NA VAŠE ČINY NEZAPOMENEME

Milí spoluobčané, je třeba uchovat v paměti nezapomenutelné skutky, postoje a aféry našich předních politiků. Bez rozdílu barvy a politické příslušnosti. Najděte si proto každý svého šmejda a něco si o něm přečtěte.

AFÉRY V POLITICE

Nový příspěvek

SPONZORSKÁ AFÉRA ODS
Sponzorská aféra 1997:

Zemí otřásala aféra ODS s falešnými sponzory, kdy vyšlo najevo, že skutečným dárcem patnáctimilionového příspěvku do stranické kasy nebyl fiktivní Lájos Bács, ale tenista a jeden z tehdejších vlastníků Třineckých železáren Milan Šrejbr. Důvodem Šrejbrovy štědrosti k ODS byla půlmiliardová státní dotace vlády Václava Klause, kterou Třinci kabinet schválil na odstranění ekologických škod. Když se vše provalilo, prodal Šrejbr svůj minoritní podíl právě Tomáši Chrenkovi.

Václav Klaus před soudem s bývalým místopředsedou ODS Novákem uvedl pouze to, že se o problémech ODS se sponzorskými dary dozvěděl někdy v prvé polovině roku 1996. "V žádném případě nemohu říci od koho a jakým způsobem jsem se to dozvěděl, protože je to už čtyři roky a kdybych něco uvedl, tak bych spíše reagoval na zprávy z novin a nebyly by to moje skutečné vzpomínky," řekl Klaus soudu. Jméno skutečného dárce se Klaus dozvěděl až v listopadu 1997. Do té doby ODS tvrdila, že ji obdarovali mrtvý Maďar Lájos Bács a Radžív M. Sinha z Mauricia. Až poté přiznala, že peníze pocházely od někoho z okolí Třineckých železáren - od Milana Šrejbra. V roce 1996 o problému se sponzory podle Klause několikrát jednalo politické grémium i Výkonná rada ODS, ale řešila se pouze otázka, jakým způsobem minimalizovat politický dopad aféry s falešnými dárci. "Myšlenka krácení daní nás v této souvislosti ani nenapadla," dodal Václav Klaus.
Žádné komentáře
 
Politikmann nás spasí!!! Najdi si svýho šmejda !!!