NA VAŠE ČINY NEZAPOMENEME

Milí spoluobčané, je třeba uchovat v paměti nezapomenutelné skutky, postoje a aféry našich předních politiků. Bez rozdílu barvy a politické příslušnosti. Najděte si proto každý svého šmejda a něco si o něm přečtěte.

AFÉRY V POLITICE

Nový příspěvek

ZEMAN, KAVAN - ZIELENIEC

Zeman, Kavan – Zieleniec  Policie po dvou a půl letech potvrdila, že premiér Miloš Zeman a ministr zahraničí Jan Kavan křivě obvinili bývalého šéfa diplomacie Josefa Zieleniec z uplácení novinářů. Policisté ale chtějí Zielencovo oznámení odložit, protože nenašla původce pomluvy, tedy pachatele trestného činu.

"V případě premiéra Miloše Zemana a ministra zahraničí Jana Kavana nejsou naplněny znaky skutkové podstaty trestného činu pomluvy," řekla ve středu policejní inspektorka Linda Reindlová.
"Ministerstvo zahraničí uzavřelo v době, kdy byl ministrem Zieleniec, asi 60 smluv s novináři a mediálními agenturami; smlouvy měly zajistit jeho osobní prezentaci," prohlásil v červnu 1999 Zeman s odvoláním na slova Kavana.
"Skutečnosti, které byly uvedeny v tisku panem Zemanem a panem Kavanem, nebyly zjištěny," prohlásila Reindlová. Podle ní vyšetřování nepřineslo důkazy o tom, že by takové smlouvy existovaly.

Kriminalisté dosud žádné důkazy o korumpování novinářů exministrem nenalezli, řekla nedávno i náměstkyně obvodního státního zástupce Prahy 1 Zdeňka Galková. Podle ní se nepodařilo najít ani člověka, který by takovou smlouvu viděl. Zároveň upozornila na to, že pro policii je důležité, kdo je zdrojem nepravdivé informace. "Jedno je jisté. Pan Zeman vycházel z informací pana Kavana," prohlásila s tím, že Kavan se odvolává na to, že informaci také od někoho dostal.

Ministr i předseda vlády po vypuknutí aféry nejprve slíbili, že svá tvrzení dokáží. Později Zeman s odvoláním na Kavana řekl, že po nařčení Zieleniece někdo vymazal na ministerstvu databázi. Počátkem roku 2000 se ale Kavan Zieleniecovi omluvil a Zeman se k omluvě připojil.

Žádné komentáře
 
Politikmann nás spasí!!! Najdi si svýho šmejda !!!