda, nyní bych ho označil za duševního psychotika. Myslím, že policie by měla podrobit pana Doležela vyšetření, co se týče jeho duševního zdraví," prohlásil Paroubek.

Špičky ČSSD o Doleželovi věděly. ČSSD se od celé kauzy distancovala a omluvila se občanům s tím, že se nedá zabránit tomu, aby do politických stran nevstupovali "šibalové". Doleželova spoluviníka - budišovského starostu Ladislava Péťu - slíbil okamžitě vyloučit ze sociální demokracie.Špičky ČSSD o Doleželovi vědělyČSSD vydala prohlášení, v němž se výslovně omluvila za činy připisované třem zatčeným, a od celé věci se distancovala. To vše v okamžiku, kdy ještě žádný čin nebyl prokázán - v té době dokonce podle vyjádření mluvčí UOOZ Blanky Kosinové nebyli zatčení ani obviněni. Důvod, proč ČSSD vydala bez dalších průtahů prohlášení, že je "zhrozena a vyděšena", není v této chvíli jasný. Faktem je, že sledování a utajené vyšetřování Doležela a jeho společníků začalo už na jaře, tedy v době, kdy ještě byla u moci sociální demokracie. A vrcholilo v době, v níž byly za dosud nevysvětlených okolností Inspekcí ministra vnitra kontrolovanou politiky ČSSD nasazeny odposlechy na elitní policisty, politiky ODS a novináře. Aktuálně.cz před několika dny upozornilo, že k těmto odposlechům mohl díky vyšetřovacímu spisu i právník Jiřího Paroubka. Expremiér vzápětí popřel, že by kdokoli práva nahlížet do kauzy Odposlechy využil. Sám Paroubek v úterý pozdě večer Aktuálně.cz řekl, že ho Doležalovy aktivity šokovaly. "Myslel jsem, že už si dá pokoj, ale evidentně ne. Omlouvám se proto veřejnosti a osobně se zasadím o to, aby i ten druhý člověk (starosta Ladislav Péťa) byl neprodleně vyloučený z ČSSD," řekl Paroubek. 

Paroubkově výzvě hned dnes vyhověla místní organizace sociální demokracie v Budišově. Péťu vyloučila ze strany.  Pro Péťovo vyloučení hlasovalo 11 z přítomných 14 členů místní organizace, řekl ČTK okresní šéf ČSSD .

Žádné komentáře
 
Politikmann nás spasí!!! Najdi si svýho šmejda !!!