NA VAŠE ČINY NEZAPOMENEME

Milí spoluobčané, je třeba uchovat v paměti nezapomenutelné skutky, postoje a aféry našich předních politiků. Bez rozdílu barvy a politické příslušnosti. Najděte si proto každý svého šmejda a něco si o něm přečtěte.

AFÉRY V POLITICE

Nový příspěvek

AFÉRA BARKOVÁ GROSSOVÁ

Aféra Barková a Grossová  Podnikatelka Libuše Barková podle týdeníku Respekt podváděla při ručení za bankovní úvěr pro manželku premiéra Stanislava Grosse Šárku. Více.  

Podle prvního polistopadového prezidenta Václava Havla není aféra kolem financování Grossova bytu důvodem k demisi.  "Jakmile se někdo stane nejpopulárnějším politikem, tak je třeba ho kopnouti do kotníku, ať už něco provedl, nebo neprovedl," řekl Havel. Za problém považuje spíše podnikání Šárky Grossové. ČT uvedla, že se Grossová sporného podnikání s Barkovou vzdá a dům na Proseku prodá.

Grossová oznámila, jak hodlá splatit pětimilionový úvěr od e-Banky na podnikatelský záměr na pražském Proseku. Ze záloh vybraných od klientů, popřípadě od stavební firmy, která měla obytný komplex rekonstruovat.  Podle právníka Kubíčka by se mohlo v krajním případě jednat o úvěrový podvod.

Libuše Barková se rozhodla prodat dům v Nuslích, ve kterém sídlí nevěstinec Escade, píše Respekt. Podle Večerníku Praha Barková nabídla podnikání na Proseku i Grossovi. "Podnikání systémem multilevel marketing, ve kterém obchodovala Šárka Grossová příliš neuznávám. I proto jsem manželům Grossovým nabídla možnost společného podnikání v oblasti realit," uvedla Barková. Podle ní však není příčinoupolitické krize, a celá kauza byla vykonstruovaná, řekla v rozhovoru pro ČRo.

Aféra Barková   Šárka Grossová se zapletla s Libuší Barkovou, která dostala napřed pět let vězení za podvod, poté jen podmínku.

Peníze prý inkasovala za stržení střech vichřicí v srpnu 2001 a pak v souvislosti s povodněmi v roce 2002. Pojišťovna údajně ženě uhradila škodu přes 7,7 milionu korun.

“Zveme Vás do největšího erotického klubu v Praze… Pokud použijete nabízených služeb ve společnosti dívky, poskytneme Vám 50% slevu na veškerou konzumaci… Při zakoupení společnosti na celou noc Vás určitě překvapíme výraznou slevou… Nabízíme pobavení a rozptýlení manželským párům a jinak orientovaným ženám. Lehké S.M.“

Tohle vše bylo možné se dočíst na webových stránkách proslulého pražského nevěstince Escade.

Barková připustila, že byla majitelkou firmy Escade, současní provozovatelé nevěstince v jejím domě si však od ní údajně „pouze půjčili“ název. Firma Escade Libuše Barkové měla registraci na „masérské služby, provozování zařízení pro regeneraci a rekondici“.

 

Policie navrhla postavit před trestní senát přítelkyni rodiny premiéra Stanislava Grosse, podnikatelku Libuši Barkovou. Od loňska ji stíhá za osmimilionový pojistný podvod. Státnímu zastupitelství byl doručen návrh obžaloby na Barkovou, řekl ČTK důvěryhodný zdroj. Jméno Barkové je v současné době zmiňováno především v souvislosti s manželkou předsedy vlády Šárkou. Barková totiž ručí za úvěr, který si vzala Grossové firma Denna Production na nákup nemovitosti v Praze 9 za skoro šest milionů korun. Dva sousední domy koupila Barková. S Grossovou tam chtějí vybudovat luxusní bytový komplex. Gross situaci manželky obhajuje tím, že v době vzniku projektu ještě Barková stíhána nebyla.  

Šárka Grossová založila svou firmu před rokem, v době, kdy byl její manžel ministrem vnitra. Před dvěma týdny vyšlo najevo, že firma koupila loni na jaře v Praze za 5,9 milionu korun. Grossová nákup sice financovala bankovním úvěrem, ale Gross později přiznal, že jí za něj ručila svým majetkem rodinná přítelkyně Libuše Barková, od loňského léta trestně stíhaná za pojistný podvod. Už dříve se také ukázalo, že v jedné její pražské nemovitosti sídlí nevěstinec.

Barková chce očistit své jméno před poslanci, ti se ke schůzce stavějí zdrženlivě.

Stanislav Gross oznámil, že si vzal úvěr 900 000 korun na splacení dluhu za jeho pražský byt na Barrandově. Neví však, komu dluh bude splácet, pověřil proto právní kancelář, aby oprávněného věřitele našla. "Naše kroky nejsou průhlednou blamáží," neopomněl dodat premiér. Pětimilonový úvěr Šárky Grossové u eBanky splatila firma Edigas. "Má žena tímto krokem ukončuje své podnikání, nadále se bude věnovat charitativní činnosti," uvedl Gross. Zároveň předal vyplněný dotazník NBÚ a žádá o prověrku přísně tajné. Prověřování trvá alespoň rok.

Firma Edigas spravuje účetnictvíHotelu Český dům. Majitel firmy Stanislav Brei je trestně stíhán za falšování účetnictví.

 

Žádné komentáře
 
Politikmann nás spasí!!! Najdi si svýho šmejda !!!