NA VAŠE ČINY NEZAPOMENEME

Milí spoluobčané, je třeba uchovat v paměti nezapomenutelné skutky, postoje a aféry našich předních politiků. Bez rozdílu barvy a politické příslušnosti. Najděte si proto každý svého šmejda a něco si o něm přečtěte.

AFÉRY V POLITICE

Nový příspěvek

AFÉRA "PĚT NA STOLE V ČESKÝCH"

"Pět na stole v českých"

Česká policie je ve vyšetřování kauzy Unipetrol pozadu. Zatím se soustřeďuje jen na to, zda si Zdeněk Doležel (pozn. bývalý ředitel kabinetu předsedy vlády S. Grosse a později J. Paroubka) říkal o úplatek. Ten na skryté kameře lobbistovi Spyrovi navrhoval, že "se sejdou u lesa a na stole bude pět v českých". Spyra do protokolu potvrdil, že Doležel si o pět milionů říkal a že to nebylo poprvé, protože o stejnou částku ho žádal už před rokem za to, že zprostředkuje schůzku mezi Grossem a Spyrovým "šéfem", podnikatelem Tomášem Pitrem. S Doleželem Úřad vlády rozvázal pracovní poměr.

Polský podnikatel Jacek Spyra obvinil Stanislava Grosse z braní úplatků. Gross si prý nechával platit i jen za to, že jako premiér daného podnikatele přijal. Stanislav Gross přijímal peníze (dle Spyry) i od Andreje Babiše (majitele Agrofertu, firmy blízké ČSSD) a peníze Gross bral přes svou manželku, přesněji přes její nadaci.
Jak se tedy ukazuje nadace Šárky Grossové byla vlastně hlavně pračka na "špinavé" peníze.
Tyto informace navíc při záznamu na skryté kameře potvrdil i Zdeněk Doležel, bývalý ředitel kabinetu premiéra Jiřího Paroubka a před tím i premiéra Stanislava Grosse.

Citace ze skryté kamery:

Schůzky z posledních dvou týdnů nahrála na skrytou kameru televize Nova, pořad Na vlastní oči. Doležel na záznamech Spyrovi přikyvuje a naznačuje, že o korupci Grosse ví. "Dobře si pamatuješ, že když jsme měli schůzku, tak on (Gross) si říkal částky nesmyslně za schůzku," řekl Spyra a Doležel mu na záznamu odpověděl: "To je pravda."

Soud rozhodl, že pět českých na stole byla kódovaná řeč, že to nebyla žádost o úplatek, který měl Jiří Paroubek zprostředkovaně nabízet. Celá země si oddechla, Jiří Paroubek i Bohuslav Sobotka, který byl také obviněn, jsou nevinní.

Žádné komentáře
 
Politikmann nás spasí!!! Najdi si svýho šmejda !!!