NA VAŠE ČINY NEZAPOMENEME

Milí spoluobčané, je třeba uchovat v paměti nezapomenutelné skutky, postoje a aféry našich předních politiků. Bez rozdílu barvy a politické příslušnosti. Najděte si proto každý svého šmejda a něco si o něm přečtěte.

AFÉRY V POLITICE

Nový příspěvek

AFÉRA ČERPÁNÍ PENĚZ Z EU

Aféra čerpání peněz z EU  Předseda ČSSD Jiří Paroubek soudí, že korupční aféra s čerpáním peněz z EU je selháním jednotlivců. Skutečnost, že je vedle někdejšího šéfa kabinetu Zdeňka Doležela do aféry zapleten i člen ČSSD, starosta Budišova na Třebíčsku Ladislav Péťa, je podle něj šokující. Paroubek uvedl, že okamžitě po zveřejnění těchto informací podnikl takové kroky, aby byl starosta z ČSSD vyloučen. Dodal, že informace ke kauze má zatím pouze z médií. "Vedení ČSSD je opravdu mimořádně šokováno odhaleními, která učinila Policie ČR v souvislosti s případem korupce při přidělováním peněz z EU," uvedl šéf ČSSD. Dodal, že strana se od podobných korupčních afér distancuje a plně podporuje práci policie a všech jejích složek, které jsou zapojeny do boje s korupcí.

Pracovníci Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) zatkli v úterý tři lidi podezřelé z vydírání a nezákonných postupů při čerpání finančních prostředků z evropských fondů a státního rozpočtu prostřednictvím ministerstva pro místní rozvoj. Jde údajně o bývalého šéfa kabinetů premiérů Stanislava Grosse a Jiřího Paroubka Zdeňka Doležela, Ladislava Péťu a úředníka ministerstva zemědělství Miloslava Řehulku. Doležel je širší veřejnosti známý také z aféry kolem údajných úplatků při privatizaci Unipetrolu. Kvůli domnělé žádosti o pětimilionový úplatek je Doležel od dubna stíhán pro pokus o podvod. Paroubek zdůraznil, že Doležel už není členem ČSSD a že ho z úřadu vlády propustil loni v létě poté, co se seznámil s jeho aktivitami kolem privatizace Unipetrolu.

Žádné komentáře
 
Politikmann nás spasí!!! Najdi si svýho šmejda !!!